Jump to content

Deelano

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Deelano


 1. Ciekawa inicjatywa, szczególnie dla miłośników RON.

  Nie całkiem tylko dla nich. Klimat obejmuje cały wiek XVII na całym świecie. Możesz być:

  - Chińczykiem - zwalczać przyszłą dynastię mandżurską.

  - Japończykiem - walczyć przeciwko szogunatowi.

  - Anglią - kolonizować świat.

  - Francją - stawać się hegemonem na słabości Habsburgów. ;-)

  No i oczywiście Najjaśniejszą-Koroniarzami ale to zależy od tego ile jest wolnych dynastii i gdzie się chce znaleźć miejsce.

  Pytanko, czy potrzebna jest jakaś większa wiedza o tym okresie, czy jest to gra dla wszystkich, nawet dla tych, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym najpiękniejszym stuleciu w historii świata?

  Wikipedia i minimum kropla przyzwoitości. Z pewnością trzeba wiedzieć, że XVII to nie jest klimat premierów, taktyk napoleońskich albo tworzenia milionowych koncernów. :-) Klimat sam wpada, wystarczy popatrzeć na fora innych graczy.

  Zapraszam, zwolniło się miejsce np. w Saksonii - słynnych Wettinów ;-) . Nie mniej jednak brak wolnych miejsc na początku, nie jest straszny. Z doświadczenia wiem, że lepiej przyswoić mechanikę na jakimś mniejszym państwie a następnie w wypadku wolnego miejsca zrobić transfer na jakiegoś giganta. To częste. ;-)


 2. [center:0c5fb0fe7c]DYNASTEIA.PL

  mieszanka polityki, rpg'ów, rts'ów i historii - zapraszamy!

  dynasteia_banner.gif[/center:0c5fb0fe7c]

  Czym też jest Dynasteia? Wyobraź sobie, jak mógłbyś zmienić XVII-wieczną historię. W epoce manieryzmu, baroku, władzy absolutnej i wielkich wojen. W epoce kontrreformacji i rozkwitu ideologii protestanckich. W epoce, gdy kolonializm przyśpieszał, gdy upadały i tworzyły się państwa.

  Jest to specyficzna gra, która łączy wiele gatunków, w której zamiast rozbudowanego systemu opartego na najnowszych technologiach preferujemy opisowy storytelling, wyobraźnię i pomysły. W grze prowadzisz całą dynastię, nie zaś państwo (w pierwszej kolejności oczywiście). Dbasz o liczebność rodu, gwarantujesz krewniakom i potomkom różnorakie stanowiska, kończąc nawet na skupianiu koron świata w rękach twojej dynastii. Czy też może zdecydujesz się na centralizację w postaci władzy absolutnej głowy rodu?

  Uwaga!

  W grze mamy 1624.

  Nadal:

  - mamy wiele znaczących dynastii do przejęcia: Wittelsbach (reński), Kettler, Greifen, Habsburgowie l. hiszpańska oraz wiele innych niemieckich dynastii,

  - powstaje w wyniku rozgrywki wiele alternatywnych rodów: Colonna walczy o tron Neapolu,

  Rozgrywka:

  - wojna polsko-szwedzka,

  - wojna polsko-rosyjska

  - wojna francusko-hiszpańska,

  - wojna chińsko-mandżurska,

  - wojna duńsko-polska,

  - wojny austriackie z Imperium Osmańskim, Siedmiogrodem, Szwecją, Czechami,

  Co u nas?

  - powolny rozpad Imperium Hiszpańskiego,

  - nieoficjalny sojusz Królestwa Francji z Unią Ewangelicką,

  - II elekcja czeska - wojna trzydziestoletnia rozpoczęła się,

  A poza tym:

  - świetna atmosfera,

  - płynna rozgrywka,

  - wiele dodatkowych korzyści.

  Rozwiń dynastie!

  Jak do nas dołączyć?

  Przykład zaangażowania w grę. Piśmienna rekonstrukcja bitwy u nas! Jak to wygląda? Tak!

  Kooperuj z graczami, buduj sojusze i ligi, zawieraj traktaty, oferuj propozycje mariaży i przejmuj dziedzictwa innych rodów. Pisz akty spełniające twoją wolę, reformuj wojsko, administrację, skarb czy politykę kolonialną.

  Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz spróbować? Zajrzyj do nas, nie pożałujesz. Rozwiń swoją dynastię, rozwiń swoje państwo! Wszystko na bazie forumowego systemu!

  DYNASTEIA.PL

  Zapraszam!
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.