Skocz do zawartości

de Krak des Chevaliers

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O de Krak des Chevaliers

  • Tytuł
    Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    Inna

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Propozycja pokoju po 23 czerw. 1941.

    "... w Ankarze w kwietniu 1943 r., gdzie ambasada sowiecka, poprzez tureckie MSZ, zaproponowała rozmowy pokojowe Franzowi von Papenowi." Dlaczego Niemcy, to zignorowali? Czyżby Hitler po odbiciu Charkowa, ale po El Alamein i operacji Torch sądził, że może jeszcze szybko wygrać na Wschodzie i nie obawiał się aliantów w Europie? O morale wojsk włoskich już wiedział.
  2. Martin Bormann- wierny sługa Hitlera czy superszpieg NKWD?

    Euklidesie! Twoje sugestie nie są merytoryczne i daruj je sobie, bo nt Bormanna przeczytałem niejedno, a artykuł był tylko odniesieniem do Justusa
  3. Martin Bormann- wierny sługa Hitlera czy superszpieg NKWD?

    Czytałem artykuł Zamach na Stalina i jednak mam duże wątpliwości, czy Bormann mógł być agentem radzieckim. Przecież wszystko przeczy takiej tezie... Siedziałby w bunkrze z Hitlerem do końca? A czy wskazania Canarisa mogą być wiarygodne? Jednak to niepowodzenie zamachu na Stalina, potwierdza, ze radziecki agent "Justus" znał najtajniesze sekrety akcji "Szach czerwonemu królowi".
  4. Wilhelm Adam

    Natknąłem się na sylwetkę generała-pułkownika (Wehrmachtu) Wilhelma Adama. Dotychczas znałem adiutanta feldmarszałka Paulusa - pułkownika Wilhelma Adama, późniejszego generała-majora NRD. Czyżby ten 1-szy był ojcem 2-go, późniejszego protegowanego Wilhelma Piecka?
  5. Jean Bernadotte - ocena

    Co w Bernadotte widział szwedzki Storting, ze wystąpił do Napoleona z prośba o desygnowanie go na tron szwedzki. Była cała plejada marszałków, którzy nie zostali monarchami – ale oni uparli się na Bernadotte. Można być pewnym, że Napoleon z powodu braku zaufania do wspomnianego - chciał go mieć jak najdalej od siebie. Z 2-giej strony, kariera Bernadotte'a była wynikiem zażyłości Napoleona z Desirée Clary. [Napoleon] Dla porzuconej Desiree zawsze był łagodny, pobłażliwy, pragnący uczynić wszystko, żeby i ona była szczęśliwa i wreszcie zapomniała mu zdradę. Chciał ją wydać za generała Duphota, lecz ten zginął w zamieszkach (w Rzymie). Kiedy zaś Desirée poślubiła Beradotte’a - Napoleon został ojcem chrzestnym jej syna Oskara, obsypał ją względami, bogactwem i przymknął oczy na wrogość, intrygi i zdradę jej męża. Nienawidząc tego Bearneńczyka, mianował go marszałkiem, włożył mu książęcą koronę na głowę i pozwolił, aby ten został królem Szwecji. (str. 64, Octave Aubry-Prywatne Życie Napoleona)
  6. Jean Baptiste Bernadotte

    Niektórzy piszą, że zdrajca się bardzo krył i sam wchodził do wanny. I dopiero po śmierci stwierdzono tą sensację, która "przechodziłaby" w rewolucyjnej i napoleońskiej Francji, ale była świadectwem totalnego zakłamania w konserwatywnej Szwecji, gdy "nosiciel" tego anonsu był królem!
  7. Jean Baptiste Bernadotte

    Owszem jest recenzja książki, ale gdzie mam się wypowiedzieć na temat hołubionego zdrajcy z tatuażem « Mort aux rois ! »
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.