Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Nie krytykuję tej formacji jako takiej, tylko formacji w polskim wydaniu. Chyba wyraźnie było widać, że sobie z takim czymś nie radzimy, nasza linia pomocy jest zbyt nieelastyczna, brakuje prostopadłych podań, a nasi napastnicy nie mogą sobie poradzić z dwoma stoperami w pojedynku 1 vs 2.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Rozumiem, że nasi znowu jakieś klapsy zebrali bo się szaszor zrobił na forum. A z kim jeśli wolno zapytać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ze Słowenią gregski, całe 3 do jaja... Cieszy mnie, że miałem lepsze rzeczy do roboty i nie musiałem oglądać. Z całego meczu tylko monolog Szpakowskiego warto pamiętać (akurat trafiłem na jego początek:P). A tak odnośnie kwestii selekcjonera: http://rafalstec.blox.pl/2009/09/Niech-Bon...sobie-jaja.html

Choć w wariant ze Spallettim zbytnio nie wierzę, to jeśli Boniek miałby coś w tej materii robić, lepiej działać szybko. Z dwóch względów. Taki trener jak Spalletti długo bezrobotny nie zostanie, a co ważniejsze, zaczyna się do niego dobierać sam Ferguson. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że boss MU chwali sobie byłego szkoleniowca Romy, a co więcej, zaprosił go osobiście na jakiś czas do United na obejrzenie treningów (i butelkę wina;) A nie od dziś wiadomo, iż następcą Fergiego na ławce trenerskiej zostanie osoba, którą on sam namaści. A że ma już swoje lata, można się spodziewać, że powoli zacznie przyglądać się swoim następcom (Moyes, Mourinho, Blanc, może któryś z jego wychowanków, jak Ole).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Spalletti? OK. Tylko czy Lato nie obwieścił czasem, że w grę wchodzą tylko Polacy, a Engel dorzucił coś w rodzaju 'liczy się tylko polska myśl szkoleniowa' (być może przekręciłem sens, ale coś tam o tej myśli było)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie wiem czy ogłosili, ale raczej nie spodziewałbym się dania kolejnej szansy obcokrajowcowi. Zwłaszcza że Spalletti za mniej niż dostawał Beenhakker, raczej nie będzie chciał pracować. Teraz niestety będzie problem z trenerem. Następne mecze o stawkę zagramy w 2012 (chyba, że ktoś wierzy w awans do przyszłorocznych MŚ). Dobry trener ligowy nie musi być dobrym trenerem reprezentacyjnym. W drugą stronę podobnie. Przykładem chociażby Scolari i Ferguson. Pierwszy świetnie spisywał się w drużynach narodowych. Jakie wyniki miał na SB wiadomo. Ferguson to samo. Najpierw Aberdeen, teraz MUFC. Ze Szkocją na MŚ wypadł... słabo. Spalletti dobrze radził sobie w lidze. Reprezentacja to jednak inna bajka. Zwłaszcza nasza, gdzie trener musi przygotować się na starcia z PZPN. Obawiam się, że w Polsce tylko Smuda dałby sobie z ekipą z Miodowej radę. Może Janas jeszcze, ale wątpię czy będzie chciał wchodzić w to bagno ponownie. Tak czy inaczej, sprawa trenera to problem na krótki moment. A nasza kopana potrzebuje gruntownych zmian. Bez pozbycia się niektórych wybitnych działaczy, zmiany podejścia do kwestii szkolenia młodych zawodników, bez wzmocnienia polskich klubów to my tak co półtora roku/dwa lata będziemy się zastanawiać, kto powinien zostać trenerem. Reprezentacja to tylko czubek góry lodowej. Już ostatnie tygodnie przyniosły nam podobne prezenty. Mistrz kraju odpada w eliminacjach do LM w sytuacji, kiedy teoretycznie powinien bez problemu awansować. Wicemistrz albo gra obronę Częstochowy, albo z litości nie dobija rywala, żeby potem odpaść. A drużyna, która rok temu wydawała się być naszą nadzieją na najbliższe lata, w tym roku potrafi rozbudzić nadzieje (awans nie powinien być trudny, tak przynajmniej twierdzili dziennikarze)... i nic poza tym. O korupcji szkoda gadać. I jak tu ma być dobrze? Ja się dziwię, że nie jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
(chyba, że ktoś wierzy w awans do przyszłorocznych MŚ).

Noo, zakładając, że w Irlandii Płn., Słowacji i Słowenii UEFA odkryje jakieś gigantyczne afery korupcyjne i zdyskwalifikuje te drużyny, to baraże mamy pewne.

