Skocz do zawartości

Volumina.pl

Użytkownicy
  • Zawartość

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Volumina.pl


  1. DSC_4661.jpg

    E. Vogel - Podręcznik fotografii praktycznej - przewodnik dla amatorów i zawodowców

    reprint

    Rok wydania org.: 1905

    Ilość stron: 304

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - półskórek

    Rok wydania: 2013

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 80 pln

    do kupienia: Podręcznik fotografii praktycznej - przewodnik dla amatorów i zawodowców

    Podręcznik fotografii praktycznej Vogla cieszył się w swoim czasie ogromnym powodzeniem. Doczekał się czternastu reedycji, wielu uzupełnień i tłumaczeń. Był to przewodnik objaśniający wszystkie sposoby używane w fotografii. Treść wzbogaca ponad sto rycin i fotografii szczegółowo pokazujących podstawy tej sztuki, najważniejsze ówcześnie stosowane techniki i najczęstsze błędy. Podaje zasady optyki oraz obchodzenia się ze starymi aparatami, ustawiania kompozycji itd. Z pewnością będzie to gratka nie tylko dla każdego bibliofila, ale i miłośnika robienia zdjęć.

    Książka jest oprawiona w eleganckie, twarde okładki z papierową oklejką i jasnobrązowym grzbietem z wysokiej jakości eko skóry. Dodatkowo reprint posiada dopasowane kolorystycznie kapitałki i wstążeczkę czytelniczą.


  2. DSC-1310.jpg

    DSC-1293.jpg

    Wincentyna Zawadzka - Kucharka litewska

    reprint

    Rok wydania org.: 1913

    Ilość stron: 582

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - eco skórka, przetłoczenia i przebarwienia

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 98 pln

    Przedstawiamy Państwu reprint znanej i wielokrotnie wznawianej Kucharki litewskiej. Po raz pierwszy ukazała się ona w 1854 roku. Nasz reprint jest wierną kopią jedenastego wydania Kucharki... z 1913 roku. Książka ta jest nie tylko zbiorem przepisów kulinarnych, ale również namacalnym świadectwem swoich czasów. Możemy dowiedzieć się z niej, co jadało się w ówczesnych dworach szlacheckich, jakie potrawy podawane były na przyjęciach i balach. I choć dzisiaj trudno wyobrazić sobie zupę pomidorową gotowaną na czterech funtach mięsa wołowego (ok. 4 kilogramy), to przepisy w niej zawarte niewątpliwie okażą się inspiracją dla niejednej współczesnej kucharki. Zawierają one proste i naturalne składniki oraz porady dotyczące prowadzenia kuchni. Pozycja ta zainteresuje także filologów i historyków, jako źródło oryginalnego języka i wiedzy o ówczesnej diecie. Przepisy w niej zawarte opisane zostały we wstępie, jako zdrowe, smaczne i oszczędne. Jakże zmienił się nasz pogląd na zdrową kuchnię od tamtych czasów... Oddajemy w Państwa ręce książkę, którą posługiwały się nasze prababki, w niezmienionej formie, bez korekty języka, aby umożliwić Państwu kulinarną podróż w przeszłość do czasów szampionów, legumin i melszpejzów.

    Jej wyjątkowa oprawa, wykonana ręcznie z importowanej ekologicznej skórki, tłoczenia, złote kapitałki oraz elegancka wstążeczka ecru sprawią, że będzie to wspaniały prezent dla amatorów gotowania i zawodowych kucharzy, a także piękna ozdoba domowej biblioteczki. Reprint ma 582 strony i został wydrukowany na objętościowym, kremowym papierze, który przypomina ówcześnie stosowane papiery drukarskie. Całość została wykonana tak, aby zaspokoić gust najbardziej wymagających klientów.

    424dab91a546c8ef2801b558b66ace20.png


  3. @widiowy7

    introligatornia własna - książki montowane są ręcznie.

