Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Inga

Królestwo niebieskie

Rekomendowane odpowiedzi

Inga   

Link 'aktywny'. ;)

Edytowane przez Jarpen Zigrin
Wybacz Ingo, ale to typowy temat warezowy. Ściąganie filmów przez internet, zwłaszcza autoryzowanych, jest nielegalne. A to forum nie jest forum warezowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Link dziala, odwiedzilem - no i nie wiem teraz, o co chodzi? Ze sobie moge sciagnac ten chlam?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Tego 'chłamu' się nie ściąga, tylko ogląda online.

Musisz poczekać aż uruchomi się megaupload/megavideo, szary odtwarzacz pod ekranem z reklamami. Na środku odtwarzacza pojawia się czerwone kółko ze strzałką, klikasz na nie, kółko robi się zielone, znowu klikasz i zaczyna się odtwarzać film. Na dole, na pasku odtwarzacza masz opcje pełnego ekranu jak chcesz - biały prostokącik ze strzałką w lewo.

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ze zacytuje kabaretowa piosnke: "Moze jestem glupi, no ale nie az tak" ;)

Mnie zadziwilo, ze zadalas sobie trud podania na tym forum linka do tak niepasujacego tu filmu :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
Mnie zadziwilo, ze zadalas sobie trud podania na tym forum linka do tak niepasujacego tu filmu

Po jaką chole*ę zadajesz sobie trud zadawania pytań, co masz zrobić z linkiem skoro film w/g Ciebie jest chłamem i nie pasuje do działu? Zbytek zainteresowania.

Po kolejne, jeżeli nie pasuje, choć jest filmem historycznym bo mówi o prawdziwych wydarzeniach, to napisz donos do adm ina lub moda. Na pewno temu jakoś zaradzą.

Pozdrawiam Lu, i niech Moc będzie z Tobą.

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ingo, po co ta zolc ;) ?

Zapodalas temat o wiadomym tytule. W srodku - niedzialajacy link.

Myslalem, ze moze tam jest jakas solidnie trafna i przesmiewcza krytyka "dziela"...

Stad krzyk zawodu. Jesli-m urazil - do kolan padam wybaczenia proszecy.

Zas tak serio, to nie jest film historyczny. To, co opowiada to w jakichs 20% rzeczywiscie historyczne wydarzenia, ale opowiada w sposob totalnie zaklamany.

Na to tutejsi adminowie nic nie poradza, jako ze ich omnipotencja tylko jest miejscowa, a szkoda...

Donosow nie czynie, bo szkodza na samoocene :wub: . A ja lubie sie lubic od czasu do czasu :)

Niech Moc bedzie z Toba, Ingo, i Niech nadejdzie dzien!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Link działa. Jak nie umiesz go odpalić to trudno. Film nie pokrywa się w 100% z rzeczywistością, ale pisanie o zakłamaniu w związku z tym, to przegięcie pały. Film jest interpretacją artystyczną. Faktem zaś jest, że Sybilla była królową Jerozolimy, i że rudemu łeb ucięli, oraz paręnaście innych poruszonych w filmie wątków.

A ja lubie sie lubic od czasu do czasu

No to sobie nie przeszkadzaj. Hanyś. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Problem w tym, ze ten link odpalilem ;) .

Nastapil konflikt oczekiwan z rzeczywistoscia :)

mowie, ze film jest szmatlawie zalgany, bo sa po temu powody.

Ja bardzo prosze. Sybilla jest zona Mistrza zakonu Templariuszy.

Ktory to zakon zostal w filmie przedstawiony - i jest to rdzen akcji - jako poulanskie NSDAP skrzyzowane z propagandowa Inkwizycja, gdy - w rzeczywistosci historycznej - Templariuszy oskarzano o nie dosc zarliwa wiare ze wzgledu na liczne gesty uprzejmosci i szacunku wzgledem muzulmanskich wrogow.

