Skocz do zawartości

KRZYF

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O KRZYF

  • Tytuł
    Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    Inna

Kontakt

  • Strona WWW
    http://

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lubelskie
  1. Przypisy i zapisy bibliograficzne

    Nie powinno być problemów ze ściągnięciem pliku, trzeba jedynie postępować zgodnie z instrukcją: http://shp.net.pl/modules.php?name=RapidShare Pobieranie może jednak trochę potrwać, wiele zależy od szybkości łącza.
  2. Przypisy i zapisy bibliograficzne

    W dyskusji zakradło się drobne nieporozumienie. Otóż, książka została wydana w październiku ubiegłego roku. Dla zainteresowanych, umieściłem jej wersję elektroniczną na serwerze RapidShare.com - można ją ściągnąć w wersji "free". Oto link do niej: http://rapidshare.com/files/194690581/Bogucin.pdf.html Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby ktoś z wytrwałych, zechciał po zapoznaniu się z materiałem, zamieścić jakiś krótki przekaz opiniotwórczy. Każdą Waszą opinię przyjmę jako bardzo istotną i zarazem wiarygodną oceną moich (i mojej żony) dokonań. Proszę jednak o wyrozumiałość, ponieważ - jak już wspomniałem wcześniej – nie jestem znawcą historii, więc nie należy się spodziewać wysokich lotów literackich i historycznych. P.S. Jakość map i fotografii w wersji elektronicznej jest co najmniej niedostateczna. Jak ściągnąć plik z RapidShare: http://shp.net.pl/modules.php?name=RapidShare
  3. Przypisy i zapisy bibliograficzne

    Vissegerd, tej pracy na razie nie ma w necie. Z uwagi na pewne uzupełnienie materiału, do jakiego dotarliśmy już po wydaniu książki, ukaże się ona trochę później. Datowanie powstania miejscowości ulegnie przesunięciu o kolejne dwa wieki, a może i więcej......... Niemniej jednak, z racji Twojego zainteresowania tematem spróbuję jakoś temu zaradzić. Proszę o kontakt na pw w celu ustalenia sposobu przekazu materiału.
  4. Przypisy i zapisy bibliograficzne

    Bardzo dziękuję za odzew. Wasze wypowiedzi mocno mnie podbudowały. Na stworzenie wspomnianej publikacji potrzeba było ponad dwuletniej, ciężkiej pracy społecznej . Razem z żoną zajęliśmy się zebraniem, udokumentowaniem i upublicznieniem pokaźnego materiału z okresu ponad sześciu wieków. Ukoronowaniem naszych wysiłków była promocja książki, która stała się niezwykłym wydarzeniem w życiu naszej niewielkiej miejscowości. Do dziś otrzymujemy wiele wyrazów wdzięczności za wydobycie tylu faktów z mroku zapomnienia. Ciepłe słowa, to największa zapłata za nasze „dzieło”. Niestety tę atmosferę zmąciła wspomniana opinia redakcji prasy lokalnej, zamieszczona bezpośrednio pod artykułem z okazji promocji naszej książki. Odebraliśmy to jako chwyt poniżej pasa. W imieniu redakcji gazety autorem kontrowersyjnej opinii była pani sekretarz redakcji, która w niespełna dwa miesiące później wydawała swoją publikację historyczną ( a raczej zbiór prac innych historyków), dotyczącą zabytków z terenu gminy. Próbowaliśmy dwukrotnie zamieścić sprostowanie na łamach wspomnianej gazety, niestety redakcja pozostaje głucha na nasze apele.
  5. Przypisy i zapisy bibliograficzne

    Jestem tu nowy, więc na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Na wstępie zaznaczę, że nie jestem historykiem. Historia to jedynie pasja, która doprowadziła mnie do zapisania i wydania kart historii mojej rodzinnej miejscowości. Spośród wielu ocen (w zdecydowanej większości pozytywnych) spotkałem się również z dość uszczypliwą aluzją ze strony redakcji lokalnej gazety, której niewielkie fragmenty artykułów wykorzystałem we własnej publikacji. Zarzucono mi bowiem użycie skrótu literowego tej gazety w wykazie literatury, zamieszczonym na końcu książki. W związku z tym faktem na łamach tej prasy obwieszczono, że „niektórym skojarzyło się to z niepotrzebnymi oszczędnościami papieru jak i tuszu”. Dodam, że pełna nazwa gazety została podana zarówno w wykazie skrótów (na początku publikacji) jak i w pierwszym przypisie odnoszącym się do tej gazety. Sam skrót (tu akurat „GG”) był wielokrotnie używany na łamach tej prasy również przez jej redakcję. Jednak nawet fakt, iż odpowiedzialność za redakcję stylistyczną i korektę mojej publikacji ponosiła osoba trudniąca się tym profesjonalnie, nie był w stanie zmienić dotychczasowej surowej oceny zaprezentowanego przeze mnie sposobu zapisu bibliograficznego. W związku z powyższym bardzo proszę o wszelkie opinie, dotyczące zgłoszonego problemu. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.