Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

No i Kliczko pokonał Sosnowskiego, ale Sosnowski pokazał się z dobrej strony, trzeba mu oddać, że jest twardy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Mundial w RPA powoli dobiega końca, a tymczasem w ostatni weekend wystartował Tour de France. Co prawda moja wiedza dotycząca kolarstwa jest szalenie wyrywkowa a i nie mam jakiegoś zawodnika, któremu bym kibicował (chyba, że mówimy o uciekających peletonowi), ale oglądanie relacji z kolejnych etapów na polskim Eurosport, to prawdziwa uczta. Panowie Wyrzykowski i Jaroński to absolutni mistrzowie słowa. Lekkość, z jaką komentują wydarzenia na trasie i poza nią (bez względu na to, czy chodzi o sytuację peletonu, wypowiedzi któregoś z zawodników czy też zameczek stojący niedaleko trasy wyścigu), ich wiedza historyczna, poczucie humoru... to jest w zasadzie to, na co czekam co roku. Zdecydowanie polecam dla samej przyjemności słuchania. A i widoczki niezgorsze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Zaczęło się też okienko transferowe i pierwsze ruchy na tym polu już mamy. Di Maria w Realu, Czygrynski wraca do Szachtara za 15 mln euro (rok temu przyszedł za 25 euro - Guardiola cały sezon powtarzał, że Ukrainiec to obrońca na przyszłość i chyba niewielu mu wierzyło, nowy zarząd na czele z prezydentem Rosellem zaczął ciąć koszty, gdzie się da, tylko czemu sprzedaje Czygrę tak tanio?), Yaya Toure w ManCity (niestety, chciałoby się powiedzieć; Busquets, a już na pewno Keita, bardziej zasługiwali na ławę niż Yaya), niepewna przyszłość Marqueza, Henry'ego (obaj mogą iść do MLS) i Ibrahimovica (szejkowie z City proponują 20 mln i Robinho, ale Ibra żąda nieziemskich zarobków - w końcu nie chce iść do angielskiej ligi), ciągłe negocjacje w sprawie Fabregasa (bez konkretów i efektów), ponoć Raul już pakuje manatki, by udać się do Schalke 04, Guti już przed zakończeniem sezonu zapowiadał, że odchodzi ("Crackovia" bez niego nie będzie taka sama...). Można by też długo rozmawiać o wielkich celach Realu: Maiconie, Sneijderze, czy ponoć Lampardzie i Gerardzie. Za to Sandro Rosell podobno interesuje się Torresem, Azpilicuetą (zmiennik dla Alvesa) i Martinezem (wypełnienie luki po Toure)... W każdym bądź razie, zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ciekawi mnie kto zdobędzie tytuł mistrza na mecie w Paryżu?

Na chwilę obecną to Fabian Cancellara dzierży koszulkę lidera reprezentując barwy Team Saxo Bank.

Etapy górskie tj. 11-13 lipca potem 18-22 na pewno przerzedzą stawkę.

Pozdr.

B.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Yaya Toure w ManCity

Plus Silva z Valencii. Szejkowie budują naprawdę mocną ekipę i robią to w sposób dość rozsądny. W nadchodzącym sezonie będą bez wątpienia jednym z głównych faworytów do końcowego sukcesu.

W każdym bądź razie, zapowiada się ciekawie.

W każdym razie albo bądź co bądź. Zbitka jest niepoprawną formą :)

A o zwycięstwo w TdF proszę mnie nie pytać, moja wiedza na temat faworytów jest szczątkowa;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Co do Touru to dawno nie pamiętam tak świetnej obsady zarówno jeśli chodzi o sprinterów - Cavendish, Petacchi, McEwen, Farrar,Hondo, Boason Hagen, O'Grady jak i górali i faworytów wyścigu - "Boss", bracia Schleck, Evans, Contador, Menchov,Leipheimer, Kloden, Basso, Sastre.

Dzisiaj patrząc na profil mogą się wydarzyć pewne przetasowania w klasyfikacji generalnej.Cytując klasyka na pewno nie dowiemy się kto wyścig wygra ale możemy się przekonać kto go nie wygra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Otwarcie nowego stadionu Legii (a w zasadzie jego 3/4), już za nami. Mecz z Arsenalem lekko piknikowy. Ekipa Skorży choć prowadziła 3:0 przegrała 5:6. Ale z takim rywalem przegrać w takim stylu nie jest wstyd. Sam stadion robi wrażenie. Miałem dzisiaj okazję oglądać mecz z wyjścia z tunelu dla prasy i piłkarzy, tuż przy trybunie dla ultras. Wrażenie absolutnie niesamowite. Od czasu kiedy ostatnio byłem na Żylecie, nie przeżyłem czegoś takiego. Oby utrzymało się to już na lata. Razem z Wojtkiem Hadajem jako spikerem:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Jeżeli na codzień Legia będzie imponować skutecznością i stwarzaniem okazji, to chyba zacznę oglądać Ekstraklasę. Na razie jednak stopień ciekawości meczu Lech-Widzew skutecznie mnie odstraszył.