    DSC_0130.JPG

    Władysław Matlakowski - Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu

    reprint

    Rok wydania org.: 1901

    Ilość stron: 422

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - półskórek

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 85 pln

    Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu to książka wyjątkowa nie tylko ze względu na zawartość merytoryczną, ale i historię swojego powstania. Matlakowski, który był z wykształcenia lekarzem, a kulturologiem z zamiłowania i nieco z przypadku, napisał wcześniej pracę poświęconą budownictwu ludowemu. Postanowił zagłębić się jednak w szczegóły zdobienia stroju i przedmiotów codziennego użytku. Liczne ilustracje i tablice odrysowywał sam lub przy pomocy Stanisława Witkiewicza. Gotową pracę ukończył tuż przed śmiercią i choć znalazł poparcie i chętnych promotorów, to ciągły brak funduszy uniemożliwiał publikację. Już praktycznie na łożu śmierci poprosił swojego przyjaciela – doktora Józefa Peszke o dopilnowanie wydania tego dzieła. Mimo wielu trudności książka ukazała się drukiem, a Peszke opatrzył ją obszernym wstępem poświęconym postaci autora. Sam Matlakowski Stworzył dzieło niesamowite, mimo, że nie jest ono ogromnej objętości, to mieści w sobie bardzo bogaty materiał, szczegółowe opisy przedmiotów, ich zdobień, zastosowania, a także, co stanowi o wyjątkowości tego opracowania, bardzo starannie zebrany materiał leksykalny. Matlakowski ubolewał nad zanikiem gwary ludowej stąd podając nazwy poszczególnych przedmiotów zapisuje je w oryginalnej wymowie, często, dla dopełnienia dzieła, w kilku wariantach. To właśnie, w połączeniu z ilustracjami wybitnego artysty - Witkiewicza skłoniło nas do wykonania reprintu Zdobienia i sprzętu..., co udało się dzięki uprzejmości Biblioteki Głównej PW.

    Uroku tej publikacji dodaje oprawa. Wykonaliśmy kopię przepięknej, ręcznie malowanej okładki, w której znajdował się oryginał książki. Wydrukowaliśmy ją na fakturowanym papierze i opatrzyliśmy kapitałkami, wstążeczką oraz grzbietem z wysokogatunkowej ekoskóry.

    rabat_start.jpg

    Załóż konto na WWW.VOLUMINA.PL już dziś i odbierz kod rabatowy!


  4. Kilka naszych najnowszych publikacji

    DSC_0058.jpg

    Karol Iwanicki - Budownictwo wiejskie

    reprint

    Rok wydania org.: 1917

    Ilość stron: 270

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 60 pln

    do kupienia: Karol Iwanicki - Budownictwo wiejskie

    Karol Iwanicki był w swych czasach uznanym i szanowanym inżynierem. Był projektantem wielu urzędowych gmachów, znawcą stylów architektonicznych. W przededniu odzyskania niepodległości postanowił napisać podręcznik traktujący o budownictwie wiejskim. Książkę opatrzył dedykacją"Odbudowującej się Ojczyźnie - cegiełka do Jej gmachu." Jego przewodnią ideą było stworzenie dzieła uczącego oszczędnego, łatwego i prawidłowego wznoszenia zabudowań wiejskich. Autor szczegółowo omawia tu materiały budowlane - ich wady i zalety, zasady wznoszenia budynków od fundamentów, przez ściany, piece, wentylację, po dachy. Obszerny rozdział poświęcono rozplanowaniu dworu wiejskiego i zabudowań dworskich. W swym dziele zamieszcza także tablice z wszelkimi potrzebnymi wyliczeniami, miarami i wagami przydatnymi budowniczym. Czcionka i pisownia oryginalna.

    DSC_0044.jpg

    Jan Sas Zubrzycki - Cieślictwo polskie

    reprint

    Rok wydania org.: 1930

    Ilość stron: 214

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 80 pln

    do kupienia: Jan Sas Zubrzycki - Cieślictwo polskie

    Cieślictwo polskie jest uzupełnieniem Polskiego budownictwa drewnianego. Tu autor skupia się jednak na detalach architektury i ich specyfice. Zauważa odrębność słowiańskiego stylu, którego korzeni upatruje w czerpaniu duchowego natchnienia z natury. Polski cieśla nie czerpie pomysłów z modnych wzorców i matematycznych wykresów, ale z głębi serca. Reprint okraszony jest dziesiątkami rycin ukazujących w najdrobniejszych detalach to, co dziesiątki lat temu, przy użyciu jedynie prostych narzędzi, potrafili stworzyć nasi rodzimi rzemieślnicy. Aby książka nie utraciła swego pierwotnego uroku - zachowaliśmy pisownię i czcionkę oryginału.

