Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

widiowy7   

Wydaje mi się, że takowego tematu nie było.

A chodzi mi o opnie,

A i również o moje wspomnienia z pracy w w instytucji. Nie chce mi juz wspomagać konkurencji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Jakby nie patrzeć, muzeum mojego dzieciństwa. Każda kolejna wyprawa to było dla mnie przeżycie. Tak to co stało i stoi na zewnątrz jak i wystawy w środku. Teraz jestem szalenie ciekaw, jak to będzie się prezentować po przenosinach do nowego gmachu. Choć odnoszę dziwne wrażenie, że to już nie będzie to, co kiedyś. A co do wspomnień widiowy, to osobiście czekam na jak najwięcej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

Na razie to tylko bardzo wczesne wspomnienia. Pacholęciem będąc, często jeździliśmy Rozbrat. Ojciec mi pokazywał gmach i mówił mi że to jest Muzeum Wojska Polskiego.

A co tam jest? ( pyta sie pachole) A takie figury husarii ( odpowiada ojciec ) .A co to jest ( pachole)?

A to taka skrzydlata jazda z piórami (. Zresztą niedługo tam pójdziemy (ojciec ).

A jak sobie to wyobraziło pachole? Mocno zaznaczam obryte w teatrach bajkowych. No cóż, siedzi się w krzesłach, a po scenie paradują Indianie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MWP odwiedzalem rok po roku od samiutkiej malenkosci.Potem przerwa z dekade trwajaca,a w ubieglym miesiacu ponowna wizyta.

Juz przy wejsciu niespodzianka.Piekny przedwojenny pomnik Dowborczykow,zniszczony potem w ramach tzw.utrwalania wladzy ludowej.Na dziedzincu jednak tradycyjnie masa eksponatow,ktorych stan wola stanowczo o konserwacje.Przybylo nieco samolotow i smiglowcow.Rarytasem jest tankietka TKS-3.Pojazd jest perfekcyjnie odrestaurowany i sprawny technicznie.Wnetrza wywoluja nostalgie,bo po prostu niestety niewiele sie tam przez dziesieciolecia zmienilo.No,sa pewne wyjatki.

Sale poswiecone mordowi w Katyniu to zupelnie inne podejscie do muzealnictwa,procz gablotek z eksponatami odzialywuje na odbiorce dekoracja,kroniki filmowe i kolejny uklad pomieszczen.Duze,duze brawa.

Ekspozycja poswiecona wrzesniowi 1939 to wprawdzie bardziej konserwatywne podejscie do tematu,ale tez jakas swierzosc pomyslow tutaj sie widzi.Przybylo eksponatow,a ladne obrazy i modele sa ciekawym ich uzupelnieniem.

Historie najnowsza ilustruje salka(a raczej westybul)poswiecona funkcjonariuszom BOR-u,ktorzy zgineli w katastrofie Smolenskiej.

Nadal nie posiada MWP przyzwoitego sklepiku z pamiatkami i wydawnictwami.Istnieje wprawdzie kiosk z kilkoma drobiazgami i ksiazkami,ktore przeciska sprzedawczyni przez otwor w szybie.Szkoda wielka,tym bardziej ze z "kioskiem" sasiaduje duza szatnia,ktorej czesc mozna chyba bez klopotu na taka pozyteczna i co wazne dochod przynoszaca dzialalnosc poswiecic.

Ogolnie wrazenia pozytywne,a bylem z kobieta,ktora pomimo braku zainteresowania historia wcale sie nie nudzila.Widac jednak wyrazna potrzebe modernizacji tego muzeum.Moim zdaniem oczywiscie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.