Siostre Saladyna owszem, wzieli Templariusze do niewoli - i ja bratu odeslali, z honorami, co dla ich wrogow stalo sie kolejnym dowodem chwiejnosci zakonu.

Wystarczy? :wub:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
mowie, ze film jest szmatlawie zalgany, bo sa po temu powody.

Przecież napisałam jak wół, że film jest swobodną interpretacją reżysera czy tam scenarzysty. Mimo wszystko uważam, że film nie był kiczowaty do tego stopnia by żałować, że się go oglądało, mimo niespójności faktów historycznych. To tylko hollywoodzka produkcja, nie przejmuj się nią aż tak. :)

PS. Jak dalej będziesz się czepiał tego filmu, to wrzucę 10 innych linków do innych filmów.

I tak, to jest groźba! ;)

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych filmów historycznych. Nie znam się na tamtych czasach i nie wiem w ilu się to trzyma faktów, ale zrobiono naprawdę porządne dzieło. Ten niesamowity złot krzyż, walka z Saladynem, scenaria pustyni, wszystko zrobiło z tego obrazu świetne kino.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Nie znam się na tamtych czasach i nie wiem w ilu się to trzyma faktów, ale zrobiono naprawdę porządne dzieło. Ten niesamowity złot krzyż, walka z Saladynem, scenaria pustyni, wszystko zrobiło z tego obrazu świetne kino.

Ten film nie trzyma się niczego. Jest to luźna opowiastka w klimacie hollywood w żaden sposób nie związana z rzeczywistym oglądem zdarzeń. A główny bohater Balian z Ibelinu i jego łzawe losy przedsatawione w tym filmie, to po porstu skandal w biały dzień. I tak nader ciekawy kawałek historii przekuto w niezjadliwego hamburgera pod tytułem "Królestwo niebieskie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

No nie wiem czego w tym filmie się czepiać

Szczególnie w wersji "reżyserkiej" na dvd, gdzie przedstawione jest "więcej" i całość zyskuje bardziej na "historyczności".

Bohaterowie są uwspółcześnieni, szczególnie ten Balian. Feudalizm ledwie istnieje. Bywają amerykanizmy, jak scena z "orędziem" Baliana na murach do obrońców Jerozolimy, ale to chyba nie kwalifikuje filmu do gniotów?

Główna fabuła pokrywa się w zarysie z historyczną wersją. Jest Baldwin IV Trędowaty, jest Sybilla i jej Guy. W wersji nie-kinowej jest też Baldwin V i jego wątek. Balian IV i V umierają, do władzy dochodzi Guy. Jest Hattin. Balian z Ibelinu dowodzi obroną Jerozolimy. Jerozolima kapituluje przed Saladynem na honorowych warunkach (choć historycznie Chrześcijanie musieli dać okup za swoja populację).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

No nie wiem czego w tym filmie się czepiać

Bywają amerykanizmy, jak scena z "orędziem" Baliana na murach do obrońców Jerozolimy, ale to chyba nie kwalifikuje filmu do gniotów?

Główna fabuła pokrywa się w zarysie z historyczną wersją.

Głowna fabuła pokrywa się z wyobrażeniem scenarzysty. Jeżeli chodzi o płaczliwego Baliana z filmu a postać historyczną, to chyba sobie żartujesz. Co parawda nigdzie nie napisalem że ten film to gniot, bo jest to określenie za lekkie, ten film to dno, którego nikt przy zdrowych zmysłach, tylko z lekka otarty o historię wypraw krzyżowych, nie jest w stanie obejrzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Film rewelacyjny, ale czy ktoś może spokojnie i obiektywnie mi powiedzieć jak się ma do rzeczywistości. Był taki trędowaty król i armia z ogromnym krzyżem ze złota?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Film rewelacyjny, ale czy ktoś może spokojnie i obiektywnie mi powiedzieć jak się ma do rzeczywistości. Był taki trędowaty król i armia z ogromnym krzyżem ze złota?

Baldwin IV.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.