Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Qrosava

Tadeusz Sumiński - Fabryka i Forma

Recommended Posts

Qrosava   

Tadeusz Sumiński - Fabryka i Forma

Wystawa w warszawskiej Galerii Asymetria zabierze widzów w industrialny świat fabryk i zakładów przemysłowych. Przedstawione na wystawie fotografie autorstwa Tadeusza Sumińskiego powstały w latach 1962-1964, kiedy fotograf, znany nam przede wszystkim jako pejzażysta, fotografował polskie zakłady przemysłowe (m.in. Huta Warszawa, Polfa w Warszawie, Pafawag we Wrocławiu).

Wystawa jest niemałym kontrastem dla fanów twórczości tego artysty. Znany głównie z fotografowania krajobrazów, na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku będąc etatowym fotografem w miesięczniku „Polska” (edycja skierowana do krajów Azji i Afryki) wykonał wiele zarówno czarno-białych, jak i kolorowych zdjęć robotników przy pracy, jak również i samych zakładów.

Na fotografiach możemy podziwiać cudowne zbliżenia wychwytujące detale rur, maszyn, czy elementów przemysłowych. Na wystawie zobaczymy głównie te zdjęcia, które nie ukazały się w miesięczniku „Polska”, gdzie umieszczano fotografie ogólne, przedstawiające robotników przy pracy.

Prace Tadeusza Sumińskiego możemy podziwiać w Galerii Asymetria (Warszawa, ul. Nowogrodzka 18a m.8a na 4 piętrze) od 1 kwietnia do 15 maja 2010 roku, od poniedziałku do środy oraz w piątki w godzinach od 10 do 15 i w czwartki od godziny 12 do 19.

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.