Jump to content

kolejarzzszymankowa

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by kolejarzzszymankowa


 1. Do szkoły tej przyjmowano chłopców w wieku od 7 do 12 lat. uczyli się 7 lat. uczono ich : j. polskiego , j. francuskiego , j. niemieckiego i łaciny oraz retoryki, geografii, tańca, historii, szermierki, budownictwa wojskowego. Tego wszystkiego uczyli się przez pierwsze 5 lat. Później mogli wybrać specjalizację, mogli wybrać administrację i prawo albo taktykę, inżynierię wojskową i sztukę artyleryjską.


 2. Naukowcy stwierdzili, że człowiek żył dużo później już po czasach wyginięcia wielkich gadów, ale trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o czasy prehistoryczne to wszystko kręci się wokół hipotez.

  Czy człowiek - czy jego forma człekopodobna w dobie ewolucji człowieka - żył w czasach dinozaurów?

  Ten temat jest zainspirowany filmem "Milion lat przed naszą erą".

  Tak się zastanawiam, czy istnieje pewność, że człowiek nigdy nie widział żyjących dinozaurów czy jednak miał tę okazję?

  Zapraszam do dyskusji.

  Zależy od kiedy liczymy człowieka, ja sądze ,że początkiem było to gdy Bóg tchnął w człowieka duszę ale kiedy to się stało? Obstawiam, że wtedy gdy zaczął tworzyć kulturę i skomplikowane narzędzia. a to zacząło się dziać długo po dinozaurach.


 3. A jak oceniacie jego ucieczkę z kraju w trakcie Potopu, czy miał alternatywę? Wreszcie, czy nie było po jego stronie zaniedba, przez które doszło do tego najazdów Szwedów?

  Był opuszczony w większości przez wojsko, raczej nie miał wyboru. Ale chyba nie mógł przewidzieć zwycięstwa pod Jasną Górą etc. Dlatego można uznać ,że zdradził Polskę chcąc uratować swe życie.


 4. Polakom najazd nic nie przyniósł, Czechy zwiększyły swoje znaczenie na tyle że parę lat później Niemcy pomogli nam zaniepokojeni wzrostem potęgi Czech. A Kraków stał się stolicą później kiedy Mieszko 2 wrócił do Polski, a już na pewno Kraków można nazwać stolicą za rządów syna Mieszka Kazimierza Odnowiciela.


 5. Inkwizycja rzadko torturowała, a to i tak w dobrej wierze. prawdziwa rzeź była ze strony państwa, jeśli ktoś trafił na inkwizycję miał powód do radości.

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.