    DSC_0217.jpg

    Władysław Matlakowski - Budownictwo ludowe na Podhalu

    reprint

    Rok wydania org.: 1892

    Ilość stron: 100

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 50 pln

    do kupienia: Władysław Matlakowski - Budownictwo ludowe na Podhalu

    Władysław Matlakowski z wykształcenia był lekarzem. Poświęcony swej pracy, nie zważając na własne zdrowie, opublikował ponad sto prac z zakresu medycyny. Przemęczony organizm miał obniżony próg odporności. Matlakowski zachorował na gruźlicę. Dla podratowania zdrowia postanowił zmienić klimat i wyjechał do Zakopanego. Tam rozpoczęła się jego wielka fascynacja kulturą zakopiańską. Naukowe zacięcie skłoniło go do napisania pracy poświęconej budownictwu podhalańskiemu, z ujęciem jego piękna oraz odrębności. Już pod koniec XIX wieku autor zauważył, że podhalańska kultura, w tym gwara, ulegają zanikowi, a młodzi ludzie nie są zainteresowani podtrzymywaniem tradycji i specyfiki języka. Stąd, na końcu publikacji umieszczony jest mały słowniczek, tyczący się budownictwa. Z wielkim pietyzmem Matlakowski opisuje najpierw sposób budowania wsi, jej organizacji przestrzennej. Przechodzi potem do domostw, sposobów budowy chałup, rozplanowania pomieszczeń, aby finalnie zagłębić się w szczegóły techniczne, jak choćby sposób ciosania łącznia belek, czy krycia dachu.

    DSC_1111.jpg

    Piotr Paweł Pawlicki - Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska

    reprint

    Rok wydania org.: 1897

    Ilość stron: 116

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 50 pln

    do kupienia: Piotr Paweł Pawlicki - Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska

    Droga żelazna warszawsko - wiedeńska autorstwa Piotra Pawlickiego jest pracą napisaną z okazji pięćdziesięciolecia powstania tego szlaku kolejowego. Autor opisuje historię kolejnictwa, maszyny parowej i telegrafu, aby utrwalić w pamięci czytelników nazwiska, którym zawdzięczamy techniczną rewolucję. Ten mający niecałe trzysta trzydzieści kilometrów trakt był pierwszą żelazną drogą Królestwa Polskiego. Miał on ówcześnie ogromne znaczenie gospodarcze. Autor szczegółowo opisuje tu historię jej budowy, koszt, tabor oraz dochody, jakie przynosiła w ciągu swojego istnienia, wydatki poniesione na jej budowę i wyposażenie, zarządców i wiele innych.

    Przypominamy o promocjach - akcja "Weekendowe czytanie". Co tydzień wybierzemy jedną pozycję, której cenę obniżymy o kilkanaście procent. Informację o promocyjnej cenie będziemy rozsyłać raz w tygodniu e-mailem, więc zachęcamy gorąco do polecenia naszego newslettera swoim znajomym. Promocja jest przeznaczona tylko dla czytelników naszego newslettera.

    -> http://www.volumina.pl/newslettter

    -> http://www.facebook.com/voluminapl


  5. DSC_1004.jpg

    Maria Ochorowicz - Monatowa - Uniwersalna książka kucharska

    reprint

    Rok wydania org.: 1926

    Ilość stron: 738

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 130 pln

    do kupienia: Maria Ochorowicz - Monatowa - Uniwersalna książka kucharska

    Maria Ochorowicz - Monatowa to ikona polskiej sztuki kulinarnej. Pan Maciej Kuroń mówił o niej jako "o jednej z [...] ulubionych autorek książek kucharskich". Jej monumentalne dzieło - Uniwersalna książka kucharska - to najobszerniejsza książka w naszej kolekcji literatury kulinarnej i swego rodzaju biblia dla kucharzy. Opasłe tomisko zawiera przeszło dwa tysiące dwieście przepisów. Dzieło powstało z myślą o wszystkich gospodyniach, którym na sercu leży dobre i higieniczne żywienie rodziny. Autorka zawarła tu nie tylko dyspozycje posiłków, ale także mnóstwo porad dotyczących zdrowej diety oraz zalecanego odżywiania się przy różnych chorobach. Nowością jest dział poświęcony kuchni jarskiej. Odnajdziemy tu przepisy na bakłażany, dynie, fasole, kalafiory, jarskie gołąbki, kartofle w różnych odsłonach i wiele, wiele innych. Uniwersalna książka kucharska, choć jest reprintem, z powodzeniem zastąpi inne książki kucharskie, gdyż obok bardzo prostych i podstawowych przepisów zawiera również receptury na dania bardziej wyszukane.

