Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Andreas

Propaganda Emigracji 1944-1990

Recommended Posts

Andreas   

Często można przeczytać o Londynie w komunistycznym wydaniu: o 'reakcji', o 'niekierowanie się rzeczywistym interesom narodu polskiego', 'walka o przywrócenie władzy burżuazyjnej', czy wręcz wspieranie Niemców. O Andersie-jako 'dobrej mamie przygarniającej hitlerowców', o podziemiu - o szpiegostwie, walka z demokracją.

A czy jednak z drugiej strony istniały jakieś odpowiedzi na taką propagandę? Czy Rząd Emigracyjny potrafił odciąć się? Znacie może jakieś przykłady, artykuły, ulotki, plakaty? Jak odbierano to w PRL? A jak Rząd Emigracyjny ustosunkowywał się do propagandy Warszawy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

Andreas: przeglądalem swego czasu Dzienniki M.F.R. i po '56 roku [one są od '58 r.] to raczej zbyt wielu aluzji do rządu londyńskiego nie ma, premierów czy szerzej polityków z nim związanych w czasie wizyt za granicą nie wspomina. O pismach wydawanych przez rząd londyński także, najwyżej pisze o bzdurnych opiniach rozpowszechnianych wśród Polonii na Zachdzie n.t. tego jak się żyje w kraju, ale o konkretnych ulotkach - nic.

Btw. wspomina Mackiewicza, ale bynajmniej nie jako premiera...

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.