Co do trenera, musimy przebierać wyłącznie w klubowych, bo ci, którzy już zajmowali się reprezentacją, nie chcą się już w tym babrać, a do tego mamy wybór tylko wśród rodzimych, bo tylko na takich nas stać. Czemu Smuda miałby sobie dać radę? Nie wiem, Franz na pewno jest inny niż Leo jeśli chodzi o postawę na boisku - to nie jest typ człowieka, który cały mecz przesiedzi/postoi kilka minut z tym samym wyrazem twarzy, czasem coś pomruczy, czasem coś pokaże. Smuda przez 90 minut jest całkowicie wyłączony, skupiony tylko na meczu, przez cały czas krzyczy, momentami drze ryja, ale nie można odmówić mu tego, że na meczowe widowisko jest całkowicie obojętny, co dla zawodników też ma swoje znaczenie.

Leo starał się nam wpoić zasadę, my mamy piłkę = nie ma jej przeciwnik = nie tracimy bramkę (chyba, że sami ją sobie strzelimy), w ostatnim czasie bardzo to szwankowało, drużyny Franza lubiły pograć żywo i ofensywnie, sam Beenhakker powiedział, że Lech (bodajże w sezonie 2007/2008) to najładniej grająca polska drużyna. Tyle, że zawodnik najwięcej styczności z grą ma w klubie, chyba, że grzeję ławę albo - co gorsza - nie ma klubu.

To oczywiście sprawy nie przesądza, pytanie czy mamy kogoś lepszego? Wątpię, by Lato zrobił nam jakąś niespodziankę i wytypował kogoś spoza czwórki: Smuda, Kasperczak, Skorża, Majewski. Na tymczasową posadę największe szanse ma ponoć Majewski, ale nie znam go na tyle, by go oceniać. Kasperczak ma najlepsze lata chyba za sobą. Skorża współpracował z Janasem, zdolny, młody może on? Aczkolwiek i tak żaden mnie w pełni nie przekonuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czemu Smuda miałby sobie dać radę?

A ja właśnie obawiam się trochę Smudy. Mówi się, że dla niego laptop służy za podpórkę pod kawę, a badania dt. wydolności zawodników średnio go interesują (spojrzy w oczy, i wie co z zawodnikiem). Trenerski naturszczyk. Owszem, można i tak. Ale przy reprezentacji nie ma się takiego kontaktu z zawodnikiem jak w klubie, gdzie można piłkarza motywować na co dzień. Smuda raczej nie da wejść sobie na głowę ekipie z Latą na czele. Ale czy coś ponad? Nie chciałbym się niemiło zaskoczyć. Majewski? Mam nadzieję, że jeśli tak, to na dwa mecze, jakoś dotąd średnio mnie przekonał. Kasperczak? A czemu nie. Może trenowanie reprezentacji dałoby mu odpowiedniego kopa. Z reprezentacjami sobie radził. Problem z wiekiem. Skorża? Za młody, do tego świeżo po wpadce z Wisłą. Niech się uczy, ale nie kosztem reprezentacji. To samo Urban. Obaj zdolni, ale mało doświadczeni. Bodaj Szadkowski zaproponował Bilica. Problem w tym, że ten przymierza się do Premier League. I tutaj pojawia się kolejny problem. Nie tylko my bowiem przymierzamy się do zmiany trenera. W Europie szukać go będą Chorwaci, całkiem możliwe że zmienią się selekcjonerzy Portugalii (Queiroz pokazuje po raz kolejny, że na pierwszego trenera kiepsko się nadaje), Francji (Domenech ma coraz niższe notowania, jeśli Trójkolorowi nie dostaną się na mundial, może mieć kłopot) bądź też Szwecji. Ciężko nam będzie rywalizować z tymi drużynami przy szukaniu fachowców za granicą. Nie wiem jak finansowo, ale pod względem potencjału wypadamy gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Kasperczak? A czemu nie. Może trenowanie reprezentacji dałoby mu odpowiedniego kopa. Z reprezentacjami sobie radził.

Bo z wyjątkiem Mali prowadził drużyny, które można śmiało uznać za jedne z lepszych w Afryce. Zresztą, Mali to jeszcze czasy, gdy wyraźnie był w formie. Polska dla Europy to średniak, żeby nie powiedzieć - patrząc na ostatnie spotkania - delikatny słabiak.

