Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
MArthinus

Historia UJ - próg punktowy

Rekomendowane odpowiedzi

youpendi   

70% to strasznie mało - myślałam, że na historię na UJ to co najmniej 80..

a na prawo ile trzeba było mieć, żeby się dostać? (na UJ)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bryśka dzięki, życzę powodzenia w przyszłym roku, pewnie będzie podobnie;)

Fufurek gratulacje;) zapraszam na forum kierunku http://nasza-klasa.pl/school/60866/2036

uważam, że próg jeszcze spadnie skoro w drugiej rekrutacji wyniósł bodajże 66-68%, a jeszcze będzie trzecia i czwarta rekrutacja...a co do matury z historii to średnia z rozsz w tym roku wyniosła 47%, więc to moje 70% to wcale nie tak mało...chociaż liczyłam na więcej, wszystko przez słabo ocenione wypracowanie...

Edytowane przez agnieszka91

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Co za czasy, gdy były egzaminy wstępne znacznie trudniej było się dostać, ale tak czy inaczej gratuluję wszystkim i życzę abyście za rok byli w komplecie na II rocku ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

agnieszka91: ja nie umniejszam Twoich zasług, ale myślałam, że skoro to kierunek HISTORIA i ten przedmiot jest najważniejszy i prawdopodobnie wiąże się z nim przyszłość to próg będzie wynosił więcej.

w końcu po historii sami historycy ;) |okej, wiem, że nie zawsze..|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

70% mało? Zależy z czym porównać.

Zazwyczaj Ci ze średnią powyżej 80% jednak wybierają prawo lub inne kierunki. Historia stety lub niestety jest traktowana jako kierunek rezerwowy. Pasjonatów niestety jest coraz mniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

mało, bo pasjonaci (a zakładam, że tacy idą na historię) jak sama nazwa wskazuje pasjonują się historią - 80% nie powinno być problemem. Ale mogę się mylić - moja matura dopiero za dwa lata i bardzo możliwe, że mam ograniczone horyzonty ;)

w każdym razie na dzień dzisiejszy uważam, że skoro na historię idą pasjonaci to próg nie powinien być w tej ostatniej rekrutacji niższy niż 70%, a pierwszy 80cio procentowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
mało, bo pasjonaci (a zakładam, że tacy idą na historię) jak sama nazwa wskazuje pasjonują się historią - 80% nie powinno być problemem. Ale mogę się mylić - moja matura dopiero za dwa lata i bardzo możliwe, że mam ograniczone horyzonty wink.gif

w każdym razie na dzień dzisiejszy uważam, że skoro na historię idą pasjonaci to próg nie powinien być w tej ostatniej rekrutacji niższy niż 70%, a pierwszy 80cio procentowy.

Dobra przyjmijmy ,że na historię dostały się tylko osoby które miały 80% i powyżej z matury.Jednak zostaną jeszcze miejsca.Więc to chyba logiczne ,że dostaną się również osoby ,że słabszym wynikiem.A w ogóle trzeba brać pod uwagę to ,że nie każdym matura może pójść znakomicie.

A z drugiej strony,te "marne" 70% z matury rozszerzonej z historii to już i tak wielkie sukces.Bo przecież historia jest podobnoż jednym z najtrudniejszych przedmiotów maturalnych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wolałabym żeby były egzaminy wstępne...matura nie jest zbyt miarodajna;) chociaż wykrakałam tą gospodarkę na wypracowaniu:P

Edytowane przez agnieszka91

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   
Dobra przyjmijmy ,że na historię dostały się tylko osoby które miały 80% i powyżej z matury.Jednak zostaną jeszcze miejsca.Więc to chyba logiczne ,że dostaną się również osoby ,że słabszym wynikiem.A w ogóle trzeba brać pod uwagę to ,że nie każdym matura może pójść znakomicie.

A z drugiej strony,te "marne" 70% z matury rozszerzonej z historii to już i tak wielkie sukces.Bo przecież historia jest podobnoż jednym z najtrudniejszych przedmiotów maturalnych ;)

Dlatego napisałam, że w pierwszej[/] rekrutacji.

Ja nie mówię, że 70% to mało! Tylko mało wydaje mi się, jeżeli ktoś chce iść na historię - z drugiej strony wiem jednak, że matura to loteria - taka jak Agnieszce trafiła się gospodarka, która nie poszła jej zbyt dobrze - a jestem pewna, że gdyby miała inny temat napisałaby jej zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w każdym razie na dzień dzisiejszy uważam, że skoro na historię idą pasjonaci to próg nie powinien być w tej ostatniej rekrutacji niższy niż 70%, a pierwszy 80cio procentowy.

Ale próg jest obliczany na podstawie zgłoszeń. Jeśli było 100 miejsc, a nr 100 miał 70% to próg wyniesie 70%. Ponadto jeśli próg był 70% to znaczy się, że będą na historii także osoby z 80% i więcej. Co do pasjonatów ja mam wrażenie, że mimo, że na prawie progi są co roku bardzo wysokie, bo stosunkowo bardzo dużo ludzi z świetnymi wynikami tutaj startują to pasjonatów jest bardzo mało, jeśli w ogóle jacyś są : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

w sumie racja, jak ktoś lubi historię to w większości idzie na prawo i stąd ten niski (jak dla mnie) próg..

okej - to już wiem skąd ten próg, wycofuję się z dyskusji ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
samko   

youpendi najdroższa :) :)

Czytając Twoje posty stwierdzam że nic nie wniosłaś a jedynie chciałaś się pokazać. Lans za wszelką cenę;]?

Jestem ciekaw Twoich wyników i późniejszych komentarzy, narzekanie na trudną maturę 'głupich egzaminatorów' i stres :);)

;)

pozdrawiam

post-5164-1248798364_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Wiem, ze ludzie wciąż o to pytają...ale chciałam się dowiedzieć jaki był ostateczny próg w tym roku na historie na UJ...52 czy 50%...jest może tutaj osoba, która była pod koniec listy przyjętych w dodatkowej rekrutacji najlepiej 510-512 na pierwszej liście rankingowej ? Z góry dziękuje za odpowiedz :) Bardzo zależy mi na czasie, bo jeśli odpowiedz będzie korzystna mam dwa tygodnie na odwołanie się.

Pozdrawiam :wub:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.