Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Pierwszy weekend hitów w ligach europejskich praktycznie już za nami. Wczoraj Manchester United po zaciętym meczu wygrał 2:1 z Arsenalem, Real na starcie pokonuje 3:2 Deportivo, Inter w derbach Mediolanu gromi Milan 4:0, Juve pokonuje 3:1 Romę a Boruc powoli wraca do formy (klik). Jeśli dodać kolejną aferę korpucyjną (klik) i zaskakującą dość decyzję UEFA w sprawie Eduardo (klik), to trzeba przyznać, że weekend był naprawdę interesujący.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Nie zapomnij o kolejnym odcinku sagi kryzys w Lechu, a wybór tych meczów szlagierowych w Europie dosyć tendencyjny :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie zapomnij o kolejnym odcinku sagi kryzys w Lechu, a wybór tych meczów szlagierowych w Europie dosyć tendencyjny tongue.gif

Zawsze możesz podać swój zestaw;)

Ciekawie zaczyna się sezon na Wyspach. Chelsea pod wodzą Ancelottiego i Tottenham Redknappa spisują się bardzo dobrze. Cztery mecze i cztery zwycięstwa. Ciekawe jak długo tak pociągną. Chelsea rok temu podobnie zaczęła świetnie, również mając nowego trenera, a efekty znamy. Inna rzecz, że Scolari nie jest typem trenera ligowego. Chciałbym żeby Tottenham dobrze wypadł, lubię oglądać ich grę, zwłaszcza Lennona. Niewysoki, szybki, potrafi zakręcić rywalem (jak kilka miesięcy temu Evrą na OT). Liverpool stosunkowo kiepsko. Już dwie porażki, ze Spursami i Villą. Stracili Xabiego, stracili Arbeloę, Aquilani i Aurelio kontuzjowani, Torres też nie w formie. Ale pewnie jeszcze się odkują. Dobrze zaczął Arsenal. Grają na dużym luzie. Arszawin... nie do opisania. Dobrze van Persie, Gallas jak za starych dobrych czasów, ładnie wprowadził się Vermaelen, jest od początku Eduardo. Ale wczoraj znowu wyszedł... w zasadzie nawet nie brak doświadczenia, bo to już mają, ale jakiś taki dziwny brak koncentracji. Na OT zagrali momentami bardzo dobrze, a w przeciągu pięciu minut dwie stracone bramki, przy czym samobój Diaby'ego nie do opisania. Kompletnie nie naciskany, zamiast wybić piłką do środka, ten do własnej bramki. Choć fakt faktem, grali bez Nasriego i Fabregasa. A ManUtd jak to oni. Kiepsko idzie, ale zawsze znajdzie się 2-3 zawodników, którzy pociągną ekipę i zapewnią trzy oczka. Wczoraj magicznie Fletcher. Miał rację Terry Butcher, że to pomocnik kompletny. Rooney osamotniony w ataku radził sobie niezgorzej. Wywalczony karny, który sam zamienił na bramkę. Vidic znowu w formie, to cieszy. Co do Evry to słów brak. Na chwilę obecną najlepszy piłkarz United. Niestety zawiódł Giggs, sporo strat. Ale asystę zaliczył, choć specyficzną, bo to po jego wrzutce z wolnego samobója strzelił Diaby;) Szkoda trochę, że Berba usiadł na ławce. Jest ostatnio w formie, po wejściu pokazał się parę razy z dobrej strony, a grał ledwie 10 minut. Wczoraj ogólnie United słabo, ale zwycięsko. Ale i tak w strzałach, rożnych i posiadaniu piłki przeważali. Mimo to, potrafią zagrać o poziom wyżej. A jeśli z rozpędzonym Arsenalem wygrywają grając kiepsko, to ciekawe co będzie, jak zagrają na swoim poziomie? Pamiętać dodatkowo trzeba, że ciągle szukają odpowiedniego systemu gry po odejściu Crisa i Teveza. Dodatkowo kontuzjowani są van der Sar, Ferdinand, Obertan, Hargreaves i Evans. No i City. Trzecia bramka Adebayora w trzecim meczu. Mogą sprawić niespodziankę w tym sezonie. I dwa czarne konie ostatnich 2-3 sezonów. Everton i Villa. Pierwsi wygrali dopiero pierwszy mecz, drudzy rozkręcają się. Tak więc w Anglii zapowiada się jeszcze ciekawszy sezon niż rok temu. Big Four pewnie znowu nie zawiedzie i powalczy, ale sporą szansę mają włączyć się do gry Tottenham i ManCity. Everton z Villą też mogą namieszać. Ciekawą ekipą może być też Burnley. Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po 33 latach, i radzą sobie przyzwoicie. Rok temu w Pucharze Ligi Angielskiej pokonali Fulham, Chelsea i Arsenal, a w tym w lidze ekipy Fergusona i Moyesa. Wczoraj zawalczyli z Chelsea, choć przegrali. Jak na beniaminka, bardzo porządnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Juventus wygrał na wyjeździe z Romą 3:1 po koncertowej grze "przeciętnych nie umywających się do supergwiazd Bayernu grajków" Diego i Felipe Melo, W obronie po raz kolejny bezbłędnie "emeryt" Cannavaro ;p Natomiast bramka dla Romy raczej przypadkowa, przez większość meczu Rzymianie nie istnieli.

