Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Znając uwielbienie Fergusona dla talentu Owena, i zamiłowanie do ryzykownych transferów, to transfer wcale nie aż taki dziwny

Uwielbienie, uwielbieniem... Ile Owen ma lat? 29? Stary zawodnik, który w ostatnich sezonach nie błyszczał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Te 29 lat to dużo? A Henry ile miał jak przechodził do Barcy;)? Ile ma Ibrahimovic? Ile ma Eto'o? Nie przesadzajmy, dzisiaj 29 lat to bardzo dobry wiek, według wielu właśnie 28-30 lat, to okres szczytu formy niejednego piłkarza. Wystarczy popatrzeć na Raula, Del Piero, Giggsa, van Nistelrooya, Scholesa, Beckhama... Mimo tych 30-paru lat na karku dalej potrafią świetnie grać. Problemy Owena brały się z kilku powodów. Kompletnie nie wpasował się w ligę hiszpańską, przez co stracił trochę czasu. Potem jak wrócił na Wyspy, nie bardzo miał z kim grać. Chyba nikt nie uzna Newcastle za drużynę na miarę Owena. To jest typ lisa pola karnego, on musi dostać piłkę. Jak już ją ma niedaleko bramki, wie jak trafić. W Newcastle brak odpowiednich piłkarzy plus kontuzje, i już mamy kolejne stracone sezony. W United bardzo możliwe że będzie grał jako rezerwowy, od czasu odejścia 2Ole Manchester nie miał takiego typowego snajpera, który mógłby wejść na ostatnie 25-20 minut, i strzelić bramkę. Poza tym tak ma skonstruowany kontrakt, że bez gry nie będzie dostawał specjalnie dużo kasy. Dodatkowo to tylko dwa lata, więc w razie niewypału szybko można się z nim będzie rozstać. Jak dodamy, że przyszedł za darmo, to Fergie dokonał świetnego zakupu. Doświadczony zawodnik o uznanej marce, ceniony przez sir Alexa, dodatkowo nie obciąży kasy klubu, grał już nie raz z Rooneyem, więc o zgranie nie będzie trudno... Czego chcieć więcej? Warto jeszcze dodać, że to nie pierwszy transfer Fergusona, który sporo ludzi uważa za pudło (jak Cris przychodził te 6 lat temu, też było sporo przeciwników transferu, efekty znamy, przyjście Sheringhama to samo). Nie przez przypadek siedzi na ławce trenerskiej United 33 lata...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A Henry ile miał jak przechodził do Barcy;)? Ile ma Ibrahimovic? Ile ma Eto'o?

A jak gra Henry, Ibrahimovic, Eto'o?

Wystarczy popatrzeć na Raula, Del Piero, Giggsa, van Nistelrooya, Scholesa, Beckhama...

Oczywiście, tyle, że o tych panach cały czas się mówi, a Owen się spalił i jak feniks chce się odrodzić z popiołów.

Co do transferu CR do ManUtd nie wypowiadam się, bo nie wiem jak to ze mną wtedy było. Natomiast Owen jest dla mnie wielką niewiadomą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A jak gra Henry, Ibrahimovic, Eto'o?

Ale co to ma do wieku? Napisałeś że 29 lat, to już stary zawodnik, czyli teoretycznie nie warto w niego inwestować. A jednak nikt nie wytyka wieku wymienionym piłkarzom.

Oczywiście, tyle, że o tych panach cały czas się mówi, a Owen się spalił i jak feniks chce się odrodzić z popiołów.

Już tłumaczyłem, czemu się spalił;) Nie każdy musi pasować do każdej ligi, nie każdy poradzi sobie w słabym zespole. Znajdź mi w Newcastle 3-4 klasowych zawodników, którzy mogli dogrywać piłki Owenowi.

A niewiadomą jest, to fakt. Z tym że Manchester nic nie ryzykuje ściągając go. I tak ma poza nim dwóch klasowych napastników, dwóch młodych, którzy już się pokazali, i jeszcze jednego, który przyjdzie w styczniu. Poza tym, jeśli ktoś ma Owena doprowadzić do starej formy, to Ferguson jest jedną z najlepszych osób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale co to ma do wieku? Napisałeś że 29 lat, to już stary zawodnik, czyli teoretycznie nie warto w niego inwestować. A jednak nikt nie wytyka wieku wymienionym piłkarzom.

Napisałem stary zawodnik, który w ostatnich sezonach nie błyszczał, a to już różnica ;)

Znajdź mi w Newcastle 3-4 klasowych zawodników, którzy mogli dogrywać piłki Owenowi.

Srok akurat nie znam dobrze, ale kojarzę takiego zawodnika jak Kieron Dyer. Ponadto Newcastle za Owena grało chyba w LM(mogę się mylić), także coś reprezentować musieli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Napisałem stary zawodnik, który w ostatnich sezonach nie błyszczał, a to już różnica smile.gif

Ale ja dalej nie rozumiem argumentu z wiekiem. Dzisiaj mając 35 lat można dalej grać na wysokim poziomie. Akurat Owen jest w bardzo dobrym wieku. Ma przed sobą kilka lat gry, a i doświadczenie ma ogromne. Absolutnie nie zgadzam się, że zawodnik 29-letni jest stary.