    DSC_0998.jpg

    A teraz o promocjach - akcja „Weekendowe czytanie”. Co tydzień wybierzemy jedną pozycję, której cenę obniżymy o kilkanaście procent. Informację o promocyjnej cenie będziemy rozsyłać raz w tygodniu mailem, więc zachęcamy gorąco do polecenia naszego newslettera swoim znajomym. Promocja jest przeznaczona tylko dla czytelników naszego newslettera.

    -> http://www.volumina.pl/newslettter


  6. DSC_0499.jpg

    DSC-0488.jpg

    Wojciech Wiiuk Kojałowicz - Herbarz szlachty Wielkiego Księstwa Litewskiego zwany Nomenclator

    reprint

    Rok wydania org.: 1905/1658

    Ilość stron: 324

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - do wyboru płócienna lub półskórek

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 80 pln

    do kupienia: Wojciech Wiiuk Kojałowicz - Herbarz szlachty Wielkiego Księstwa Litewskiego zwany Nomenclator

    Herbarz szlachty Wielkiego Księstwa Litewskiego to bardzo wyjątkowa książka w naszej kolekcji. Właściwie jest to reprint reprintu herbarza, który powstał w 1656 roku, a wydany został drukiem pod koniec XIXw.. Zdobią go piękne, czarno-białe ryciny przedstawiające herby litewskich szlachciców. Jak piszą prof. K. Mikulski i prof. J. Tęgowski – początki litewskiej heraldyki nie są do końca znane i stanowią wciąż przedmiot badań naukowych. Praca Kojałowicza do naszych czasów dotrwała niekompletna. Herbarz kończy się na literze K (herb Komar)...


  7. DSC-0780.jpg

    DSC-0800.jpg

    Zygmunt Gloger - Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni

    reprint

    Rok wydania org.: 1900

    Ilość stron: 388

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 85 pln

    do kupienia w naszym sklepie: Zygmunt Gloger - Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni

    Oddajemy na Państwa ręce reprint dzieła znanego etnografa i krajoznawcy – Zygmunta Glogera. Tym razem jest to opowieść o ludowych obyczajach i wierzeniach. Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni to fascynująca opowieść o ludowym obyczaju przełomu wieków. Prezentowane przez nas wydanie pochodzi z ok. 1900 roku (wpis cenzury 29 lutego 1900r.) i dokumentuje nie tylko ówczesne, ale i dawniejsze obrzędy. Gloger, zamiłowany w historii i kulturze słowiańskiej, zebrał fragmenty pieśni, kolęd, modlitw, urywki pism i dzieł zawierających opisy świąt, obrządków i zabobonów. We wstępie pisze „Z dniem każdym stary świat schodzi do grobu. Co żyło i uświęcone było przez liczne wieki, idzie z wolna w zapomnienie, bo dzień dzisiejszy ma przedewszystkiem twardą pracę na dłoni namulonej, rachubę w głowie i na sercu, troskę o chleb. Tradycye w walce z kosmopolityzmem opadają na dno społeczeństwa, ku jego podstawom, tuląc się u ogniska nizkich dworków i strzech wieśniaczych”. Już w tym czasie Gloger zauważył potrzebę ocalenia rdzennie polskiego obyczaju od zatracenia. Co by powiedział żyjąc sto lat później, w naszych czasach? Tym ważniejszą książką jest Rok polski... Wiele z opisywanych tu obyczajów zanikło, część istnieje w szczątkowej postaci. Książka ta z pewnością rozjaśni pojęcie czytelnika o tym, dlaczego malujemy pisanki, a oświadczyć się trzeba było w święto Matki Boskiej Gromnicznej i dlaczego w ogóle Polacy szczególną czcią otaczali Matkę Boską. Nie jest to jednak, drogi czytelniku, dzieło religijne. Należy pamiętać, że w owym czasie lud polski, pozbawiony własnego państwa, scalony był dzięki wspólnej wierze, a obrządek katolicki był ściśle wymieszany z pogańskimi wierzeniami. To wszystko tłumaczy nam autor przytaczając dziesiątki tekstów i własnych zapisków. Jest to z pewnością bardzo cenna lektura.

