Jump to content

Klaudija

Użytkownicy
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Klaudija


 1. Nasza lewica akurat zaczyna powoli gonić europejską, pojawiają się tematy praw osób LGBTQ, kobiet itd. Popieranie postulatów emancypacyjnych wcale nie oznacza bycia ateistą, jest wiele osób wierzących. które chcą takiego otwarcia lecz są sekowane, bo Kościół w Polsce, niestety, jest reprezentowany w większości przez jedną opcję polityczną, o czym pisał ojciec Ludwik Wiśniewski. Burzymy się na osoby zakochane w postaciach historycznych, gejów, lesbijki, aseksualistów, gender , a nie mamy nic przeciwko zdradom, portalom randkowym dla osób w związkach, a przecież osoba zakochana np. w Napoleonie jest bardziej moralna niż maż uprawiający seks na boku i to za każdym razem z inna partnerką. Sorry, taką mamy kulturę. :(


 2. Onanizowanie się przed kamerkami nie jest żadna nowością, tylko połączeniem heteronormatywnych zachowań z nowoczesną technologią. Zanim rozwinął się internet, były tzw. sekstelefony, które miały za zadanie to samo. Jedynie zmienia się estetyka, jest bardziej w stylu hardcorowej pornografii, gdyż taka jest obecnie dominująca. Zakochanie się w postaci historycznej jest rodzajem złamania heteronormy nawet jeśli obiektem westchnień jest przedstawiciel płci przeciwnej, taka osoba jest bardziej queer niż hetero.


 3. Co do książki, to oczywiście powstaje, tylko ciężko znaleźć osoby chętne do 'wyoutowania' , wiadomo nie każdy chce się ujawnić, prezentuję to zjawisko z różnej perspektywy, od fascynacji postacią na tle emocjonalnym do zakochiwania się w nich. Nie wiem, ile będzie ta praca trwałam póki co, przeprowadziłam niewiele wywiadów ale nie przejmuje się, bo książkę i tak napiszę :). Książka pokaże, że takie osoby istnieją, a nóż widelec przeczyta ją taka osoba i pomyśli sobie 'o nie jestem sam/a!', a nie będziemy mieć kolejnych historii takich jak ta z Dominikiem.


 4. Podobny temat podjęłam na zagranicznych forach i tu ludzie okazali się pomocni, nikt nie wysnuwał jakiś insynuacji i nie szczuł, bo to raczej polska specjalność. Zapewne wielu z tu piszących to osoby o poglądach prawicowych i wierzący, chyba nie wiedzą, że istnieją następujące frazy 'Przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem' albo 'Co uczyniliście jednemu z tych mniejszych braci, Mnie ście uczynili'.


 5. Ja bym proponował nie domyślać się jednak co mój awatar znaczy, ale zainteresowany zapytam: wie autorka tematu co w tym awatarze jest za flaga?

  Jakież to oczywiste - pokazujesz penisa to znaczy jesteś związany z kulturą patriarchalną.

  Pokazujesz waginę - jesteś związana z kulturą patriarchalną.

  Pokazywanie penisa na Paradzie Gejowskiej też jest związane z kulturą patriarchalną?

  Nic nie pisałem o rewolucji seksualnej - zatem nie wiem do czego to nawiązanie.

  To jednak doczekamy się tych efektów przeszukiwania internetu gdzie można zaobserwować "zachodnie" fascynacje platoniczno-seksualne postaciami historycznymi?

  Czy to ściema?

  Wiem, wiem co ta flaga oznacza :). O ile pamiętam w jakiejś grze była nawet zakazana. A co do książki, to się pisze. Książka będzie zawierała wywiady i opowieści takich osób. Co do formy zainspirowała mnie książka 'Zakazane Miłości' Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza, polecam ją wszystkim zainteresowanym, tak na marginesie.


 6. Pokazywanie 'penisa' I 'waginy' wcale nie jest związane z otwartością ale łączy się z tzw. kulturą patriarchalną, gdzie kobieta ma do wybory bycie albo dziwką albo świętą. Rewolucja seksualna nie przyniosła żadnych zmian, tylko uwypukliła ten drugi paradygmat czyli kobiety zawsze chętnej i bez słowa gotowej na seks, w domyśle heteroseksualny.

  Proszę się nie bać gejów, nikogo nie straszą :) Po prostu dla konserwatystów wychowanych w przekonaniu o męskiej sile i dominacji, nie mieści się to w głowie i dlatego ciężko im to zrozumieć, po Twoim awatarze domyślam się Twoich poglądów.


 7. Książkę piszę po to, by pokazać, że takie osoby istnieją. Mnie chodziło to, że Europa Środkowa jest bardziej konserwatywna i ludzie boją się ujawnić, ta książka może to zmienić. Chciałabym, by Polska była taka jak Zachód, by się zmieniła, mam znajomych na Zachodzie, a tam podejście do wszystkiego jest inne, nie ma czegoś takiego jak 'straszenie gender' czy gejem. Podejście do historii jest inne na Zachodzie niż w Polsce, w Polsce dominuje romantyczno-martyrologiczne podejście do historii, to jest to, co krytykowała Maria Janion czy śpiewała Maria Peszek. Absolutnie nie mam nic przeciwko romantyzmowi lecz nie w Polskim wydaniu, gdzie wiąże się z cierpiętnictwem.


 8. Za to metoda użyteczna do obu kwestii, ale może trzeba ją wpierw poznać. CWS tyczy się różnych grup społecznych i zawodowych, jako obiektów uczucia. Nie wiem czemu nie zastosować tego do postaci historycznych.

  Równie dobrze można powiedzieć, że metody wypracowane w seksuologii nie mogą się odnosić do koprofilów i do hebafilów, bo obiekty pożądania nie są takie same. Ale to już dylematy dla przyszłej autorki.

  I tu jest pies pogrzebany, kiedyś dyskutowałam czy zakochanie w postaci historycznej to fetysz co coś w stylu zakochania w celebrycie, ja się bardziej skłaniam do tej drugiej opcji, fetysz to zaspokojenie potrzeb seksualnych poprzez obiekt a fantazje seksualne na temat postaci historycznych fetyszem nie są.


 9. Ja jestem akurat osobą zajmująca się tematyką gender I mnie razi klasyfikowanie wszystkie, co nie jest hetero normą jako zboczeń tj. homoseksualizmu, aseksualizmu, zakochania się w postaciach historycznych. Robi się z nich jakiś CWS-ów i pakuje w nich tabletki, a ja uważam ,że leczyć należy tylko osoby, których zachowanie zagraża innym np. pedofilów. Osoba zakochana w postaci historycznej zagraża tylko porządkowi genderowemu i dlatego są uważani za dziwaków.


 10. Nie wiem jaki jest odsetek młodzieży zakochującej się w sensie erotycznym w postaciach historycznych, nikt badań nie przeprowadzał. Co do literatury fachowej, przekopałam cały Internet i nic nie znalazłam. Znalazłam tylko strony prowadzone przez osoby, mówiące, która postać historyczna była 'hot or not' albo szlańczo zakochane w konkretnych ale to są osoby z Zachodu, z Polski ani Europy Środkowej ani widu ani słychu.

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.