Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
bavarsky

Kultura dyskusji w internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie widzę różnicy między piosenkarzem, politykiem i sportowcem, wszystko to osoby publiczne i każdy może je krytykować, bo mu się nie podoba piosenka, ustawa, czy gra. Ważne jest, by nawet totalna krytyka była bez epitetów i wulgaryzmów, bo wtedy to już zwykłe obrażanie, a nie rozmowa. Trudno nawet polemizować z takimi komentarzami.

Nie, to złe wrażenie. Świniewicz mogła poczuć się urażona takimi komentarzami (każdy mógłby się poczuć, politycy też, ale może oni są przyzwyczajeni do tego), ale po pierwsze winna mieć większą tolerancję na krytykę, bo jest osobą publiczną (jej grę oglądają miliony i reprezentuje nasz kraj), a po drugie mogła inaczej zareagować, np. zażądać ich usunięcia lub wytoczyć proces osobom, które jej zdaniem naruszyły jej dobra.

Bo komu zrobiła krzywdę i na złość tym, że odeszła od kadry? Komentatorom, czy kadrze? Przecież przez to Ci ludzie nie przestaną tak pisać... Świniewicz najlepiej jakby wróciła na boisko i pokazała im wszystkim, że są w ogromnym błędzie.

Tutaj są dwie kwestie i lepiej ich nie mieszać:

- Komentarze - tutaj już powinien się nimi zająć administrator lub sama zawodniczka, ew. mogłaby wywołać samą dyskusję jaka toczy się teraz o komentarzach w internecie, bo szkoda, że odeszła od kadry.

- Odejście z kadry - tutaj uważam lepiej, by grała, bo może tej kadrze jeszcze pomóc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Osobiście nie widzę różnicy między piosenkarzem, politykiem i sportowcem, wszystko to osoby publiczne i każdy może je krytykować, bo mu się nie podoba piosenka, ustawa, czy gra.

A ja widzę. Politycy kształtują u nas kulturę dyskusji od lat, nie tylko oni co prawda, ale mają spory wpływ. Doprowadzili ją do stanu, w którym przeciwnika (już nawet nie współdyskutanta), należy zmieszać z błotem, wystawić na pośmiewisko, a potem powiedzieć, że to dla dobra Polski. Dlatego absolutnie nie dziwi mnie, że w sporej części nie reagują na podobne ataki pod swoim adresem.

Nie, to złe wrażenie. Świniewicz mogła poczuć się urażona takimi komentarzami (każdy mógłby się poczuć, politycy też, ale może oni są przyzwyczajeni do tego), ale po pierwsze winna mieć większą tolerancję na krytykę, bo jest osobą publiczną

A czytałeś w ogóle jej oświadczenie? Bo wyraźnie zaznaczyła w nim, że do konstruktywnej krytyki ludzi znających się na rzeczy, jest przyzwyczajona, ale zabolało ją to, co ostatnio się pojawiło.

Bo komu zrobiła krzywdę i na złość tym, że odeszła od kadry? Komentatorom, czy kadrze?

A skąd pomysł, że chciała zrobić komuś na złość? Tłumaczenie, że odeszła, bo uznała że tak będzie dla niej najlepiej, nie wystarczy? Nie dorabiajmy ideologii...

- Komentarze - tutaj już powinien się nimi zająć administrator lub sama zawodniczka, ew. mogłaby wywołać samą dyskusję jaka toczy się teraz o komentarzach w internecie, bo szkoda, że odeszła od kadry.

- Odejście z kadry - tutaj uważam lepiej, by grała, bo może tej kadrze jeszcze pomóc.

I dać "opinii publicznej" kolejną okazję do obrażania? Jasne że szkoda, że odeszła, ale ja jej się nie dziwię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ja widzę. Politycy kształtują u nas kulturę dyskusji od lat, nie tylko oni co prawda, ale mają spory wpływ. Doprowadzili ją do stanu, w którym przeciwnika (już nawet nie współdyskutanta), należy zmieszać z błotem, wystawić na pośmiewisko, a potem powiedzieć, że to dla dobra Polski. Dlatego absolutnie nie dziwi mnie, że w sporej części nie reagują na podobne ataki pod swoim adresem.

A w innych krajach jest inaczej? W Polsce jest przeświadczenie, że tylko Polscy politycy się kłócą, a gdzie indziej to jakieś traktaty filozoficzne w trakcie debat...