    Tak jak pozostałe nasze reprinty, książka posiada bardzo elegancką oprawę, tworzącą wraz z resztą naszych publikacji piękną serię wydawniczą. Posiada ozdobne kapitałki, wyklejki, wstążeczkę i pięknie tłoczoną okładkę, a wydrukowana została na szlachetnym papierze objętościowym, przypominającym papier z epoki. To prawdziwy biały kruk w każdej kolekcji bibliotecznej.

    rokpolski-3.jpg


  8. DSC_0324.jpg

    DSC-0319.jpg

    Kazimierz Góralczyk - Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach

    reprint

    Rok wydania org.: 1863

    Ilość stron: 210

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 65 pln

    do kupienia w księgarni Volumina.pl : Kazimierz Góralczyk - Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach

    Kazimierz Góralczyk, a właściwie Władysław Ludwik Anczyc, choć z wykształcenia był farmaceutą, całe życie poświęcił pisaniu, działalności wydawniczej i drukarskiej. Swoje utwory pisał w duchu patriotycznym. Poświęcał się redagowaniu pism dla włościan i dzieci, uważając za wielce ważną ich edukację. Właśnie dla nich nakreślił Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach. Ażeby siedząc przy kominku, wieczorową porą, nie bajek słuchali z przejęciem, a historii prawdziwych i pożytecznych. "W tej książeczce, co ją w ręku macie, jest 24 pięknych obrazków, do każdego zaś dołączona jest historya tłumacząca, co ten obrazek znaczy. Są to historye z dawnych czasów, opowiadanie o tem, jak to za dawnych czasów na naszej ziemi bywało. Miło człowiekowi posłuchać, kiedy ojciec albo dziadek opowiada o tem, co zapamięta: jakżeby mu nie było przyjemnie posłuchać o tem, co się tu na tej ziemi działo przed stu, dwustu i pięciuset laty, na tej ziemi, gdzie się porodzili i pomarli nasi dziadowie i pradziadowie, gdzie my sami żyjemy i którą nas po śmierci przysypią". Wyczytamy tu opowieści o Piaście, zjeździe gnieźnieńskim, Krzyżakach, królowej Jadwidze, Stefanie Batorym, Stefanie Czarneckim, Janie III Sobieskim, Józefie Poniatowskim i wielu innych ważnych postaciach i momentach w naszej historii.

    Reprint tej pięknej publikacji oprawiliśmy w luksusowy półskórek ze złotym podtoczeniem i ręcznie montowaną naklejką tytułową. Okładka jest wykonana z fakturowanego papieru, a blok wydrukowany na szlachetnym, lekko kremowym papierze imitującym papier z epoki. Uroku i elegancji dodają mu biało-złote kapitałki i wstążeczka czytelnicza oraz zadrukowane wyklejki. Reprint będzie wyszukanym, edukacyjnym prezentem dla młodego czytelnika w każdym wieku.


  9. DSC_0407.jpg

    DSC-0466.jpg

    Konstanty Górski - Historya jazdy polskiej

    reprint

    Rok wydania org.: 1894

    Ilość stron: 372

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - do wyboru jasnobrązowa skóra lub półskórek

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 85 pln

    do kupienia w księgarni Volumina.pl : Konstanty Górski - Historya jazdy polskiej

    Konstanty Górski był jednym z najbardziej uznanych historyków i znawców wojskowości. Można śmiało stwierdzić, że zawdzięczamy mu historię polskiej wojskowości. Swoje prace pisał sumiennie, w oparciu o solidny materiał źródłowy. Aby odświeżyć jego wspaniałe prace - wykonaliśmy reprint Historyi jazdy polskiej. Dzieło to napisał na podstawie aktów urzędowych, rachunków, rejestrów, oficjalnych materiałów drukowanych oraz ręcznych zapisków i korespondencji zgromadzonych w bibliotekach Ossolińskich, Krasińskich i Czartoryskich. Na podstawie zebranego materiału historyk odtwarza dzieje polskiej jazdy z podziałem na epoki. Opisuje szyki bojowe, uzbrojenie, musztrę, ćwiczenia, służbę zdrowia, sposób obozowania, a nawet dietę i pobory żołnierzy. Jest to niezwykłe i wyjątkowo ciekawe dzieło, które z pewnością przyciągnie uwagę każdego miłośnika militariów.

