-
Zawartość
12 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
O Agata Muszyńska
-
Tytuł
Ranga: Uczeń
- Urodziny 11/11/1986
Poprzednie pola
-
Specjalizacja
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Informacje o profilu
-
Płeć
Kobieta
-
Informacja na temat publikacji po XX OZHS: LINK
-
inforac1. Pracujemy nad tym. Będą dostępne na stronie zjazdu i na profilu zjazdowym na FB. Zdjęć jest bardzo dużo (kilka tysięcy) i to nie łatwa sprawa, żeby je posegregować, wyselekcjonować i powrzucać na serwery 2. Tak! Publikacja oczywiście będzie, o czym informowaliśmy już w zaproszeniu, a nie pewno niedługo zostanie też przesłany mail z wszelkimi informacjami. O szczegóły proszę pytać Łukasza Jończyka lub mgr Anię Kubicę (kontakt w biuletynie informacyjnym). Natomiast odnosząc się do uwag z ostatniego posta Z moich doświadczeń i rozmów z różnymi osobami wynika, że zdania są bardzo różnorodne i dlatego nie ukrywam, że nie traktuje zastosowanego przez nas rozwiązania, jako minusu Zjazdu To po prostu kwestia gustu. Są osoby, którym zaproponowany przez nas układ - obrady maksymalnie do 15.00-16.00 - bardzo się podobał, uważając, że dłużej, niż te 6-7 godzin uczestnik po prostu nie jest w stanie się skupić na referatach. Dla takich osób z kolei, obrady do godziny 19.00 byłyby minusem Oczywiście, są tez osoby, które uważają tak, jak Ty, że jednak warto byłoby wydłużyć część obradową - i ja również się do nich zaliczam Ale może nie do 19.00, myślę, że 17.00-17.30 byłaby optymalna. Natomiast w pełni zgadzam się z tym, aby obrady rozpocząć już pierwszego dnia, po porannej inauguracji, choć nie wolno zapominać, że to tez generuje dodatkowe koszty, zwłaszcza dla osób, które przyjeżdżają z daleka i będą chciały skorzystać z dodatkowego noclegu dzień przed. Za takim zresztą rozwiązaniem z tego co zrozumiałam, opowiedziała się sejmikowa większość - samych obrad trzy dni (zacząć w środę po inauguracji), ale utrzymać dotychczasową praktykę zakańczania obrad wcześniej, niż wieczorem Dla sekcji, które odbywały się w Bibliotece, wydłużyliśmy przerwę kawową do 40 minut, właśnie po to, żeby można było spokojnie przejść na wydział Aczkolwiek, tu się zgadzam, że na pewno wygodniej byłoby, gdyby punkt kofeinowy był w każdym budynku (a ideałem - na każdym piętrze). Oczywiście czekamy też na dalsze opinie - z których będą mogli też skorzystać organizatorzy zjazdu przyszłorocznego.
-
Super!
-
Też tak myślę - najlepiej w wyróżnionym, przyklejonym temacie w dziale "Koła Naukowe", zatytułowanym np. "Instrukcja" lub "Zanim założysz temat - przeczytaj!"
-
Właściwie wszystkie foldery, które znalazły się w materiałach konferencyjnych, łącznie z płytką z przewodnikiem po Śląsku, dostaliśmy ze Śląskiej Organizacji Turystycznej i powiem szczerze, że do końca sami nie wiedzieliśmy, co dla nas przygotują A jak już odebraliśmy materiały, to sami byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że dali nam tego tyle i to całkiem fajnych rzeczy
-
No, to jest racja, że wszystko wyjdzie w praniu Oczywiście, komentarze i pomysły osób niezaangażowanych mogą być bardzo cenne. Mówię to z perspektywy osoby, która tak naprawdę nie jest już członkiem żadnego koła Przez lata działałam jako członek, później prezes SKNH UŚ, w tej chwili jako doktorantka, mam status członka stowarzyszonego SKNH UŚ, dlatego od razu uprzedzam, że moje komentarze tutaj mają póki co charakter raczej prywatny, z perspektywy kołowej "emerytki" Natomiast podtrzymuję postulat utworzenia działu "Studencki i doktorancki ruch naukowy" i przeniesienie tam tematu o finansowaniach kół Chyba, że ktoś ma inny pomysł na lepszy podział.
-
Przyznaję, porcje nie były duże i jeśli ktoś ma duży apetyt to mógł faktycznie się nie najeść No ale tak jak pisałam, niestety nie mieliśmy za bardzo wyboru - alternatywą było wynajęcie większej stołówki w znacznym oddaleniu od Wydziału (np. na Akademii Muzycznej - ok. 15 minut piechotą od Bankowej), co też miałoby swoje minusy (przerwy obiadowe musiałyby trwać z półtorej godziny). Wtedy dałoby się zapewne załatwić dwudaniowe obiady, więc byłaby większa szansa, że wszyscy się najedzą. No ale postawiliśmy na to, żeby jednak było blisko, licząc, że CEMOL wywiąże się z zadania No cóż, przynajmniej było smacznie
-
Taki podział wydaje mi się siłą rzeczy nastąpi i nie widzę w tym również nic złego. Oczywiście nie powinien to być podział wartościujący jakiekolwiek grupy, ale przede wszystkim umożliwiający rozeznanie, którzy z uczestników wypowiadają się tu jako reprezentanci kół, a którzy zupełnie prywatnie. No chyba jednak idea jest inna To ma być dział przede wszystkim DLA kół naukowych, umożliwiający IM właśnie wymianę myśli i doświadczeń, zapraszanie na konferencję, nawiązywanie współpracy. Nie chcąc nikogo absolutnie dyskryminować, wydaje mi się jednak, że komentarze osób niezaangażowanych w pracę żadnego koła, w pierwotnym zamyśle, miały być tylko dodatkiem.
