Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Leuthen

{Rekonstrukcja] 250. rocznica zdobycia twierdzy świdnickiej przez Prusaków

Recommended Posts

Leuthen   

W dniu 6 października b.r. (sobota) odbędzie się rekonstrukcja związana z 250. ROCZNICĄ ZDOBYCIA ŚWIDNICY PRZEZ ARMIĘ PRUSKĄ na Fleszy Nowomłyńskiej, która jest pozostałością po Twierdzy Świdnica. Boje o nią toczyły wojska pruskie, austriackie, bawarskie, wirtemberskie i francuskie. Najkrwawsze walki toczyły się w czasie wojny siedmioletniej (1756-1762). Rekonstrukcja przypada na rocznicę oblężenia, które miało miejsce w 1762 r. Zaczęło się 1 sierpnia, skończyło 9 października 1762 r.

LOKALIZACJA: park u zbiegu ulic Śląska/Pionierów w Świdnicy (woj. dolnośląskie - 55 km od Wrocławia)

W sobotę o godzinie 11.00 na świdnickim rynku odbędzie się apel oddziałów. W południe rekonstruktorzy pomaszerują do obozu. O 16.00 nastąpi szturm na Fleszę Nowomłyńską.

W imprezie ma wziąć udział ponad 100 rekonstruktorów (ich liczba sięgnie być może nawet 200!) z Polski, Czech i Niemiec, wśród nich znajdzie się niejaki Leuthen, dla którego będzie to debiut na XVIII-wiecznym polu bitwy (bo wcześniej odsłużyłem już 6 lat w Wehrmachcie :thumbup: ).

Edited by Leuthen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.