seth
Użytkownicy-
Zawartość
10 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
O seth
-
Tytuł
Ranga: Uczeń
Kontakt
-
AIM
8627888
Informacje o profilu
-
Lokalizacja
Warszawa
-
Zainteresowania
Starożytny Egipt
-
Ja bym wymienił: - Sfinksa w Gizie - Piramidę "Łamaną" - Świątynię w Luksorze - Świątynię Hatszepsut - Śtiątynię w Abu-Simbel - Paletę Narmera Mam takie pytanie nie tyczące się obecnego tematu ale związane z Egiptem czy zna ktoś stronę gdzie możne się nauczyć hieroglifów??? Albo czy ktoś jest w posiadaniu jakiegoś opracowania i byłby w stanie mi je wysłać na meila??? Byłbym baaardzo wdzięczny za pomoc :P
-
Okres Przeddynastyczny
seth odpowiedział seth → temat → Starożytność (ok. 3500 r. p.n.e. - 476 r. n.e.)
Czy w internecie istnieje jakaś strona do nauki hieroglifów ? -
Czy istniał taki okres? Krąży wiele historii na temat Króla Skorpiona. Czy postać tego faraona jest prawdziwą? Jeśli tak, to czy zrobił coś dla Egiptu? Wie ktoś coś o nim ???
-
Ale mimo wszystko kopia nie zastąpi oryginału
-
Przez te wszystkie lata panowania faraonów w Egipcie, kapłani (podobnie jak nasza szlachta) zbierali coraz to korzystniejsze przywileje dla siebie. W pewnym okresie mieli władzę równą władzy faraona. Czy uważacie, że byli oni jedną z wielu przyczyn upadku Imperium Egipskiego?
-
Chufu - faraon który wzniósł jedną z największych i najwspanialszych piramid. Ile tak naprawdę wiemy o tym faraonie? Czy ktoś zna jego historię? I czy wiemy co się stało z królewską mumią?
-
Zgadzam się z Tobą w 100% Niemcy też nam nie oddadzą tego co zabrali w czasie II wojny świtowej. Ale mnie to wręcz denerwuje, że wszystkie te rzeczy, dorobek tej wspaniałej cywilazacji jest tam, gdzie nie powinien. Chociaż mumie mogli by skąpiradła oddać :P
-
Osobiście uważam, że wszystkie rzeczy, które zostały wywiezione do muzeów powinny wrócić do Egiptu. Tak samo i mumie faraonów. Czy jakby zabarli ciała naszych królów i wywieźli do Luwru, to nie chcielibyśmy, aby nasz król spoczywał w swoim kraju? Wszystkie zabytki są dorobkiem egipskiej kultury i powinny wrócić tam skąd pochodzą. Co do mumi... czy nie byłoby wspaniale oglądać mumię faraona w jego skarkofagu, a nie jako eksponat muzelany???
-
Owszem Sfinks był zasypywany wielokrotnie. Pomiędzy łapami Sfinksa widnieje imię faraona Tutmosisa IV, który upamiętnia legendarne wydarzenie: Podczas polowania niedaleko Gizy Tutmosis zasnął w cieniu skalistej głowy Sfinksa (reszta już wtedy była zasypana). Sfinks nawiedział Tutmosisa we śnie i oznajmił mu, że zostanie faraonem i poprosił go również, aby odkopał go z piasku. Po wstąpieniu na tron Tutmosis przypomniał sobie proroczy sen i uwolnił Sfinksa z pokrywających go piasków. Z czasem Sfinks został ponownie zasypany, aż do 1886 rku, kiedy to archeolog Maspero ostatecznie ocalił Sfinksa od zapomnienia. [ Dodano: 2006-02-21, 21:01 ] Tak poza tematem czy zna ktoś jakąś stronkę gdzie można sobie napisać swoje imię w hieroglifach??? Prosiłbym o pomoc [ Dodano: 2006-02-21, 21:51 ] Sfinks z 1899 roku
-
Witam. Jestem tu nowy, ale pasjuonuję się Egiptem. Co do pytania o nos i wygląd Sfinksa. Wiele źródeł podaje iż jest to twarz Chefrena. Sfinks został uszkodzony przez działa wojsk sułtana Mameluków, choć często przypisuje się to Napoleonowi.