-
Nie do końca rozumiem ten sarkazm Skoro to dział dla Kół Naukowych, to wiadomo, że jednak większość dyskutantów to będą osoby, reprezentujące jakieś koło/uczelnię i nie widzę naprawdę nic złego w tym, żeby informacja o tym, skąd kto jest i ewentualnie w czyim imieniu się wypowiada, była widoczna dla wszystkich. Jeśli nie jest możliwe, by informacja taka pojawiała się w metryczce, może rzeczywiście dobrze będzie, jeśli osoby, które reprezentują poszczególne koła / uczelnie, w miarę możliwości wpisywały takową informację w sygnaturce.
-
Myślę, że tak będzie optymalnie W temacie koła tylko informacyjnie, a w dziale "konferencje" z dyskusją i komentarzami. Nie wiem też, na ile dałoby się rozwiązać tą kwestię, ale dobrze by było, gdyby użytkownicy forum mogli gdzieś wpisać z jakiej są uczelni/jakie koło reprezentują i żeby ta informacja była widoczna w metryczne, która pojawia się w każdym poście. Dzięki temu będzie wiadomo, z kim się dyskutuje
-
Odnośnie hotelu - no niestety pierwszego dnia dostaliśmy z hotelu "reprymendę" z uwagi na zachowanie uczestników - chodziło nie tylko o hałas, ale tez palenie papierosów na korytarzu, co groziło uruchomieniem czujek dymu, automatycznym wezwaniem straży pożarnej i ewakuacją hotelu. Myślę więc, że potem reagowano już profilaktycznie w każdej potencjalnie głośnej sytuacji, tym bardziej że w Novotelu regularnie sypiają załogi lotnicze, w tym piloci samolotów, którzy po prostu muszą wypocząć przed lotami A co do jedzenia - tu też gwoli wyjaśnienia - niestety w pobliżu WNS nie ma stołówki z prawdziwego zdarzenia CEMOL był jeszcze jedynym możliwym miejscem, w którym dałoby się zorganizować blisko 300 obiadów na każdy dzień. Ale w związku z ograniczonymi możliwościami ich zaplecza, musieliśmy na przykład zrezygnować z koncepcji obiadu dwudaniowego, bo zwyczajnie nie daliby rady przygotować zarówno zupy, jak i drugiego dania. Staraliśmy się rekompensować ten brak poczęstunkiem w trakcie imprez w Guido Pytanie tylko, czy uwagi, o których mówicie, odnoszą się faktycznie do ilości, czy może do jakości obiadów czy obsługi?
-
Witam wszystkich! Bardzo się cieszę, że propozycja stworzenia miejsca wymiany myśli i informacji między kołami spotkała się z tak dużym entuzjazmem I że od razu zaczyna być realizowana. Odnośnie dyskusji na temat podziału tematów. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. W pierwszym dziale warto byłoby umieścić u góry przyklejony post, w którym znajdowałaby się na bieżąco aktualizowana lista kół naukowych, które są obecne tu, na forum. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też, aby każde z kół, które się zarejestruje na forum, obligatoryjnie zakładało "swój" temat, w którym, w pierwszym poście, opisaliby się według stworzonej wcześniej metryczki, która mogłaby wyglądać na przykład tak: pełna nazwa: rok założenia: adres e-mail: strona www: aktualny zarząd: opiekun Koła: sekcje: rys historyczny: cykliczne projekty: plany na przyszłość: Wydaje mi się, że taki klarowny opis będzie dużym ułatwieniem dla osób, poszukujących informacji na temat poszczególnych kół i ich działalności oraz kontaktu z nimi. W "swoim" temacie koła również mogą wklejać inf. na temat organizowanych przez siebie przedsięwzięć, równolegle do "tablicy ogłoszeń". Dzięki temu osoba szukająca informacji, może szukać zarówno w dziale dotyczącym konferencji oraz imprez, jak i w tematach poszczególnych kół naukowych, gdyby chciała się dowiedzieć, co konkretne koło planuje w najbliższym czasie zrobić. Oczywiście każde Koło musiałoby dbać o aktualizowanie na bieżąco swojego tematu. Natomiast mam jeszcze uwagę odnośnie bazy konferencji - po pierwsze warto byłoby dodatkowo zrobić kalendarz, w którym zaznaczane byłyby planowane przez poszczególne koła imprezy. Po drugie, dobrze byłoby, aby odgórnie zostało ustalone, w jaki sposób nazywamy tematy. Myślę że "nazwa, miejsce, data" byłoby optymalnie. Pozwoli to na zachowanie porządku i przejrzystości. Dodałabym także jeszcze jeden dział: STUDENCKI I DOKTORANCKI RUCH NAUKOWY - dział przeznaczony do ogólnych dyskusji na temat tego, jak działają koła na różnych uczelniach, ich statusie, możliwościach finansowania, problemach, z którymi się spotykają, przepisów i reform szkolnictwa wyższego, dyskusje na temat kondycji ruchu naukowego, a także możliwości współpracy i robienia wspólnych projektów (tematy typu: Pomysł na konferencję - kto chce się włączyć?)... Chodzi o to, by dział "Koła Naukowe" był wyłącznie informacyjny i by zakładane tam tematy dotyczyły wyłącznie konkretnych kół, natomiast w wydzielonym dziale "studencki i doktorancki ruch naukowy" mogłaby się toczyć cała dyskusja na tematy ogólne i organizacyjne.