Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubione polis

Ulubione polis to:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Ateny
      25
    • Sparta
      30
    • Teby
      5
    • Inne jakie?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Sparta, głównie za Spartiatów, termopilie i zwycięstwo z wojnie peloponeskiej. Podobało mi się tamtejsze wychowanie, czyli nie cofanie się z pola walki. Jednakże dla nich duży minus za knowanie z Persami przeciwko Ateną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wybór ogranicza się tylko do tych trzech polis?

//JKM zapomniałem dodać opcji "inne", ale już poprawiłem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Ateny.Za zabytki, demokracje,kulturę itp. Trochę przeraża mnie to ,że Spartanie wątłe dzieci zostawiali w górach . Rozumiem ich spartańskie wychowanie ale to już mała przesada

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Dla mnie również ulubionym polis jest Sparta ale tylko i wyłącznie za ich ,,spartańskie wychowanie.

jeśli kolega chce to moge go zepchnać ze skały, albo porządnie obić jeśli takie rzeczy go kręcą. Ja głosuje za atenami. Powody uzasadnili moi przedmówcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Do tego można jeszcze doliczyć obozy szkoleniowe dla dzieciaków, gdzie żyły w spartańskich warunkach. Nic tylko żyć i nie umierać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

choć spartańskie wychowanie zapewniało karną i dobrze wyćwiczoną armię, co jest plusem tego polis, to jednak ja bardziej wolę Ateny (powody podali poprzednicy).

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kemot   

Sparta, za spartańskie wychowanie, termopile, Leonidasa, wolę walki, dyscyplinę i wiele innych :lol: Choć takie sprawy jak porzucanie noworodków niezbyt mi się podobają :? to jednak trzeba przyznać, że tylko sytuacja z Helotami zmuszała ich do tych praktyk, a warto zaznaczyć, że w Rzymie też bardzo często porzucano małe dzieci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
handitto   

Milet potęga gospodarcza z niczego wpływ na rozwój handlu o tu zaczeła sie grecka filizofia przyrody dla mnie to bardzo przyjemne Polis leszpe niz Sparta i Ateny 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sparta za Leonidasa , Termopile , za to ze maja tak piekna historie i za Parmeniona po czesci . Choc go nie lubili badz co badz wychowali go .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sparta za Wojne Peleponeską. Żołnierze byli zawsze poświęcić życie na polu bitwy. To niezwykle cenne dlatego obdarzam wielkim szacunkiem Spartę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.