    Zapraszamy również na nasz profil FB: www.facebook.com/voluminapl


  10. DSC-1459.jpg

    DSC-1449.jpg

    Julian Bartoszewicz - Kościoły warszawskie rzymsko-katolickie

    reprint

    Rok wydania org.: 1855

    Ilość stron: 432

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - do wyboru płócienna lub półskórek

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 90 pln

    do kupienia w księgarni Volumina.pl : Julian Bartoszewicz - Kościoły warszawskie rzymsko-katolickie

    Kolejne varsaviana w kolekcji naszych reprintów to Kościoły warszawskie rzymskokatolickie opisane pod względem historycznym. Książka Juliana Bartoszewicza zawiera bardzo szczegółowe opisy dwudziestu czterech warszawskich kościołów od momentu ich powstania po czasy współczesne autorowi. Bartoszewicz z wielkim pietyzmem opisywał rozwój budowli, ich przebudowy oraz największych dobrodziejów każdego kościoła, a także ważne osoby w nich pochowane. Jako wykształcony historyk i z zamiłowania varsavianista posiadał wszelką potrzebną ku temu wiedzę i narzędzia. Książkę zdobią niezwykłej urody, bardzo szczegółowe drzeworyty autorstwa Michała Storkmana. Całość tworzy niezwykle ciekawy opis historyczny nie tylko samych kościołów, ale i społeczeństwa stołecznego na przestrzeni wieków. Książka ta z pewnością spodoba się historykom i miłośnikom Warszawy. Uroku dodaje jej oryginalny język, którego nie poddawaliśmy korekcie, aby jeszcze pełniej oddać klimat minionych wieków.

    Reprint dostępny jest w dwóch typach oprawy – kolekcjonerskiej (jasnobrązowa skóra ekologiczna) oraz luksusowej (półskórek). Wydrukowany został na szlachetnym, lekko kremowym papierze objętościowym, który jest doskonałą imitacja ówcześnie stosowanych papierów drukarskich. Introligator opatrzył książki we wstążeczki czytelnicze i ozdobne kapitałki. Oprawy posiadają tłoczenia i ręcznie wprawiane, papierowe wklejki. Uroku dodają zadrukowane lustra. Całość została zaprojektowana tak, jakby zrobiono to przeszło wiek temu.

    Zapraszamy do śledzenia nas na FB: www.facebook.com/voluminapl


  11. DSC-0258.jpg

    DSC-0288.jpg

    DSC-0276.jpg

    Brosius, Koch - Szkoła Maszynisty

    Oprawa: kolekcjonerska

    Strony: 750

    Wymiary: 170 x 240 mm

    ISBN: 978-83-62905-81-2

    Do kupienia w księgarni Volumina.pl

    Wśród naszych publikacji zagościł prawdziwy biały kruk. Książka bardzo trudno dostępna, z rzadka pojawiająca się na aukcjach. Szkoła maszynisty. Podręcznik dla urzędników dróg żelaznych i uczniów szkół technicznych. to kompendium wiedzy na temat parowozów. Od budowy poszczególnych części, zasad ich działania, konserwacji po dobre rady przy użytkowaniu kotłów. Jest to niezwykła publikacja, pełna rycin i schematów, "przewodniczy w poznaniu budowy i eksploatacyi dróg żelaznych, nie tylko poczynającym technikom kolejowym, lecz i ogółowi publiczności". W przedmowie tłumacz zaznacza, że do zainteresowania tą publikacją skłonił go sukces, jakim cieszyła się ona na rynku niemieckim. Trudno było znaleźć wydawcę, lecz dzięki wstawiennictwu Mechanika Głównego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej oraz poparciu inżynierów i mechaników, książkę zgodzili się wydać Gebethner i Wolff. Zreprodukowane wydanie pochodzi z 1879 roku. Co ciekawe, tłumacz pozostawił w nawiasach nazwy poszczególnych części w języku niemieckim i rosyjskim, aby technicy, którzy przywykli do tych języków nie mieli problemów z tłumaczeniem. Reprint tej wspaniałej publikacji zainteresuje wszystkich miłośników kolejnictwa. Wszystkie trzy tomy mają wspólną oprawę introligatorską.