We wczorajszych derbach Mediolanu różnica klas między adwersarzami była jeszcze większa. AC Geriatrzy dostali i tak niezłe baty, ale spokojnie mogło być 5:0 albo 6:0 dla Interu. Interistów może cieszyć nie tylko skuteczność ich graczy, ale i bardzo ładna gra, od dawien dawna nie widzianej w ich wykonaniu.

Wszystko wskazuje na to, że o scudetto będą walczyć tylko Juve z Interem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Real na starcie pokonuje 3:2 Deportivo

Meczu nie widziałem, ale podobnież Ronaldo wypadł blado. Bodajże jedna udana akcja w jego wykonaniu. Czytałem również o tym, że zawodnicy Realu grali bardzo egoistycznie. Co zresztą dziwić nie może... Pellegrini będzie miał ciężki orzech do zgryzienia.

Inter w derbach Mediolanu gromi Milan 4:0

To jak zachował się Gattuso woła o pomstę do nieba. Gol Stankovica ozdobą meczu.

Juve pokonuje 3:1 Romę

Pierwsza bramka Diego podobała mi się szczególnie. Nie sądziłem, że dysponuje aż taką szybkością. Drugi gol też palce lizać. Natomiast przy bramce De Rossiego nie popisali się pomocnicy Juve i Buffon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Wy tu o pierdołach (kibicem " nogi" nie jestem ) a tu BMW Sauber w końcu pojechał :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Wy tu o pierdołach (kibicem " nogi" nie jestem ) a tu BMW Sauber w końcu pojechał smile.gif

Lat parę temu, jeszcze przed pojawieniem się Alonso, Kubicy i Hamiltona F1 jakoś potrafiła mnie przyciągnąć, potem jakoś entuzjazm opadł...

Tymczasem mamy kolejną, delikatnie mówiąc, przykrą sytuację na piłkarskich boiskach: http://www.sport.pl/pilka/1,73556,6982023,...mat_Polaka.html

Na filmie wygląda jeszcze gorzej: http://www.youtube.com/watch?v=Vci0-_pVGBs&hl=pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Fatalnie to wygląda, ale Larsson i Cisse (ten nawet dwukrotnie) mieli podobne przeżycia i wracali do gry na wysokim poziomie. Może z Wasylem będzie podobnie, przynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Zawsze możesz podać swój zestaw;)

ZArówno we Francji jak i w Niemczech doszło do pojedynku mistrza z vicemistrzem.

Juventus wygrał na wyjeździe z Romą 3:1 po koncertowej grze "przeciętnych nie umywających się do supergwiazd Bayernu grajków" Diego i Felipe Melo, W obronie po raz kolejny bezbłędnie "emeryt" Cannavaro ;p Natomiast bramka dla Romy raczej przypadkowa, przez większość meczu Rzymianie nie istnieli.

Oglądałem skróty tego meczu. Totti był sam na sam i trafił w słupek tyle w kwestii nieistniejących rzymian :(

W kwestii mojej oceny juventusu zmieniło się tylko tyle, że nie wiedziałem, że Buffon jest tak słaby. Oglądałeś mecz Bayernu i Juventusu? Jakbyś oglądał to byś zobaczył, ile Diego brakuje do Robbena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   
Oglądałem skróty tego meczu. Totti był sam na sam i trafił w słupek tyle w kwestii nieistniejących rzymian :(

W kwestii mojej oceny juventusu zmieniło się tylko tyle, że nie wiedziałem, że Buffon jest tak słaby. Oglądałeś mecz Bayernu i Juventusu? Jakbyś oglądał to byś zobaczył, ile Diego brakuje do Robbena.

Robben zagrał świetnie, zresztą czy ja kiedykolwiek wątpiłem w klasę tego piłkarza? Ale znając życie zaraz dozna kontuzji i tyle Bayern będzie miał z niego pociechy ;p

Niedocenianie Diego może wynikać z faktu, że dotychczas grał w stosunkowo słabym klubie. Wg mnie jest piłkarzem lepszym od Robbena, gra z większym polotem, fantazją i poświęceniem dla drużyny, ponadto nie spędza połowy sezonu w gabinetach lekarskich. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje, ok, nie ma co się kłócić. Inna sprawa, że grają na innych pozycjach - Holender to typowy skrzydłowy natomiast Brazylijczyk to trequartista, czyli wolny elektron grający przed napastnikami.

Buffon cienki? Pewnie na powtórce nie było pokazane jak wybronił 100% sytuacje Tottiego, ale cóż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Buffon cienki? Pewnie na powtórce nie było pokazane jak wybronił 100% sytuacje Tottiego, ale cóż.

Było. Po prostu uważałem, że Buffon to najlepszy bramkarz świata, a w tym meczu wyraźnie się nie popisał.

Zdobywca Pucharu Niemiec i finalista Pucharu Uefa to stosunkowo słaby klub? W rankingu UEFA Werder jest 20 miejsc przed Juventusem :( Co do porównywanie pary Robben-Diego to wątpię, żeby jeden drugiego przekonał kto lepszy, więc dyskusja nie ma chyba zbytniego sensu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Raczej Robben jest przereklamowany ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Czyli według Ciebie Melo jest lepszy niż Robben? Ciekawe, ciekawe<rotfl>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.