Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Dobrze, a co złego w posiadaniu dobrego składu?

Błagam, gdzie ja coś takiego stwierdziłem? Zwyczajnie napisałem jak jest, żadnego oceniania.

Pewnie, ale FR miał podobny skład i przez tyle sezonów nie osiągnął tego poziomu co Sep w jeden. Za FR uważano Barcelonę za bardzo mocną, w dużej mierze dzięki Ronaldinho. Za Guardioli Barcelonę uważa się za jedną z najsilniejszych w Europie, bo cały zespół gra świetnie.

Czyli jak za Rijkarda Barca zdobyła mistrzostwo Hiszpanii i wygrała LM, to nie była jedną z najsilniejszych w Europie;)?

Sztuką jest nie doprowadzić do kryzysu wink.gif

Nie ma drużyny, której ten by nie dopadł. Barcę też w końcu czeka. Prędzej czy później, ale jednak. Tego nie da się uniknąć. Wystarczy popatrzeć na przykładu Realu, MU, Milanu czy Bayernu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Błagam, gdzie ja coś takiego stwierdziłem? Zwyczajnie napisałem jak jest, żadnego oceniania.

Napisałeś, że mając obecny skład Barcy ciężko nie być na topie. Uważasz, że Ferguson i Mourinho prowadzą łamagi? Ja nie, uważam, że to czołówka europejskich drużyn, podobnie jak Barca.

Czyli jak za Rijkarda Barca zdobyła mistrzostwo Hiszpanii i wygrała LM, to nie była jedną z najsilniejszych w Europie;)?

Uważano, tylko na innej płaszczyźnie. Jak wcześniej napisałem, wszyscy wlepiali oczy w Ronaldinho (słusznie zresztą), czekając aż po raz n-ty kiwnie trzech obrońców naraz, dokładnie poda z 40 m, strzeli z 20 m i trafi w to miejsce, w które chciał, czy popisze się jakimś cudownym trickiem... Tacy jak Messi, Eto, Puyol, Xavi, gdy Barcelona zdobywała w swojej historii po raz drugi Puchar LM, byli zdecydowanie w cieniu Brazylijczyka.

Nie ma drużyny, której ten by nie dopadł. Barcę też w końcu czeka. Prędzej czy później, ale jednak. Tego nie da się uniknąć. Wystarczy popatrzeć na przykładu Realu, MU, Milanu czy Bayernu.

Barca przechodziła kryzys pod koniec lat FR, Guardiola wyciągnął ją z tego lepiej niż ktokolwiek inny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dobra, dzięki Tofik za rozmowę;)

A tymczasem... http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90960,703063..._i_na_zywo.html

Już ponad 10 lat oglądam mecze naszych siatkarzy (era Prusa, Murka, Świderskiego, Papkego, Zagumnego), ale dzisiejszy mecz był jednym z najlepszych, jakie widziałem. Czapki z głów Panowie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzisiejszy mecz był jednym z najlepszych, jakie widziałem

Pod względem emocji, czy techniki ?

2 set straszna nerwówka. Ale ładnie Kurek się ograł u pszczółek..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Pod względem emocji, czy techniki ?

Ogólnie. Grali na dużym luzie, pewnie, nie było sytuacji kiedy tracą 5-6 punktów pod rząd. Od początku do końca skoncentrowani. A na przestrzeni tych 10 lat, od kiedy oglądam ich mecze, z psychiką bardzo często mieli spore problemy. Aż się chce oglądać takie mecze.

A tymczasem MUFC zagrało tak, jak już dawno nie grali. Ograć Spursów na wyjeździe 3:1, grając ostatnie pół godziny w "10"... cudne. Szybko stracona bramka (Dafoe już w 40 sekundzie... ale jak!) absolutnie nie podziałała deprymująco. Szybko wzięli się do roboty. Jak zwykle pewnie Pat, Fletch, Ferdinand, Vidic (choć ten miał kilka słabszych momentów). Genialne trafienie Giggsa, bramka Andersona, gol Roo... Mimo, że grali w "10", kontrolowali grę absolutnie. Piękne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale nie było to też jakieś takie efektowne. Skuteczne, ale nie efektowne.. Brakowało zabawy z piłką. Dla bez stronniczego obserwatora mecz z wyjątkiem końcówki 2 seta byłby nudny..