    Książka dostępna jest w oprawie kolekcjonerskiej - brązowej skórce z tłoczeniami i papierowymi wklejkami na przedniej okładce oraz grzbiecie. Posiada zadrukowane wyklejki, kapitałkę oraz wstążeczkę czytelniczą. Reprint będzie doskonałym prezentem nie tylko dla kolejarzy, ale i miłośników parowozów.


  12. DSC-1384.jpg

    DSC-1392.jpg

    Zygmunt Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski

    reprint

    Rok wydania org.: 1900

    Ilość stron: 392

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - do wyboru płócienna lub półskórek

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 75 pln

    do kupienia: Zygmunt Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski

    Impulsem do napisania Geografii historycznej ziem dawnej Polski był brak dzieła ujmującego kompleksowo to zagadnienie. Jak zaznacza sam autor – ówczesne mapy były niedokładne i często sprzeczne ze sobą. Praca nad książką zajęła 20 lat mozolnych badań i porównywania dokumentów źródłowych, opracowań i monografii. Tekst zawiera ponad 60 niezwykłej urody rycin i zdjęć. Jest to całościowy opis ziem polskich i zmiany ich granic, a także diecezji i ważniejszych zakonów począwszy od dziesiątego wieku. Opisane są tu także ważniejsze plemiona lechickie i zajmowane przez nie terytoria.

    Książka dostępna jest w dwóch typach oprawy – kolekcjonerskiej i luksusowej. Obie oprawy są tłoczone i posiadają papierowe wklejki tytułowe. Reprint wydrukowaliśmy na szlachetnym, lekko kremowym papierze objętościowym. Blok posiada kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Całość została zmontowana ręcznie z najwyższą dbałością o detale i wykończenie.

    DSC-1379as.jpg


  13. DSC_1323.jpg

    Leonard Durczykiewicz - Dwory Polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem

    reprint

    Rok wydania org.: 1912

    Ilość stron: 166

    Format: 170x240

    Oprawa: twarda - do wyboru płócienna lub półskórek

    Rok wydania: 2012

    Wydawca: Volumina.pl

    Cena: 50 pln

    do kupienia: Leonard Durczykiewicz - Dwory Polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem

    Leonard Durczykiewicz urodził się w Czempiniu – niewielkim mieście w Wielkopolsce, w rodzinie prostych rzemieślników. Sam pobierał nauki w zawodzie kupca, lecz jego prawdziwą pasją była fotografia. Udało mu się założyć warsztat fotograficzny i realizować swoje powołanie. Artystyczne zacięcie skupiło się na zainteresowaniu pięknem architektury dworów i pałacyków. Efektem jego pracy są Dwory Polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem, których reprint pragniemy Państwu zaprezentować. Książka zawiera szczegółowe opisy oraz zdjęcia ponad stu obiektów, pieczołowicie zbierane przez kilka lat dzięki przebieraniu archiwów i pomocy właścicieli majątków. Jak sam Durczykiewicz pisze we wstępie – obawiał się reformy wywłaszczeniowej, bezlitośnie biegnącego czasu i beztroski właścicieli, którzy swobodnie przebudowywali lub burzyli pamiątki polskiej architektury. Dzięki jego artystycznej wrażliwości dziś możemy podziwiać urocze, stare fotografie zatrzymujące w czasie te przepiękne budynki. Dla niektórych czas okazał się łaskawy. Przetrwały jako urzędy, hotele, restauracje, ale wiele z nich nie miało tego szczęścia i zostały zburzone lub znajdują się w kompletnej ruinie i nie widać już po nich nawet śladu z czasów ich świetności. Wystarczy pobieżne przeszukanie internetu i aż trudno uwierzyć, że jeszcze sto lat temu zajeżdżała pod wejście konna bryczka, gdy właściciele sąsiedniego majatku przybywali w odwiedziny na podwieczorek. Ten nieuchwytny moment zatrzymał dla nas w obiektywie Durczykiewicz i warto mu się przyjrzeć, i zadumać nad uparcie biegnącymi latami.

    Tę wyjątkową publikację opatrzyliśmy w nową, stylizowaną oprawę – eleganckie płótno lub półskórek – do wyboru. Wszystkie reprinty posiadają tłoczenia oraz papierowe wklejki na okładce, zadrukowaną wyklejkę, kapitałki i wstążeczkę czytelniczą.