Poza tym jego zatrudnienie chyba nie zostałoby mile przyjęte - pomijam kolejne pomyje wylane na głowy PZPN, ale i jemu samemu by się dostało, w końcu spadek do I ligi to nie jest powód do chluby.

Czemu piszesz "problem z wiekiem"? Dla mnie wiek to nie problem. To jest akurat jeden z atutów Kasperczaka. Leo jest starszy od każdego z kandydatów, nikt z wieku nie tworzył problemu. Jak dla mnie lepszy stareńki Aragones niż młody Bilic, tak samo jak Lippi w porównaniu do Donadoniego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czemu piszesz "problem z wiekiem"? Dla mnie wiek to nie problem.

Dla Ciebie nie, ale może być dla PZPN;) Kilka razy wypominano Beenhakkerowi wiek, a jest starszy tylko cztery lata od Kasperczaka i sześć od Smudy. A obaj nasi trenerzy do pokornych nie należą. PZPN za takimi nie przepada, czego dowodem Holender. Dodatkowo jednak te ponad 60 lat może robić swoje. Nie każdy w tym wieku może dalej odpowiednio pełnić funkcję trenera. Jeden mają ponad 70 świetnie się będzie trzymał, inny przed 60 urodzinami stwierdzi, że to nie dla niego.

Jak dla mnie lepszy stareńki Aragones niż młody Bilic, tak samo jak Lippi w porównaniu do Donadoniego.

Akurat z Biliciem to bym się wiekiem nie przejmował. Zrobił z Chorwacji porządną ekipę, a dodatkowo ma iść do Anglii. A tam byle kogo nie zatrudniają. Gdyby była kasa, można by myśleć o Mancinim, a tak...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dodatkowo jednak te ponad 60 lat może robić swoje.

Absolutnie tego nie widać po jednych ze słynniejszych trenerów na świecie, że wspomnę Fergusona, Lippiego czy Hiddinka. Jeśli PZPN się bardzo obawia o zdrowie swoich trenerów, niech zacznie robić badanie zdrowotne, błagać NFZ o dofinansowanie do leczenia trenerów i w ogóle.

Akurat z Biliciem to bym się wiekiem nie przejmował. Zrobił z Chorwacji porządną ekipę, a dodatkowo ma iść do Anglii. A tam byle kogo nie zatrudniają.

Porządną to i może, zwłaszcza w porównaniu do polskiej, ale wcale niewybitną, czy zasługującą na więcej uwagi. Ćwierćfinał na Euro to chyba zbyt mało, a co do angielskiej ligi, to poczekajmy dokąd pójdzie.

A poza tym nie chodziło mi o sukcesy, a raczej doświadczenie - Bilic prowadził jedynie drużynę chorwacką.

Jedynym młodym trenerem, którego sobie cenię na równi z wymienionymi przeze mnie starszymi jest chyba tylko Guardiola - jak nie cenić kogoś, kto w zdobywaniu kolejnych tytułów i pucharów ma skuteczność 100%?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Absolutnie tego nie widać po jednych ze słynniejszych trenerów na świecie, że wspomnę Fergusona, Lippiego czy Hiddinka.

Dlatego napisałem, że różnie to bywa. Mourinho nie raz mówił, że podziwia Fergusona właśnie za to, że mimo swoich blisko 70 lat dalej ma tyle energii, bo on sam nie jest pewien, czy da radę tyle siedzieć na ławce trenerskiej.

Jedynym młodym trenerem, którego sobie cenię na równi z wymienionymi przeze mnie starszymi jest chyba tylko Guardiola - jak nie cenić kogoś, kto w zdobywaniu kolejnych tytułów i pucharów ma skuteczność 100%?

Tutaj byłbym ostrożny. Pierwsze primo. Za krótko Guardiola jest trenerem, aby go porównywać z największymi tego biznesu. Drugie primo. Trudno nie być na topie, mając taki skład. Kadrowo teraz chyba już tylko Chelsea i Real mogą się równać z Barcą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tutaj byłbym ostrożny. Pierwsze primo. Za krótko Guardiola jest trenerem, aby go porównywać z największymi tego biznesu.

Jasne, tylko, że żaden nie uzyskał w rok tego co Guardiola. Ibrahimovic powiedział, że na miejscu Sepa zakończyłby karierę trenerską po roku, bo i tak wszystko zdobył.

Drugie primo. Trudno nie być na topie, mając taki skład. Kadrowo teraz chyba już tylko Chelsea i Real mogą się równać z Barcą.

