Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Miało już nie być prostego gubienia punktów. A jest. 1:1 i jak twierdzi sam Żewłakow, nasze szanse iluzoryczne. Szkoda będzie oglądać mundial bez Polski, ale oglądnąłem tak Euro 2004, to może i MŚ 2010 przeżyję.

Boruc może i na dobrym poziomie, ale obrona mocno niepewna, nie wiem jaki jest sens stawiania Krzynówka na lewej obronie, skoro to lewy pomocnik, oczywiście, Beenhakker robił to wielokrotnie, ale przecież na ławce ma świetnego Gancarczyka. Niestety bez błysku Błaszczykowski i Roger. Mariusz Lewandowski chyba znowu najwięcej strzelał, szkoda, że nic z tego nie wyszło, dzisiaj był chyba najpożyteczniejszy. Nie wiem jaki był sens zmiany Obraniaka, skoro w I połowie wyróżniał się in plus na tle swoich kolegów. Smolarek i Lewandowski, na swoim poziomie, czyli zupełnie bez polotu i jakiegoś głębszego pomysłu, gorzej niż Brożek.

Choć należałem do zwolenników Leo, to czasem się zastanawiam czy on nie traktuje swojej pracy w Polsce jako drugiego etatu po robocie w Feyenoordzie. Ani nie stara się dyrygować polskim zespołem w czasie meczu, ani nie przekonuje mnie w kwestii składania składu (vide dzisiejszy skład bramkarzy), myślę, że don Leo znacznie stracił w oczach wielu przez ten rok i 3 miesiące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Niestety bez błysku Błaszczykowski i Roger.

Stawianie w jednym szeregu Błaszczykowskiego i Rogera to dowód na to, że oglądałeś inny mecz niż ja;p

Roger był najlepszy na boisku, a Błaszczykowski najgorszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Roger był najlepszy na boisku, a Błaszczykowski najgorszy.

Roger najlepszy? Owszem, kilka zwodów mu się udało, strzał niczego sobie, ale brakowało (podobnie jak całej linii pomocy) dobrych, dokładnych podań, poza tym czasem chyba zbyt delikatnie obchodził się z Irlandczykami (gdzieś w I połowie stracił świetną okazję na odzyskanie piłki jakieś 25 m od bramki rywala - gdy Irlandia wyszła z kontrą zaraz mocno nas przestraszyli...).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Kilka dobrych podań miał, a to, że grał delikatnie to dla niego norma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

W tym przypadku norma dla zespołu nie była zbyt korzystna.

Może miał, może nie, terminy "dobry", "dokładny" są subiektywne, dla mnie jest oczywiste, że swoje umiejętności znacznie lepiej prezentował w ubiegłym roku (może dlatego, że na tle polskiej drużyny wyróżniał się znacznie in plus, ale to inna sprawa), ten sezon to już chyba nie to.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Skoro twierdzisz, ze Roger nie wyróżniał się in plus we wczorajszym meczu, to naprawdę oglądaliśmy inny mecz:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Bo się nie wyróżniał - jeden celny strzał to chyba za mało, by dać mu jakąś szczególnie wyższą notę od reszty piłkarzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że pokazałem wszystkim, że potrafię rywalizować o miejsce w składzie i udowodniłem Ludovicowi Obraniakowi, że będzie musiał się napracować, żeby wygryźć mnie z pierwszej jedenastki. - Smolarek

Wyjątkowo wypowiem się w tym temacie, bo jak nigdy coś mną tąpnęło...

Smolarka to ja bym nawet nie powołał do kadry tak samo jak Krzynówka, oboje są do granic możliwości benzadziejni na tę chwilę. Smolarek myśli, że jest niewiadomo kim, a w Hiszpanii i Angli pokazali mu jego miejsce, nawet w średniakach sobie nie poradził. Krzynówek lata świetlności ma za sobą, a wystawianie go na lewej obronie to jeden z kretynizmów roku, zresztą Leo nic mądrego od awansu do Euro nie zrobił, błąd za błędem. Moim zdaniem Smolarek jak i jego ojciec wypowiedziami na temat Obraniaka się kompromitują. A Leo chyba tylko dlatego go wystawił, by się pokazał, bo przecież on chyba nawet klubu nie ma? Gość za darmo, a mało kto go chce... to wystarczy, za cały komentarz. Szkoda, że nie grał Gancarczyk, a Leo zapomniał o takich zawodnikach jak Kosowski, on gra przecież w Lidze Mistrzów... i strzela dla swojego klubu bramki. O Głowackim chyba też nie słyszał jak i wielu innych wyróżniających się zawodnikach w Polsce i na świecie... A i z informacji prasowych wiem, że Leo nie kiwnął nawet palcem w sprawie Obraniaka... Niech Smuda obejme tą kadrę, bo Leo tylko się jeszcze nachapie i to bez wyników... (patrzcie na miejsce Polski w rankingu FIFA). Zresztą media wystarczająco mocno go krytykują za liczne błędy ja już sobie daruję i poprzestanę na tym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