    Antonin ; Arcugowo ; Bagatela ; Bednary ; Będlewo ; Biezdrowo ; Błociszewo ; Bolechowo ; Boników ; Bożejewice ; Brodnica ; Brylewo ; Brzóstków ; Buszewo ; Bytyń ; Bzowo ; Cerekwica ; Chobienice ; Choryń ; Chraplewo ; Chwaliszewo ; Chytrowo ; Cichowo ; Cieslin ; Cykowo ; Czachorowo ; Czacz ; Czarnotul ; Czerniejewo ; Czerwonawieś ; Czeszewo ; Dąbki ; Dębno ; Dobrojewo ; Dobrzyca ; Drobnin ; Dusina ; Gembice, Gembice, Gierłachów ; Glesno ; Głembokie ; Głuchowo ; Gnojno ; Godurowo ; Gogolewo ; Gola ; Golejewko ; Gołuchów ; Gorazdowo ; Gorzyczki ; Gościerzyn ; Goździchowo ; Grabonóg ; Granówko ; Grochowiska szlacheckie ; Gryżyna ; Gułtowy ; Iwno ; Jankowice ; Jarogniewice ; Jasień ; Jaworowo ; Jurkowo ; Karczewo ; Kąkolewo ; Kobylniki ; Kołybki ; Kopaszewo ; Kosowo ; Koszuty ; Kościanki ; Kościelec ; Kotlin ; Kórnik ; Krajewice ; Krerowo ; Kromolice ; Kruchowo ; Kuchary ; Kwilcz ; Lechlin ; Leszcze nad Gopłem ; Lewkow ; Lipnica ; Lubasz ; Lubostroń ; Lutynia ; Lwówek ; Łagiewniki ; Łaszczyn ; Łęg ; Małe Krzyczko ; Manieczki ; Marcinkowo Dolne ; Mchy ; Mełpin ; Michorzewo ; Miedzianów ; Mielęcin ; Mierzewo ; Miłosław ; Młodocin ; Młodziejewice ; Modrze ; Mokronos ; Mościejewo ; Myjomice ; Myszki ; Myszkowo ; Nekla ; Nieżychowo ; Objezierze ; Obudno ; Ociąż ; Odrowąż ; Oporowo ; Orpiszewek ; Osiek nad Prosną ; Osiek, Osiek, Otoczna ; Pakosław ; Parczew ; Parzenczew ; Pawłowice ; Piotrowo ; Podrzecze ; Pomarzanowice ; Popowo nad Gopłem ; Popowo-Niemieckie ; Popówko ; Posadowo ; Potulice, Potulice, Pożarowo ; Przysieka, Przysieka, Psarskie ; Rakoniewice ; Raszewy ; Redgoszcz ; Rogalin ; Rokosów ; Rossoszyca ; Roszków ; Rudki ; Rusko ; Rydzyna ; Rzegocin ; Rzegotki ; Rzeszynek ; Samostrzel ; Siedlec ; Siedlemin ; Siekowo ; Siemianice ; Sierniki, Sierniki, Skoraczew ; Skoraszewice ; Sławno ; Słupia ; Słupy ; Smiełów ; Smogulec ; Sobota ; Sokołowo ; Sołeczno ; Sosnówiec ; Sowiniec ; Sowiny ; Spławie ; Srebnogóra ; Stanisławowo ; Starygród ; Staw ; Stawiany ; Stępuchowo ; Strzelewo ; Swadzim ; Szołdry ; Szypłowo ; Ślachcin ; Śliwniki ; Taczanów ; Tarce ; Targownica ; Tarnówko ; Torzeniec ; Turwia (Turew) ; Ujazd ; Unia ; Uzarzewo ; Wargowo ; Węgierce ; Wiatrowo ; Więckowice ; Więlka-Łęka ; Wilkowo polskie ; Winnogóra ; Witosław ; Wolsztyn ; Wronczyn ; Wróblewo ; Wydawy ; Wysocko-Wielkie ; Wyszanów ; Zakrzewo ; Zalesie ; Zbietka ; Zbrudzewo ; Zimnawoda ; Złotniki, Złotniki, Żabiczyn ; Żelice ; Żerniki ; Żydowo;

    słowa klucze: pow. bydgoski ; pow. czarnkowski ; pow. gostyński ; pow. kościański ; pow. poznański ; pow. rawicki ; pow. szubiński ; pow. śmigielski ; pow. wągrowiecki ; pow. wągrowiecki ; pow. wągrowiecki ; pow. żniński ;

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.