No i zagrywka pozostawiała wiele do życzenia. Każdy bał się popuścić rączkę. Tylko 1 as Bąkiewicza w 1 secie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Wie ktoś gdzie można złożyc skargę na fatalny komentarz? Próbowałem oglądać na Eurosporcie Dortmund-Bayern, niestety Kłos nie był w stanie zlepic jednego sensownego zdania, a Borek jak zawsze zakompleksiony względem Bayernu i po 15 minut zaczął odliczać minuty do zwycięstwa Dortmundu i twierdził, że kolejne gole dla BVB to kwestia czasu, skończyło się 5:1 dla Bayernu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A tak nawiasem, znasz w Polsacie kogoś lepszego niż Borek? ;) Bo jak dla mnie, w porównaniu do reszty komentatorów, p. Borek to "international level" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Juve znów wygrywa, tym razem w Rzymie z tamtejszym Lazio 2-0. Na liście strzelców Caceres i Trezeguet ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Barca z Getafe 2:0, bramka Zlatana, podobno dobre jego zawody, ale zobaczymy jak zagra przeciwko dawnym kolegom z Interu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
A tak nawiasem, znasz w Polsacie kogoś lepszego niż Borek? wink.gif Bo jak dla mnie, w porównaniu do reszty komentatorów, p. Borek to "international level

Borek jest świetny, ale jeśli kiedyś będziesz oglądał mecz Bayernu z jego komentarzem, to on po 10 minutach jest w stanie stwierdzic, że Bayern nie ma szans na zwycięstwo.

@ Don Pedrosso, ,,bezbłędny'' Cannavaro jest już za dobry na Juventus i dlatego siedzie na ławie;p? A szklany Diego ma 3 tygodniową przerwę.

According to the latest indications, Diego is at risk of remaining out for at least 20 days, even though it will all be clearer once the test results are out.

Edytowane przez w4w

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
@ Don Pedrosso, ,,bezbłędny'' Cannavaro jest już za dobry na Juventus i dlatego siedzie na ławie;p? A szklany Diego ma 3 tygodniową przerwę.

Co do Cannavaro nie wiem dlaczego nie zagrał. Może jakiś uraz/przemęczenie po meczu reprezentacji. Szkoda oczywiście Diego, ale jestem dobrej myśli, bo Seba dał dobrą zmianę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oficjalnie biję się w pierś i przyznaję, że nie wierzyłem. Po kontuzji Świdra byłem pewien, że nie ma szans. Do drugiej rundy traktowałem to na zasadzie łatwej grupy... Ale Panowie, jesteście wielcy. W takim stylu wygrać mistrzostwa Europy, coś absolutnie pięknego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dziękuję Bogu za to, że mogłem oglądać taki skład w akcji.

O ile w sam polski zespół wierzyłem i uważałem, że stać nas było co najmniej na ćwierćfinał, to nie do końca wierzyłem w umiejętności Castellaniego. Jakieś majstrowanie przy składzie z niepewnymi młodymi (Możdżonek, Ruciak, Kurek, Bartman) na początku, potem stawianie ich obok Zagumnego, Gruszki, czy nawet Bąkiewicza, dodatkowo kontuzje Wlazłego, Winiarskiego i Świderskiego... Coś mi zupełnie nie grało, no i... byłem głupi.

Teraz uważam, że w kwestii trenera nie mogliśmy trafić lepiej. Mieliśmy wiele zakopanych gdzieś tam talentów, on pomógł im wypłynąć na wierzch.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.