Tutaj nie chodzi o to, żeby zwyciężać mając skład z ligi okręgowej. Ciężko nie uznać mi dawnego składu Realu z Roberto Carlosem, Zidane'em, Raulem, Figo itp. z 2001 r. za jeden z najlepszych w ostatnich latach, co nie znaczy, że mam zamiar zmniejszać wagę ich sukcesów tylko dlatego, że byli najlepsi.

Guardiola dużą część składu odziedziczył po FR, który w ostatnich latach swojego trenerowania wyraźnie sobie nie radził, to też o czymś świadczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jesteście naprawdę wielkimi optymistami, jeśli myślicie, że na ławce trenerskiej zasiądzie, któryś z obcokrajowców, których wymieniliście. Raz- byłby problem z pieniędzmi, dwa- w kręgach PZPN-u mówi się o Polaku (pewnie dlatego, że zagraniczni szkoleniowcy nie są pokorni), trzy- bajzel w polskiej piłce odstrasza, vide "ogłoszenie" Majewskiego tymczasowym trenerem, sprawa Widzewa, czy też fakt, że Leo dowiedział się od dziennikarza, że stracił pracę. Tomaszewski mówi o tym, żeby to wszystko zaorać i zrobić wszystko od nowa. Zgadzam się z nim, z tym wyjątkiem, że to zaoranie, jeśli w ogóle uda się to zrobić, będzie możliwe dopiero po 2012.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jasne, tylko, że żaden nie uzyskał w rok tego co Guardiola.

No dobrze, ale to dalej za mało, aby go porównywać z takimi starymi wyjadaczami jak Lippi, Capello, Ferguson, Ancelotti czy nawet Mourinho.

Tutaj nie chodzi o to, żeby zwyciężać mając skład z ligi okręgowej.

Ale jeden z najlepszych składów w Europie swoje robi.

Ciężko nie uznać mi dawnego składu Realu z Roberto Carlosem, Zidane'em, Raulem, Figo itp. z 2001 r. za jeden z najlepszych w ostatnich latach, co nie znaczy, że mam zamiar zmniejszać wagę ich sukcesów tylko dlatego, że byli najlepsi.

Nikt nie umniejsza wagi sukcesy Katalończyków. Ale naprawdę nie rozumiem, co jest dziwnego w tym, że napisałem, iż obok The Blues i Realu mają najlepszy kadrowo zespół. To też ma wpływ na ewentualne sukcesy.

Guardiola dużą część składu odziedziczył po FR, który w ostatnich latach swojego trenerowania wyraźnie sobie nie radził, to też o czymś świadczy.

Świadczy, ale to ciągle za mało aby stawiać go w jednym rzędzie z największymi. Niech pokaże swoje umiejętności przez jeszcze parę lat. Niech Barcelonie przytrafi się mały kryzys, i wtedy zobaczymy, jak sobie z nim poradzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
No dobrze, ale to dalej za mało, aby go porównywać z takimi starymi wyjadaczami jak Lippi, Capello, Ferguson, Ancelotti czy nawet Mourinho.

To zależy. Myślę, że każdy z nich mógłby pozazdrości Sepowi początku kariery trenerskiej.

Ale jeden z najlepszych składów w Europie swoje robi.

Dobrze, a co złego w posiadaniu dobrego składu?

Poza tym zwróć uwagę na to ilu piłkarzy jest wychowankami Barcelony (mówię tylko o karierze seniorskiej): Valdes, Puyol, Xavi, Iniesta, Messi, Krkić, Busquets, Pedro. 5 pierwszych śmiało można uznać za podstawowych.

Nikt nie umniejsza wagi sukcesy Katalończyków. Ale naprawdę nie rozumiem, co jest dziwnego w tym, że napisałem, iż obok The Blues i Realu mają najlepszy kadrowo zespół. To też ma wpływ na ewentualne sukcesy.

Pewnie, ale FR miał podobny skład i przez tyle sezonów nie osiągnął tego poziomu co Sep w jeden. Za FR uważano Barcelonę za bardzo mocną, w dużej mierze dzięki Ronaldinho. Za Guardioli Barcelonę uważa się za jedną z najsilniejszych w Europie, bo cały zespół gra świetnie.

Świadczy, ale to ciągle za mało aby stawiać go w jednym rzędzie z największymi. Niech pokaże swoje umiejętności przez jeszcze parę lat. Niech Barcelonie przytrafi się mały kryzys, i wtedy zobaczymy, jak sobie z nim poradzi.

Sztuką jest nie doprowadzić do kryzysu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.