I znowu zamiast wziąć się za prawdziwe problemy polskiej piłki udajemy, że zwolnienie trenera i powołanie nowego odmieni naszą reprezentację. Nie ma co się łudzić. Tutaj ani Capello, ani The Special One, ani nawet sam Ferguson nic by nie zmienili. Mamy beznadziejny zarząd, piłkarzy którzy albo co rok zmieniają klub, albo siedzą 3-4 lata na ławie. Jak tutaj ma być dobrze? Zatrudnienie Smudy, to rozwiązanie na krótki okres czasu. To nie siatkówka, gdzie od lat kilku(nastu) mamy naprawdę silną ekipę, z zawodnikami grającymi w najlepszych klubach. Był Lozano, jest Castellani, ale dalej ekipa silna. To nie szczypiorniak, gdzie nasi reprezentanci zdobywają doświadczenie w Niemczech, a trenerem jest facet, który potrafi pokazać charakter. To już przecież teraz nawet nasi koszykarze, od lat odsuwani na boczny tor, spisują się lepiej. Leo popełnił jeden podstawowy błąd. Po Euro powinien powiedzieć dziękuję. A tak dalej brnął w to bagno, to i teraz ma. Dziennikarze nie darują mu, jeśli nie pojedziemy na MŚ. A PZPN dalej będzie chapał kasę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Zgadzam się w pełni, z Jarpenem z wyjątkiem tego Smudy. Dla mnie powinien wrócić Janas. Selekcjonerem był przez ponad 3 lata, fakt faktem nieznacznie przegrywał z Anglią i Niemcami, zdarzyło mu się przegrac mocno ze Szwecją, ale na kilkanaście meczy z drużynami na poziomie Polski lub słabszymi Janas przegrał tylko z Ekwadorem i w pierwszym swoim meczu zremisował z Węgrami, a tak same zwycięstwa. Nie oczekuje od naszych, że zapewnią sobie awans wygrywając w Czechach, ale oczekuję, że będziemy wygrywac każdy mecz u siebie z drużyną od nas słabszą, za Janasa się udawało... A to, że Janas był mało medialny to nie powód, żeby go zwalniac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Po dzisiejszej rundzie spotkań jest już pewne, że będziemy w tabeli przed San Marino, brawo, brawo nasi chłopcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Faktycznie, ciężko było nie wyjść z tej grupy, zwłaszcza, że Czesi przechodzą przez trudny okres. Inna sprawa, że my też.

Chyba wszyscy wiedzą, że wczorajszy mecz to rozwinięcie wszystkich błędów z poprzednich spotkań bez wyciągnięcia na wierzch swoich dobrych stron. Kwestia nastawienia też pozostawiała wiele do życzenia, Żewłakow po meczu z Irlandią zakończył swoją wypowiedź "no i nasze szanse są iluzoryczne", a nie "nasze szanse są iluzoryczne, ale ciągle istnieją". Oczywiście, że miał rację, ale w sprawie morale czasem trzeba okłamywać samego siebie, żeby mieć nadzieję.

A jeśli następny trener z takim samym uporem będzie używał 4-5-1, czy robił jakieś dziwne przesunięcia z pomocy do obrony, to zwątpię w sens istnienia polskiej reprezentacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A jeśli następny trener z takim samym uporem będzie używał 4-5-1, czy robił jakieś dziwne przesunięcia z pomocy do obrony, to zwątpię w sens istnienia polskiej reprezentacji.

Akurat winy nie zrzucałbym na system, ale na piłkarzy. Są drużyny które grają 1-4-5-1, i jakoś nie przeszkadza im to wygrywać i odnosić sukcesy. Inna rzecz, że nasi kopacze średnio sobie z tym radzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.