Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Raleen   

Konwent „Pola chwały”

Miejsce: Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem

Kiedy: 25-27 września 2009 (piątek-niedziela)

Koszty

1. Samo uczestnictwo w konwencie jest bezpłatne.

2. Przewidziano darmowe noclegi w odległej o 70m od miejsca konwentu szkole (trzeba oczywiście mieć ze sobą śpiwór i karimatę), będzie tam też dostępny prysznic i inne wygody. Dla osób poszukujących noclegu w bardziej komfortowych warunkach organizatorzy przygotowali szereg propozycji (zarówno tańszych, jak i droższych) w oparciu o dostępną na miejscu bazę hotelową. Nie ma obowiązkowych noclegów, jeśli ktoś jest w stanie załatwić to we własnym zakresie, uważamy to za najlepsze rozwiązanie.

Poszczególne opcje noclegowe znajdziecie na stronie konwentu:

http://www.polachwaly/wargaming.pl

Noclegi rezerwuje zarówno główny organizator - kontakt przez mail: kamp1813@wp.pl jak i ja - kontakt przez mail: raleen@gmail.com. To ostatnie dotyczy w szczególności osób grających w gry planszowe, gdyż na konwencie pełnię funkcję organizatora części konwentu poświęconej grom planszowym. W związku z tym mam prośbę by osoby, które będą chciały grać w planszówki, zgłaszały się z tym do mnie.

3. W piątek i sobotę wieczorem, podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach, będzie wspólny darmowy grill dla uczestników konwentu. Zapewnione będzie także darmowe wyżywienie w trakcie całej imprezy dla ogółu uczestniczących.

Podsumowując, organizatorzy postarali się by koszty imprezy dla uczestników były możliwie najmniejsze, nie da się uniknąć tylko kosztów jednego rodzaju – kosztów dojazdu.

Charakter konwentu

Impreza pomyślana jest jako promująca różne oblicza historii i różne rozrywki z historią związane. Wśród tych rozrywek będą w szczególności gry bitewne i planszowe (organizatorem konwentu są osoby ze środowiska wargamingowego). W imprezie wezmą udział także reacteringowcy, czyli osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną (bractwa rycerskie, grupy odtwarzające jednostki wojskowe z okresu napoleońskiego, II wojny światowej i in., grupy zajmujące się tańcami dawnymi, w szczególności tańcami dworskimi z okresu średniowiecza i renesansu), modelarze, miłośnicy historii etc. Przewidziana jest duża liczba uczestników, organizatorzy liczą na to, że poza osobami zajmującymi się tym hobby uda im się pokazać je i zainteresować nim osoby zupełnie nowe. Nie jest to więc jedynie impreza w gronie starych znajomych; ma ona charakter zupełnie otwarty. Udało się też uzyskać wsparcie władz lokalnych, które zgodziły się udostępnić na potrzeby konwentu cały Zamek w Niepołomicach, więc miejsca z pewnością dla nikogo nie zabraknie.

Tematyka konwentu

Wargaming:

- Pokazy systemów, figur, modeli, elementów nastawnych i niewielkich dioram

- Turnieje w wybranych systemach

- Prezentacja użytych materiałów i technik modelarskich

- Zabawa wargamingowa

Gry planszowe:

- Pokazy

- Rozgrywki i turnieje

Pokazy grup rekonstrukcyjnych:

- Pokaz mody dworskiej, tańce dworskie, mundury z epoki renesansu

- Pokaz musztry, szermierki, strzelania z muszkietów i dział artyleryjskich

- Zabawa plenerowa, parada regimentu

- Zaproszenie do zabawy osób z publiczności, możliwość bezpośredniego udziału w pokazach

- Wykłady historyczne na tematy związane z historią wojskowości

Prezentacje multimedialne:

- Co to jest wargaming

- Historia Niepołomic na zdjęciach sprzed lat

- Historia jako pasja

- Techniki modelarskie

Modelarstwo historyczne:

- Pokazy modeli

Pozostałe:

- Prezentacja komercyjnej oferty sklepów i firm modelarskich, księgarni i wydawnictw historycznych, połączona ze spotkaniami z autorami książek poświęconych historii wojskowości.

Gry planszowe na konwencie

Na konwencie zamierzamy grać i prezentować gry planszowe. Mimo, że impreza nastawiona jest przede wszystkim na gry historyczne czy też z historią w jakiś sposób związane, znajdzie się miejsce dla wszystkich. Pod wieloma względami będzie to impreza podobna do warszawskiego „Grenadiera”, który odbył się po raz pierwszy na wiosnę 2006 roku. Z tej imprezy czerpano wzorce i początkowo „Pola chwały” miały być jedynie krakowskim wydaniem „Grenadiera”. Osobista znajomość organizatorów obu imprez nie była też bez znaczenia co do wyboru odpowiednich wzorców i określenia charakteru imprezy. Stąd też, jak na „Grenadierze”, tak i tutaj jest miejsce dla wszystkich i wszyscy mogą czuć się zaproszeni.

Nocleg i rozgrywki w nocy

Darmowy nocleg dostępny będzie w pobliskiej szkole bądź w sali do grania, jak kto woli. W Zamku na stałe czuwa ochrona, co powinno zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Można będzie grać w nocy, nawet przez całą noc – pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Planszówki ulokowane będą w Sali Freskowej i jeszcze jednej z sal znajdujących się po sąsiedzku.

Oficjalna strona konwentu

http://polachwaly.wargaming.pl/

Tam też można znaleźć więcej szczegółów odnośnie całej imprezy. Polecam zwłaszcza zapoznanie się ze zdjęciami samego miejsca imprezy, planami dojazdu, dokładnymi godzinami rozpoczęcia. Można też pooglądać zdjęcia i poczytać relacje z poprzednich edycji imprezy.

Miłośnicy planszówek – prośba o kontakt!

Informuję, że zostałem upełnomocniony przez głównego organizatora do koordynacji wszystkich planszówek na konwencie i wszelkiej tematyki z nimi związanej. W związku z tym mam prośbę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób zainteresowanych udziałem w konwencie i graniem na nim w planszówki bądź prezentowaniem ich. To jedynie ze względów organizacyjnych, abyśmy mogli się zorientować ilu nas jest, lepiej zaplanować spotkanie oraz poszczególne rozgrywki itp. Nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami, gdyż impreza jest darmowa (sprawa załatwiania noclegów to odrębny temat).

Mój mail: raleen@gmail.com

Forum Strategie: http://strategie.net.pl/

Najłatwiej znaleźć mnie na powyższym forum z tej racji, że jestem jego głównym administratorem.

Pozdrawiam

Ryszard Kita (Raleen)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.