Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Kalendarium Powstania Warszawskiego - projekt wstępny

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Dlatego też właśnie oczekuję na takie pomysły, ale chciałbym aby one wyszły od Was :P Na chwilę obecną widziałbym to mniej więcej tak. Dokładny opis każdego dnia, z podziałem na dzielnice/izolowane punkty oporu plus Burza i sytuacja międzynarodowa. Do tego na każdy dzień wspomnienia Powstańców, tak do 2-3 krótkich fragmentów na dzień. Jakiś wycinek z prasy powstańczej. Fragment jakiegoś rozkazu (zastanawiam się tylko, czy jako oddzielna część, czy wplatane w sam tekst opisu sytuacji). I do tego mapki. Na każdy dzień to nie da rady, ale przy omawianiu najważniejszych spraw, to i owszem. Jednak to jest tylko moja wizja, a nie chciałbym Wam wciskać swojego widzimisię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Albinos dodałbym jeszcze opis powstańca, który w danym dniu zginął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

O, i to jest bardzo dobry pomysł, jedna krótka notka biograficzna ze zdjęciem. Czekam na kolejne pomysły i ewentualnych chętnych do współpracy przy tworzeniu głównych tekstów :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

No to ja sobie zaklepuję 18 sierpnia i 15 września...:P A reszta wyjdzie w praniu. Proponuję 1 sierpień- Monter, kolejne dni sierpnia dowódcy poszczególnych dzielnic, a potem możemy pisać już o "zwykłych" powstańcach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Hmm, a tak się zastanawiam, czy nie połączyć pomysłów dziongi i Pedrosa. Czyli opis jednej postaci z dowództwa, plus jeden poległy. Co Wy na to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a tak się zastanawiam, czy nie połączyć pomysłów dziongi i Pedrosa. Czyli opis jednej postaci z dowództwa, plus jeden poległy. Co Wy na to?

Wszystko pięknie, ładnie, tylko jak narazie materiału do obróbki przybywa a chętnych brak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A może tak jakiś kontakt z MPW, ktoś tam może będzie chętny do współtworzenia? Ot taka myśl mi przyszła do głowy.

To już prędzej byłbym za nawiązaniem z MPW kontaktu już po zrobieniu kalendarium. Wrzucimy na Portal, i będzie można z nimi pogadać. Na razie nie spodziewałbym się czegoś specjalnego. Na chwilę obecną do tworzenia głównych tekstów zgłosili się dzionga, Pedros i ja. Trzy osoby, mało ale jakoś damy radę. Nie spieszy nam się :D Niemniej każda pomoc mile widziana. Na chwilę obecną wiem, że Pedros zajmie się Burzą i polityką. Mam nadzieję, że dzionga też już się zdecydowała :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Mam nadzieję, że dzionga też już się zdecydowała :D

Ale na co? :) Co mamy się już dniami podzielić?:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Co mamy się już dniami podzielić?:D

Wolałbym raczej obszarem działań:P Chyba że oboje opisujemy całe dnie, a potem połączy się to w jeden opis łącząc poszczególne elementy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
obszarem działań

No to może Starówka? Jest mi to obojętne, bo we wszystkim jestem póki co ciemna :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

To inaczej, razem będziemy opisywać poszczególne dni, a potem się to połączy :D Dokumenty i wspomnienia to już jak kto będzie chciał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To teraz niech Albinos poda ostateczne dni, które będziemy opisywać i możemy zabierać się powoli do pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Na pewno do 5 października. Tylko nie wiem za bardzo, od którego zaczynać. Nie chciałbym lecieć zwyczajnie od 1 sierpnia. Może od 25 lipca i rozpoczęcia stanu czujności do Powstania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.