Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, :)

zamieszczam miesięczny "rozkład jazdy" Przystanku Historia ;)

Serdecznie zapraszamy!

1-18 marca

Wystawa Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939–1945. Wystawa przygotowana przez IPN Oddział w Rzeszowie dokumentuje pomoc udzielaną przez Polaków żydowskim mieszkańcom Małopolski w latach 1939–1945. Na wystawie zgromadzone zostały unikalne zdjęcia, dokumenty i relacje.

1 marca (poniedziałek) godzina 18:00

Promocja „Biuletynu IPN” o Podhalu.

Rozmowie o najnowszej historii Podhala towarzyszyć będzie pokaz tatrzańskich slajdów oraz recital Andrzeja Kołakowskiego – piosenki z płyty „Oskarżeni o wierność”. Dla gości poczęstunek, kawa i herbata.

3 marca (środa) godzina 17:00

Promocja książki „Jarosław Guzy. U źródeł złego i dobrego. Rozmowy z pierwszym przewodniczącym Krajowej Komisji Koordynacyjnej NZS”. W dyskusji wezmą udział: Jarosław Guzy – bohater książki, współtwórca i pierwszy szef Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Jan Rokita – jeden z twórców i pierwszy przewodniczący NZS Uniwersytetu Jagiellońskiego,

dr hab. Janusz Kurtyka – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz autor rozmów Robert Spałek. Spotkanie poprowadzi dr Tomasz Łabuszewski.

10 marca (środa) godzina 14:30

Gra edukacyjna Pamięć’39 to gra typu memory.

Zapraszamy wszystkich chętnych – zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem:

022 576 30 07 lub mailowo: agnieszka.leszczynska@ipn.gov.pl

16 marca (wtorek) godzina 15:00

Obraz dziecka w kinie PRL-u. Seminarium

popularnonaukowe z cyklu „Z kamerą po PRL-u” przedstawiające peerelowską rzeczywistość – tym razem świat dziecka – poprzez materiały archiwalne Polskiej Kroniki Filmowej, filmy fabularne i dokumentalne twórców polskiej szkoły dokumentu oraz filmy propagandowe. Każdy wykład ilustrowany jest pokazem multimedialnym.

18 marca (czwartek) godzina 12:00-15:00

Marszałek Edward Rydz-Śmigły – mity i mistyfikacje. Spotkanie Klubu Historycznego im.

gen. S. Roweckiego „Grota”. Wykład wygłosi prof. Wiesław Wysocki. Spotkanie poprowadzi dr Tomasz Łabuszewski.

22 marca (poniedziałek) godzina 16:00-18:00

Film Taśmy marca w reżyserii Jacka Sawickiego zrealizowany na podstawie materiałów archiwalnych znalezionych w IPN, rekonstrukcja najważniejszych wydarzeń marca 1968 r. Na przekaz składają się zdjęcia wykonane z ukrycia przez operatorów Służby Bezpieczeństwa i materiały zlecone bądź zarekwirowane ekipom filmowym. Miały wskazać sprawców, a także posłużyć do realizacji filmu propagandowego, z czego władze ostatecznie zrezygnowały.

22 marca - 8 kwietnia

Wystawa Małopolanie w dokumentach katyńskich dr. Jana Robla przygotowana przez IPN Oddział w Krakowie. W maju i w czerwcu 1943 r. do Oddziału Chemicznego Państwowego Instytutu Medycyny Sądowej i Kryminalistyki trafiły dowody rzeczowe zbrodni katyńskiej przywiezione przez Niemców. Zadaniem kierownika Oddziału dra Robla i jego zespołu było zbadanie wszystkich dokumentów i depozytów w celu ustalenia bądź zweryfikowania identyfikacji wstępnej zwłok. Jesienią 1944 r. materiały do badań zabrała niemiecka policja. Kilka kopii wyników całości przeprowadzonych badań ukryto w Krakowie. Na wystawie zaprezentowano kopie materiałów dotyczących 66 oficerów związanych pochodzeniem, służbą wojskową lub działalnością cywilną z Małopolską.

24 i 25 marca (środa, czwartek) godzina 09:00-19:00

Konferencja naukowa Inwigilować, neutralizować, rozbijać. Stefan Korboński i emigracja polityczna jako obiekt zainteresowania wywiadu PRL w latach 1945-1989

30 marca (wtorek) godzina 15:00

PRL w literaturze: »Wymazani« z kultury

– Mieczysław Grydzewski i środowisko londyńskich „Wiadomości”. Cykl wykładów, warsztatów i filmów poświęcony twórcom kultury wykreślonym przez władze PRL.

Wstęp wolny

pn - pt 11:00 - 18:00

sob. 09:00-14:00

ul. Marszałkowska 21/25

00-628 Warszawa

tel. 022 576 30 01

Edytowane przez Jarpen Zigrin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.