Jump to content

Volkir

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Volkir


 1. Dziękuję za odpowiedź!

  Niestety to już nie będzie powieść, a monografia- chyba, że chcesz swojego bohatera umiejscowić w danym zakonie, ew. organizacji.

  Chodziło mi właśnie o opisaniu losów fikcyjnego bohatera, będącego w takiej właśnie organizacji/zakonie.

  W miarę możliwości, prosiłbym o informacje na temat wspomnianej Gwardii Awarskiej, Fokejczyków i Pornokracji Watykańskiej.


 2. Witam!

  Mam 13 lat(nie, nie jestem pokemonem, ani trollem) i zamierzam napisać powieść. Od razu zaznaczam, iż nie jestem głupim nastolatkiem, pragnącym napisać "Pamiętnik pokemona xD", tylko poważnie myślącym młodzieńcem, odnoszącym sukcesy w konkursach literackich. Ale dość już opowiadanie o mnie- przejdźmy do rzeczy. Mam już dużo pomysłów na powieści, ale wszystkie są w konwencji fantasy. Choć jestem zagorzałym fanem takich opowieści, to jednak chciałbym spróbować czegoś innego. Stało się pewnego razu, że u kolegi zobaczyłem pewną grę. Nosiła ona nazwę Assasin's Creed. Już wtedy spodobała mi się ona w dużym stopniu(dobrze, że mam słaby komputer, bo pewnie bym jej skosztował, a kto wie co by z tego wynikło). Szczególnie podobał mi się sam bohater i jego umiejętności. Pomyślałem, że może mógłbym napisać powieść o takim właśnie asasynie. Poczytałem trochę o asasynach i odrobinę się zdziwiłem. Gra wyglądała na dość poważną i nie sądziłem, iż nie będzie ona na podstawie faktów. Wtedy wpadłem na pomysł napisania do was, szanownych historyków, z zapytaniem o organizację, o której mógłbym napisać. Chodziło by mi o grupę, której członkowie byli wysoce wyspecjalizowanymi zabójcami, potrafiącymi nieźle się wspinać(nie chodzi mi o power rangersów, ale coś w rodzaju właśnie Altaira z wspomnianej wcześniej gry[nie musi mieć ukrytego ostrza,orlego wzroku i skoku z 50 metrów, ale jako taka sprawność fizyczna by się przydała]) itp.

  A, więc czy jest taka organizacja? Czy może coś podobnego, co mogłoby zając miejsce wymarzonego przeze mnie obiektu do odtworzenia w powieści?

  Edit: Zaznaczam, że żadne japońskie, czy chińskie "ninja" nie wchodzą w grę.

  Temat poświęcony źródłom dot. assasinów i asasynów w średniowieczu. //Nar

  Edits 2:@Narya: ASASYNÓW, nie assasinów! Po drugie, chodzi mi o to, że po przeczytaniu kilku tematów o asasynach, zrozumiałem, że nie potrafią tak dobrze się wspinać jak Altair, ale tylko zabijać tak jak on. Dlatego właśnie proszę Was o podanie informacji o jakiejś organizacji podobnej do asasynów z gry Assasin's Creed.

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.