Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
MRAF

Wałbrzych - Grupa Poszukiwawcza

Recommended Posts

MRAF   

Witam serdecznie!

Zanim przejdę do meritum opowiem pokrótce o sobie. Nazywam się Jarek i pochodzę z Wałbrzycha. Dla wielu pewnie teraz Wałbrzych to Złote Miasto - wAubrzych. Od dwóch lat jestem geocacherem w ramach gry terenowej Geocaching, a od roku dodatkowo jestem członkiem PTTK - Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze i poszukiwaczem sensacji, ciekawych miejsc. W wolnych chwilach piszę artykuły historyczne, swoją książkę czy też po prostu idę w teren.

I tu cała zabawa się zaczyna. Rok czasu samemu chodzę i chciałbym to zmienić. Dlatego chciałbym znaleźć jedną, dwie osoby może i więcej by zrobić grupkę poszukiwaczy.

Wiem, jest wiele grup lokalnych, lecz po pierwsze niechętnie przyjmują nowych członków, a po drugie swoją robotę biorą zdecydowanie poważnie. Osobiście w wolnym czasie wybierałem daną lokalizację / teren i tam szukałem danych miejsc. Jeśli była możliwość to też pytałem się starszych mieszkańców o różnych opuszczonych schronach czy bunkrach, tunelach.

Nie publikowałem zdjęć do tej pory, ani nie mówiłem o lokalizacjach schronów, gdyż to one są głównie obiektem moich wypraw - stare poradzieckie / poniemieckie schrony, a wiele z nich ma jeszcze działającą aparaturę czy też osprzęt. Z góry mówię, że nie rabuję takich miejsc, ani ich nie niszczę. Miejsca niektóre są bardziej niebezpieczne, inne bardzo proste, wiele miejsc stoi w lesie czy jest nawet w centrum miasta - mało kto wie o takich miejscach.

Dlatego jeśli ktoś jest z okolicy i interesuje go wyprawa w teren to serdecznie zapraszam!

PS: Osobisty osprzęt to odpowiednie ubranie, które można zniszczyć, latarka, kask (jeśli będzie wymagany) itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.