Pozostanę na razie przy Primera, zwłaszcza że za tydzień pierwszy mecz o Superpuchar Hiszpanii, o który Guardiola będzie grać być może bez najbardziej kluczowych zawodników, bo organizacja sparingów reprezentacji kompletnie rozbiła misterowi plan przygotowań. Hiszpanów z mundialu na treningu to on chyba jeszcze nie widział. Jeżeli sytuacja kadrowa dalej będzie tak zła, to remis w Sewilli mnie całkowicie zadowoli. Zresztą, Barca ma w zwyczaju wyjazdowe remisy w pucharach (Arsenal, Stuttgart, w sezonie 08/09: Bayern, Chelsea, Lyon).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dzisiejszy mecz towarzyski zapowiada się na b. interesujący. Z chęcią zobaczę w akcji Samka Eto'o, zwłaszcza, że Serie A w zasadzie nie oglądam. Po raz kolejny gramy z drużyną dużo poważniejszą niż Wyspy Owcze czy Irlandia Północna, wprawdzie Kamerun w porównaniu do np. 10 lat wstecz mocno obniżył poziom (bo i piłkarze już nie ci - ze starej paczki pozostał już chyba tylko - wtedy b. obiecujący - Eto'o; podobnie jest chociażby z Brazylią, w której nikt poza Pato nie ma potencjału, by dorównać Ronaldo czy Romario), ale i tak to team mocniejszy od nas, choćby z tego względu, że zakwalifikował się na mundial. Ciekawy skład Smudy - jako stoperzy: młody, obiecujący (choć na zachodzie obiecujący są zawodnicy z przedziału 16-19 lat, a nie 22) i starszy, doświadczony Żewłakow. Franz dalej miesza z bokami obrony - wprawdzie na prawej stronie dobrze, że jest Wojtkowiak, ale czemu ignoruje się Gancarczyka i wstawia na jego miejsce Sadloka, który otwarcie mówi, że lewym obrońcą nie jest? No i skończył eksperymentować z pozycją Dudki, którego miejsce jest zdecydowanie na środku pomocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Zagramy pewnie znowu futbol na tak i skończy się jak zazwyczaj...

A co do Kamerunu to pełna zgoda chociażby w porównaniu z 2002 rokiem różnica jest zasadnicza.Takie nazwiska jak Olembe, Wome, Geremi czy Djemba-Djemba wtedy mówiły same za siebie.Obecnie kadra ma zdecydowanie mniejszy potencjał.

Edytowane przez Martinus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
czy Djemba-Djemba

No, Eric D-D do dzisiaj sporo mówi kibicom ekipy z Old Trafford :) Mówiąc o starym Kamerunie nie można nie wspomnieć piłkarzy takich jak Jacques Songo'o, Patrick M'Boma, Marc Vivien-Foe (jak dziś pamiętam mecz z Kolumbią na Pucharze Konfederacji w 2003 r. i moment jak Foe upadł...), Raymond Kalla, Alphonse Tchami, Rigobert Song czy też Lauren. Uwielbiałem ich oglądać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

To, że kariery nie zrobił w Manchesterze nie oznacza, że jest słabym piłkarzem.Solidny rzemieślnik.

Pod wszystkimi nazwiskami które wymieniłeś naturalnie podpisuję się.

Foe oczywiście wielka szkoda.Meczu na żywo chyba wtedy nie oglądałem, ale całą sytuację bardzo dobrze pamiętam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
To, że kariery nie zrobił w Manchesterze nie oznacza, że jest słabym piłkarzem.Solidny rzemieślnik.

Zgadzam się w całej rozciągłości. Ale jakoś tak się złożyło, że Djemba-Djemba jest dzisiaj uznawany za jeden z najgorszych transferów Fergusona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Z jakiś powodów został ściągnięty z Nantes w dodatku jeśli informacje które znalazłem są prawdziwe za przeszło 4 miliony euro.Obecnie co ciekawe gra w Odense czyli pewnie byłby w zasięgu najlepszych polskich klubów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zapowiadał się całkiem nieźle, ale co poradzić. Jak odchodzi się po dwóch latach, to powód musi być konkretny. A czy teraz byłby w zasięgu którejś z ekip w Polsce? Finansowo pewnie tak a i jego obecność zapewne wpłynęła by mobilizująco na resztę jego nowej ekipy.

A tymczasem Kamerun prowadzi 1:0 i gra całkiem swobodnie... czyli w normie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.