A czytałeś w ogóle jej oświadczenie? Bo wyraźnie zaznaczyła w nim, że do konstruktywnej krytyki ludzi znających się na rzeczy, jest przyzwyczajona, ale zabolało ją to, co ostatnio się pojawiło.

Tak czytałem, to uprawia sport i jest tak słaba psychicznie, że się komentarzami przejęła? Przecież na onecie są chamskie i okrutne komentarze dt. właściwie każdej kwestii, każdego tematu dodanego na stronie głównej, krytyka Świeniewicz nie jest niczym nadzwyczajnym. To, że odejdzie od kadry nic nie zmieni. Albo niech administratorzy gonią takie komentarze, albo niech wymagają rejestracji, by je dodawać, albo niech obrażeni wnoszą sprawy do sądu to wtedy takie praktyki znikną, bo manifestacja obrażonej siatkarki sprawi przykrość, ale kibicom siatkówki kobiet, a nie przyniesie nic dobrego.

A skąd pomysł, że chciała zrobić komuś na złość? Tłumaczenie, że odeszła, bo uznała że tak będzie dla niej najlepiej, nie wystarczy? Nie dorabiajmy ideologii...

Widzisz teraz Ty, źle rozumiesz. Otóż nie wiem jakie są prawdziwe intencje Pani Świeniewicz, ale jej odejście nie ukróci takich praktyk, a osłabi dodatkowo już bardzo osłabioną kadrę. Jeśli zrobiła to tylko dla siebie to mamy pokaz egoizmu. Ja bym wolał, by wyszła na boisko i tak grała, by krytykantom opadły szczeny z zachwytu. A może powód jest inny? Np. Świeniewicz nie radziła sobie kompletnie z presją jaka jest na drużynie, a drużynie nie idzie ostatnio i to była po prostu kropla, która przechyliła czar goryczy, ale nie główny powód? Sportowiec winien sobie radzić ze stressem, a jak widać w oświadczeniu Świeniewicz sobie nie radziła. Szkoda, ze podjęła tę decyzję tak szybko, może po przemyśleniach, by ją zmieniła?

I dać "opinii publicznej" kolejną okazję do obrażania? Jasne że szkoda, że odeszła, ale ja jej się nie dziwię.

Opinia publiczna to nie tylko obrażanie, to, że znalazło się kilku krytykantów poniżej krytyki i standardów, nie oznacza, że cała Polska ma takie zdanie o siatkarce. Ludzie wzięli także Świeniewicz w obronę, co pokazuje, że tym bardziej nie powinna rezygnować z powodu komentarzu, bo inaczej zaraz inną siatkarkę tak skomentują i znowu zakończy karierę w kadrze..., niech blokują, banują, gonią takich komentatorów, a sportowcy się niech tym nie przejmują. Często słyszę w wywiadach, że jakiś sportowiec mów, że albo nie czyta komentarzy, by się nie denerwować, albo kompletnie je ignoruje i to jest dobra postawa sportowca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A w innych krajach jest inaczej? W Polsce jest przeświadczenie, że tylko Polscy politycy się kłócą, a gdzie indziej to jakieś traktaty filozoficzne w trakcie debat...

Mnie nie interesuje teraz, co jest w innych krajach. Najpierw posprzątajmy u siebie, a potem wytykajmy innym, że mają gie na środku pokoju.

Tak czytałem, to uprawia sport i jest tak słaba psychicznie, że się komentarzami przejęła?

Chamstwem, a nie komentarzami.

bo manifestacja obrażonej siatkarki sprawi przykrość, ale kibicom siatkówki kobiet, a nie przyniesie nic dobrego.

Pewnie znowu źle rozumiem, ale odnoszę wrażenie, że bardziej interesuje Ciebie teraz to, żeby Polska nie straciła dobrej siatkarki, niż to, jak ona sama się czuje. A tak postawa średnio mi się podoba.

Jeśli zrobiła to tylko dla siebie to mamy pokaz egoizmu. Ja bym wolał, by wyszła na boisko i tak grała, by krytykantom opadły szczeny z zachwytu. A może powód jest inny? Np. Świeniewicz nie radziła sobie kompletnie z presją jaka jest na drużynie, a drużynie nie idzie ostatnio i to była po prostu kropla, która przechyliła czar goryczy, ale nie główny powód? Sportowiec winien sobie radzić ze stressem, a jak widać w oświadczeniu Świeniewicz sobie nie radziła. Szkoda, ze podjęła tę decyzję tak szybko, może po przemyśleniach, by ją zmieniła?

