Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

interesują mnie ostatnie słowa (na łożu śmierci) oto kilka przykładów:

- Ludwig van Beethoven - Bijcie brawo, przyjaciele, komedia skończona!

- Winston Churchill - Już mnie to wszystko potwornie nudzi.

- Jan Paweł II (Karol Wojtyła) - Amen.

- Georg Wilhelm Friedrich Hegel - Był tylko jeden taki, co mnie zrozumiał. A i ten mnie nie zrozumiał.

jezeli macie więcej, to prosze tu wrzucic ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Yapi   

- "Chcę iść do piekła, nie do nieba. W piekle będę miał towarzystwo papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie." Niccolo Machiavelli

-"Bóg mi wybaczy. To jego fach." Heinrich Heine

-"Jestem już u źródła szczęścia." Fryderyk Chopin

-"To nic." Arcyksiążę Ferdynand (28 VI 1914 Sarajewo)

-"Wszystkie moje posiadłości za jedną chwilę życia" Elżbieta I

-"Teraz chcę do domu." Vincent Van Gogh

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Co wam powiem, to wam powiem, ale wam powiem. Żal mi" - Pyzdra ("Janosik")

"Powiedz im, że miałem wspaniałe życie" - Ludwig Wittgenstein

"Zostałem stworzony po to, aby podbić świat. Ile mi było dane, tyle zrobiłem, reszta to wasze zadanie" - Czyngis - Chan

"Wykonało się" - Jezus Chrzystus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jarwain   

"Et tu Brute contra me- I ty Brutusie przeciw mnie" Juliusz Cezar

"Qualis artifex pereo- Jakiż artysta ginie" Neron

"Galilaee, vicisti!- Galilejczyku, zwyciężyłeś!" Julian Apostata

"Acta est fabula- Sztuka skończona" Oktawian August

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Et tu Brute contra me- I ty Brutusie przeciw mnie" Juliusz Cezar

to chyba najbardziej znany każdemu ;)

[ Dodano: 2006-08-02, 11:44 ]

"Reszta jest milczeniem"

Hamlet

"Bijcie brawo, przyjaciele, komedia skończona!"

Ludwik van Beethoven

"Strzelono do mnie"

John Lennon

"Poraz pierwszy w życiu śniłam po polsku."

Sue Ryder Lady of Warsaw

Wielki przyjaciel Polski, Polka z wyboru, jako anglikanka przeszla na katolicyzm. Założycielka fundacji dla ofiar hitlerowskich zbrodni,fundatorka wielu domów opieki w Polsce i w innych krajach, w Anglii w Stogenhoe domu, do którego zapraszała na wypoczynek byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych. Odznaczona m.in. Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta i tytułem para Anglii przez królową Elżbietę II (przyjęła wówczas tytuł Lady of Warsaw). Zmarła 2.XI.2000 r.

"Cierpię o wiele mniej. Muzyka jest tak piękna... Słuchajcie, słuchajcie, pośród wszystkich tych głosów rozpoznaję głos matki!"

Ludwik XVII

"Ani trochę nie boję się umrzeć."

Charles Darwin

"Kritonie, myśmy winni koguta Asklepiosowi, oddajcież go, a nie zapomnijcie!"

Sokrates

"Więcej światła!"

Johann Wolfgang von Goethe

"Mój panie, korona, którą nosiłam tak długo, dała mi w moim życiu dostatecznie wiele próżności. Błagam cię, nie powiększaj jej w tej godzinie, gdy jestem tak blisko śmierci."

Królowa Elżbieta I (do arcybiskupa Canterbury)

"Muszę iść; mgła się podnosi."

Emili Dickinson

"Czy nikt nie rozumie?"

James Joyce

"Teraz chcę do domu."

Vincent Van Gogh

"Nie bójcie się."

Karol XII, król szwedzki

"Niech Bóg was wszystkich błogosławi; znów czuję się sobą."

Sir Walter Scott

"Teraz jestem u źródła szczęśliwości."

Fryderyk Chopin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

"Boże przebacz! Całe moje życie było jednym wielkim grzechem!" - August II Mocny sam siebie najtrafniej ocenił.

"Niegodziwiec, zabił mnie! Zabijcie go!" - Henryk III Walezy, na wychodku, gdy umierał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Hannibal: "Uwolnijmy Rzymian od niepokoju, skoro twierdzą, że zbyt długo jest czekać na śmierć starego człowieka"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Coś podobnego do tematu 'Najdziwniejsza śmierć'.

Jakie znacie ostatnie słowa? Które najbardziej pamiętacie?

Mi się ciągle przypomina postać butnego generała Unii, Johna Sedgwicka, dowódcę VI korpusu, który 9 maja 1864r.podczas bitwy pod Spotsylvanią, spoglądając na pozycje Konfederatów, powiedział:

Nawet słonia by nie trafili z tej odległości.

Kilka sekund później trafił go w twarz pod lewym okiem konfederacki strzelec wyborowy, sierżant Ben Powell.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

- "W niebie odzyskam słuch" Ludwik van Beethoven

- "Z tej odległości nie trafią nawet w sło..." słowa generała Johna Sedgwick'a wypowiedziane tuż przed tym jak kula armatnia urwała mu głowę.

- "Umieranie to nudne zajęcie. A moja rada dla was - nie miejcie nic z tym wspólnego." William Somerset Maugham, pisarz angielski.