Srok akurat nie znam dobrze, ale kojarzę takiego zawodnika jak Kieron Dyer. Ponadto Newcastle za Owena grało chyba w LM(mogę się mylić), także coś reprezentować musieli.

Dyer? Od dwóch lat gra w West Hamie. Zaliczył tam całe dwa występy. A Newcastle za Owena nie grało w LM. Owen na St. James's Park był od 2005. Natomiast drużyna w sezonie 2005/2006 zajęła 7 miejsce w tabeli, rok później 13, po kolejnym roku 12, a w tym sezonie spadli. Sam Owen zagrał w tym czasie 71 razy, strzelając 26 bramek. Jak na piłkarza, który pauzował w tym czasie ponad rok i nie bardzo miał z kim grać, wynik strzelecki nie najgorszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po wczorajszym meczu doświadczenie Owena wchodzącego z ławki może być bezcenne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

I właśnie o to chodzi, wie jak się ustawić, szuka piłki, a ona jego... Drugim 20le to on może nie będzie, ale zdrowy może nabić kilka ważnych bramek. I jakby nie patrzeć, '7' nie dostaje się na Old Trafford za nic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale ja dalej nie rozumiem argumentu z wiekiem.

Popatrz na wiek zawodników, których obok Owena sprowadził Ferguson. Jeśli mnie pamięć nie myli, to Alex zwykł kupować młodych graczy.

Jak widać po wczorajszym meczu doświadczenie Owena wchodzącego z ławki może być bezcenne wink.gif

Dodajmy, że ManUtd grało z Malezją(166 miejsce w rankingu Fifa).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Popatrz na wiek zawodników, których obok Owena sprowadził Ferguson. Jeśli mnie pamięć nie myli, to Alex zwykł kupować młodych graczy.

Ferguson to nie Wenger;) Potrzebna jest równowaga. Poza tym, idąc dalej tym tropem, to gdyby Owen przeszedł do Milanu, to biorąc pod uwagę wysoką średnią wieku piłkarzy Milanu, Owen byłby młody?

Dodajmy, że ManUtd grało z Malezją(166 miejsce w rankingu Fifa).

I co w związku? O ile pamiętam, to jest okres przygotowawczy. Wielkie kluby zazwyczaj grają ze słabszymi rywalami. A nawet jeśli, Owen pokazał to, czego będzie się od niego oczekiwać. Od napastnika oczekuje się bramek (Berbatov jest tutaj wyjątkiem;)), zwłaszcza od takiego. Bramkę strzelił, i starczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ferguson to nie Wenger;) Potrzebna jest równowaga. Poza tym, idąc dalej tym tropem, to gdyby Owen przeszedł do Milanu, to biorąc pod uwagę wysoką średnią wieku piłkarzy Milanu, Owen byłby młody?

Może inaczej- jak ty dzielisz wiekowo zawodników?

I co w związku? O ile pamiętam, to jest okres przygotowawczy. Wielkie kluby zazwyczaj grają ze słabszymi rywalami. A nawet jeśli, Owen pokazał to, czego będzie się od niego oczekiwać. Od napastnika oczekuje się bramek (Berbatov jest tutaj wyjątkiem;)), zwłaszcza od takiego. Bramkę strzelił, i starczy.

Twój komentarz:

I właśnie o to chodzi, wie jak się ustawić, szuka piłki, a ona jego...

Niczego Owen'owi nie uwłaczam, jednakże poczekałbym z tym "wie jak się ustawić", "szuka piłki", dopóki nie potwierdzi tego z lepszymi zespołami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Może inaczej- jak ty dzielisz wiekowo zawodników?

Nie dziele w ogóle, bo dla mnie to są sztuczne podziały. Dodatkowo, niewymierne. Bramkarz w wieku 35 lat, a napastnik w wieku 35 lat, to dwa kompletnie inne przypadki. Ale zawodnika przed 30 rokiem życia w żadnym wypadku nie uznam za starego, bo to gruba przesada. Swoją drogą, dalej czekam na odpowiedź na pytanie zadanie w poprzednim poście.

Niczego Owen'owi nie uwłaczam, jednakże poczekałbym z tym "wie jak się ustawić", "szuka piłki", dopóki nie potwierdzi tego z lepszymi zespołami.

Jesteś pewien, że piszemy o tym samym piłkarzu? Bo jak dla mnie Owen zawsze był obok Inzaghiego i van Nistelrooya wzorem lisa pola karnego. Te 157 bramek w około 300 meczach w klubach i 44 w niespełna 100 w reprezentacji, nie wzięło się znikąd. Takiej umiejętności nie traci się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bolt jest niezaprzeczalnym mistrzem. Poprawić rekord o jedną setną, dwie setne sekundy, ale o 11 to naprawdę ogromny wyczyn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Jestem pewna, że na następnej wielkiej imprezie jeszcze odejmie od wyniku parę setnych, bo wyraźnie na ostatnich metrach zwolnił :)

Ale Majewskiemu i Chudzik też należą się gratulacje - nie zapominajmy - dzisiaj złoto: dla kogo? Pyrek czy Rogowska? |okej, i tak wiem, że Isinbajewa wygra ;)|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.