To teraz utwierdzam się w domysłach. Źle zrobiła, bo Polska traci świetną siatkarkę, ale że może naprawdę ją to przerosło, to już nieważne. Drużynie nie szło źle pierwszy raz. Jak była afera z Niemczykiem, też był smrodek, a jednak drużyna sobie poradziła. Presja to dla niej nie nowość. Więc może warto jednak uwierzyć w jej szczerość?

Opinia publiczna to nie tylko obrażanie, to, że znalazło się kilku krytykantów poniżej krytyki i standardów, nie oznacza, że cała Polska ma takie zdanie o siatkarce.

Przypomnę tylko, że temat dotyczy ogólnej oceny problemu dyskusji w internecie, a nie tego, jakie zdanie ma o p. Świniewicz cała Polska. Nie sprowadzajmy problemu do tej jednej sytuacji, bo zaraz się okaże, że kulturę mamy idealną. Tylko czemu na forach i na ulicy widzę coś innego?

Często słyszę w wywiadach, że jakiś sportowiec mów, że albo nie czyta komentarzy, by się nie denerwować, albo kompletnie je ignoruje i to jest dobra postawa sportowca.

Nie bardzo rozumiem tego sprowadzania wszystkich do jednego mianownika. Jest sportowcem, to ma się nie przejmować. Sportowiec też człowiek, ma prawo być słabszy psychicznie niż tego by się po nim oczekiwało. Każdy ma inny stopień wrażliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Moim zdaniem nie wolno brać pod uwage ujadania różnych kundli ponieważ dochodzi do tego, że wzmacniasz ich motywacje. Teraz po odejściu tej dziewczyny ze sportu wszystkie te bydlaki które ją zaszczuły mogą być zadowolone i chwalić się "wygryzłem sukę!", i pewnie szukać nowej ofiary.

Zawsze w takich przypadkach mówie sobie "psu i na słońce wolno szczekać" i nie przejmuję się głupotami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale może zamiast spierać, się o to, czy rozumiem, czy nie siatkarkę, bo to w sumie zależy od naszego charakteru to może zastanówmy się, co by należało zmienić, by takich sytuacji nie było?

Wszak komentarze na onecie przeszły do legendy, nawet podobno płaci się niektórym za to, by pisali takie rzeczy, bo to nabija oglądalność. Komentarzy są tysiące, więc trudno nad nimi panować. Ludzie czują się anonimowi i całkowicie bezkarni i piszą rzeczy, których by nigdy np. w studiu nie powiedzieli. Czy da się to zmienić? Szkoda, by z powodu komentarzy jakiś inny sportowiec zakończył karierę.

Jak myślicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Moim zdaniem nie wolno brać pod uwage ujadania różnych kundli ponieważ dochodzi do tego, że wzmacniasz ich motywacje.

Jak się postawisz, też znajdą dodatkową motywację.

Zawsze w takich przypadkach mówie sobie "psu i na słońce wolno szczekać" i nie przejmuję się głupotami.

A skąd pewność, że inni potrafią zrobić podobnie?

Czy da się to zmienić?

Jasne że da, tylko że to trzeba zacząć już w realu. Wszelkie ograniczenia w sieci, zdadzą egzamin na krótki czas. Jak komuś będzie zależało, znajdzie sposób na ominięcie odpowiednich zakazów. Dopóki u nas kultura społeczeństwa jako taka, nie zmieni się, dopóty będziemy mieli takie pokazy. Ale u nas cwaniactwo i chamstwo są niestety w cenie. Ten kto potrafi objechać kogoś ot tak, jest kozak. A to chyba nie tak powinno być.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Jak się postawisz, też znajdą dodatkową motywację.

Ignoruj! Bardziej dotkniesz człowieka ignorując go niż z nim walcząc.

A skąd pewność, że inni potrafią zrobić podobnie?

Ja tylko podrzucam swoje sprawdzone rozwiązania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ignoruj! Bardziej dotkniesz człowieka ignorując go niż z nim walcząc.