- "Bóg mi wybaczy. To jego fach" Heinrich Heine, poeta niemiecki.

- "Chcę iść do piekła, nie do nieba. W piekle będę miał towarzystwo papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie." Niccolo Machiavelli, włoski pisarz i historyk.

- "Chyba mnie zabił." Ostatnie słowa Henryka III Walezjusza zasztyletowanego w lektyce podczas ulicznej rozmowy z poddanymi.

- "Dosyć." Immanuel Kant

- "Dzięki Bogu. Już mnie nudziło bycie najśmieszniejszą osoba w pokoju." Del CLose, improwizator, nauczyciel i komediant.

- "Gdzie mój zegarek?" Salvador Dali

- "Mogłem się nie przerzucać ze szkockiej na martini." Humphrey Bogart

- "Nie psuj mi moich kół!" słowa wypowiedziane przez Archimedesa rysujacego na piasku figury geometryczne do rzymskiego legionisty, który w przypływie gniewu zabił go chwilę później

- "Udaję się w poszukiwaniu wielkiego być może." Francois Rabelais

- "Umierać kochanie? To jest ostatnia rzecz jaką zrobię." Groucho Marx

- "Ale jak do diabła to ma mnie zabić." Denis Diderot, do żony, która mówiła mu, żeby nie jadł za dużo.

I mój zdecydowany faworyt:

- "Spokojnie, dobry człowieku, to nie czas na robienie sobie wrogów." Wolter, zapytany przez księdza czy wyrzeka się szatana.

A na koniec Karol Marks proszony o ostatnie słowa:

- "No, już, wynoście się stąd! Ostatnie słowa są dla głupców którzy nie powiedzieli wystarczająco wiele."

cytaty pochodzą ze strony:http://www.klan.co.pl/mirumo/weblog/164.html

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
- "W niebie odzyskam słuch" Ludwik van Beethoven

- "Z tej odległości nie trafią nawet w sło..." słowa generała Johna Sedgwick'a wypowiedziane tuż przed tym jak kula armatnia urwała mu głowę.

cytaty pochodzą ze strony:http://www.klan.co.pl/mirumo/weblog/164.html

Q

Gwoli ścisłości. Ostatnie słowa Sedgwicka podałem wyżej. Sedgwick został zestrzelony, gdy wskazywał na linie konfederackie 9 maja 1864 roku podczas bitwy pod Spotsylvanią. Zabił go sierżant Konfederatów, Ben Powell z karabinu Whitworth, wyposażonego w celownik optyczny. Kula trafiła generała w twarz pod lewym okiem.

A słowa Archimedesa: 'Noli turbare circulos meos', na łacinie się uczyłem. ^_^

A żeby nie było OT:

Jestem dowódcą Luftwaffe, ale nie mam Luftwaffe. - marszałek Robert Ritter von Greim, 24 maja 1945r. w więzieniu w Salzburgu, przed zażyciem cyjanku potasu.

Jestem Heinrich Himmler! - Reichsfuhrer, 23 maja 1945r. w Luneburgu, kilka sekund przed rozgryzieniem cyjanku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

Chodźmy do domu, chcę zobaczyć Seana, zanim pójdzie spać. -John Lennon

Do dupy. - Agnieszka Osiecka

Ginę za Polskę, którą gubi Piłsudski. - Eligiusz Niewiadomski przed rozstrzelaniem.

Nie do mnie strzelacie, lecz do Armi Czerwonej. - marszałek Michaił Tuchaczewski

Proszę, zgaście światło. - Theodore Roosevelt

Strzelajcie, kanalie, bo jeszcze nie umarłem! - Ion Antonescu / choć co do tych słów mam pewne wątpliwości. Oglądałem kilkakrotnie filmik z jego egzekucji i 1 czerwca 1946r. o godz. 18:06 miał krzyknąć "Traiasca Romania!", podnosząc prawą rękę, w której trzymał kapelusz, następnie upadł raniony i został dobity dwoma strzałami "dla pewności".

Ot no i byłbym zapomniał:

Co wam powiem, to wam powiem, ale wam powiem. Żal mi. - Pyzdra z "Janosika" ^_^

Edytowane przez Generał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

I znów. Tuchaczewski najprawdopodobniej nic nie powiedział. Sposoby przeprowadzania czystek były identyczne: wyprowadzano więźnia z celi korytarzem i znienacka strażnik strzelał mu w tył głowy. Tuchaczewskiego stracono najpewniej w ten sam sposób. Piękne słowa i bardzo bym chciał wierzyć, że takie słowa jednak padły.

Julius Streicher, skazany w procesie norymberskim na karę śmierci, powiedział:

Szczęśliwego Yom Kippur! A teraz w drogę do Boga! Pewnego dnia bolszewicy powieszą też was. Heil Hitler!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

August II Mocny- Całe moje życie było jednym nieprzerwanym grzechem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Argaleb   

- "Umierać kochanie? To jest ostatnia rzecz jaką zrobię." Groucho Marx

- "I ty Brutusie przeciwko mnie?" Juliusz Cezar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dante666   

,,Mamy jedno życie, i musimy je przeżyć mądrze'' - Romuald Traugutt ostatnie słowa. Wyrok wykonano przez powieszenie na stokach Cytadeli Warszawskiej 5 sierpnia 1864 o 10 rano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.