Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Eizo

Celtyckie imiona Germanów

Recommended Posts

Eizo   

Wśród Germanów występowały imiona celtyckie, ale jak to się ma do pochodzenia danych ludzi? Marbod to podobno imię celtyckie, a Marbod był Germaninem. Na innym forum znalazłem kiedyś informację, że to się zdarzało, jest to po prostu wpływ kulturalny Celtów na Germanów, a samo imię nie określa pochodzenia (czy każdy Eryk pochodzi ze Skandynawii?). Ale co Wy o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

Generalnie nijak. Spójrz dziś - mamy wysyp Dżesik, Najtanów i innych. Nic to absolutnie nie świadczy o pochodzeniu ludzi o takim imieniu. Jakbyś spojrzał na popularne w Polsce imiona dzieci - Kacper, Lena, Zofia etc to nie są imiona słowiańskie. W Kerczu mamy stele nagrobną w której mamy Stratonikę córkę Dama i żonę Afraniosa oraz ich syna Farankesa. O ile trzy pierwsze imiona są greckie o tyle Farnakes już nie.

Celtowie i Germanie to ludy sąsiadujące ze sobą, spokrewnione językowe etc nie ma nic dziwnego w tym, że Germanie noszą celtyckie imiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.