Mi akurat rady niepotrzebne, nauczyłem się radzić sobie z takimi, choć czasem mam ochotę pokłócić się, ale nie każdy tak zareaguje. A są niestety osoby, które nawet ignorowane, jak się zawezmą, to poczytując to sobie za punkt honoru niemalże, nie zostawią swojej ofiary, dopóki ta nie zareaguje. Nawet na forach internetowych są takie osoby.

Ja tylko podrzucam swoje sprawdzone rozwiązania.

Rozwiązanie bardzo dobre, ale na krótką metę. Zamiast walczyć w ten czy inny sposób z chamstwem, trzeba je wyplenić do cna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

chamstwa? W Polsce? - raczej nie wyplenisz, musialoby się od A do Z zmienić jedno pokolenie na sicher a drugie niemal na pewno. To pierwsze to osoby uważające, że wyścig szczurów to najnormalniejsza rzecz pod slońcem, to drugie to ich dzieci. Dla mnie coś się w zalamało w momencie kiedy, przyjaciel do przyjaciela mówi, że za drobną pomoc należy się zaplata, w momencie kiedy tak naprawdę nikt nie uważa za stosowne powiedzieć dziękuję, proszę do widzenia - bo po co?

Kiedyś w na Albinosowej łączce dyskutowaliśmy o tym jak ciężko bylo się ludziom czasu wojny przestawić na to co było po, z czasów kiedy złodziejstwo było chwalone bo majątek przecież niemiecki, na okres w którym ów majątek jest nasz polski. Przecież tutaj było podobne: las państwopwy, PGR - też państwowy, zakład - państwowy czyli niczyj. Potem wszystko stało się czyjeś - ziemia, hala, benzyna, cegła. Aby stało się to moje trzeba było pchać się przodu, pchać łokciami i opluwać sąsiada... Śmierć frajerom.

Z drugiej strony - przecież swiat kręci się wokół mnie, ściślej - ma się kręcić, a moje poglądy są jedyne. Daleko szukać - wystarczy przyjrzeć się gazetom, tym które są kupowane. Stanąć w sklepie - Fakt, SE, i piśmidelka w guscie Życie na gorąco - one także uczą podglądania, żerując na problemach, które powinny być rozstrzygane w spokoju, odsądzając od czci i wiary myślących inaczej niż typowy "kołtun polski". Prosta recepta, proste zdanie, prosty osąd, zero myślenia.

Ładne kilka lat temu Big Cyc napisał kawałek "To dla Ciebie" - jest tam wszystko, wszystko to czego ie można dostać, z różnych powodów, należy więc krzyczeć dajcie mi ja żądam, mi się należy. Do kategorii "mi się należy" jest także sport występy tych czy innych ekip, a nie daj Boże jeżeli ktoś zrezygnuje, bo po prostu ma dość [komentarz jest jeden: ja za takie pieniądze....].

W kwestii kultury - sam byłem świadkiem jak pan doktor z tytułami z jednej uczelni zwracał się do swego syna w moim [i nie tylko] towrazystwie per ch... p.... Jeżeli to ma być elita narodu, to gdzie reszta?

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wolał, by wyszła na boisko i tak grała, by krytykantom opadły szczeny z zachwytu.

No tak, do takiej gry jest potrzebna seria chamskich komentarzy na portalach, nie forma. Nie tak łatwa mieć formę i grać na 100%..

Ja się tylko zastanawiam gdzie byli wtedy moderatorzy vel admini kiedy tak chamsko obrażano naszą siatkarkę?

Volley24.pl, polski serwis o siatkówce, tam wystarczy wpisać tylko nick i kilka cyferek. I po każdym meczu znajdziesz chamskie komentarze. To jest wręcz 'tradycja' najeżdżanie na siebie (np. Częstochowa na Kędzierzyn i odwrotnie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dziwna jest osoba, która decyduje się na taki krok po komentarzach w internecie rolleyes.gif

A kto konkretnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A kto konkretnie?

Dorota Świeniewicz ?

Dla kogo jest liga siatkarska - dla kibiców, a jak kibic nie chce Świeniewicz w kadrze to zrezygnowała, i co w tym takiego dziwnego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Dorota Świeniewicz ?

Dla kogo jest liga siatkarska - dla kibiców, a jak kibic nie chce Świeniewicz w kadrze to zrezygnowała, i co w tym takiego dziwnego ?

No jaaasne, bo wszyscy kibice wypowiadają się w internecie :)

Siatkarka to jest dla zespołu i to chyba to trener powinien ocenić czy się nadaje czy nie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.