Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

To co uważasz, że jest problemem dla mnie problemem nie jest. Polecam od jutra chodzić tylko na mecze okręgówki i samych amatorów, by być w zgodzie z poglądami. Kibicowanie klubowi, który też nie szczędzi grubych milionów na transfery nie jest spójne. Na arenie grają piłkarze, a nie pieniądze, lecz one są środkiem do celu, im więcej kasy tym lepsze transfery i lepsi piłkarze. Dla Ciebie może to problem, przykro mi, ale to się nie zmieni, transfery będą coraz większe. Skoro w kryzysie Real może wydać ponad 90 baniek na transfer, to po kryzysie 100 pęknie jak nic i bardzo dobrze to też swoista rywalizacja. Tak jak pisałem na początku nie jest to żaden problem sportu, problemem są pseudokibice, rasizm, czy brak odpowiedniej infrastruktury do trenowania, a nie pieniądze. Dziwnym trafem zaczęło Ci to przeszkadzać jak Real się obkupił, tworzysz sztuczne problemy i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Kibicowanie klubowi, który też nie szczędzi grubych milionów na transfery nie jest spójne.

I znowu interpretujesz moje wypowiedzi po swojemu. Pisałem wyraźnie, że nie podoba mi się wydawanie potężnych sum na transfery, czy to ze strony MU, Barcelony, Chelsea czy Realu. Jednak zdążyłem przyzwyczaić się do sum w granicach 30-40 mln. Zwłaszcza jeśli oddają one prawdziwą wartość piłkarza. A to czy kibicuję czy nie, nie ma tutaj nic do rzeczy. Tak samo jak to że lubię jakiegoś piłkarza nie oznacza, że nie mogę go skrytykować za nieudany mecz. Natomiast Real wydał sumy, które absolutnie nie odzwierciedlają wartości piłkarzy. Chyba że uznamy, że Cris jest lepszym piłkarzem od Zidana a Kaka prezentuje ten sam poziom. I tylko o to mi chodzi. Perez zwyczajnie przepłacił, z tym że to odbije się na całym rynku. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to niesmaczne, zwłaszcza że jeszcze niedawno ten sam Real mówił o tym, aby ustalić limit transferów na 50 mln.

Na arenie grają piłkarze, a nie pieniądze, lecz one są środkiem do celu, im więcej kasy tym lepsze transfery i lepsi piłkarze.

No widzisz, i tutaj dla mnie tkwi problem. Za kasę załatwić da się wszystko. A tak być nie powinno. Ideałem dla mnie jest to, co prezentował Ajax kiedyś, ze swoją słynną szkółką piłkarską. Kilka gwiazd kupić, czemu nie, ale przy okazji samemu dbać o młodzież ze swoich szkółek.

Dziwnym trafem zaczęło Ci to przeszkadzać jak Real się obkupił, tworzysz sztuczne problemy i tyle.

Tylko dziwnym trafem, po całym internecie krążą podobne komentarze do moich. I dalej czekam na wyjaśnienie, skąd Twoje wnioski o pluciu na Crisa i tym na kogo MU zasługuje. Napisałeś, to wyjaśnij.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Natomiast Real wydał sumy, które absolutnie nie odzwierciedlają wartości piłkarzy. Chyba że uznamy, że Cris jest lepszym piłkarzem od Zidana a Kaka prezentuje ten sam poziom.

Zapomniałeś o inflacji. W momencie, gdy kupowano Zidana te 65 milionów za Kake byłoby warte więcej niż dzisiaj.

Perez zwyczajnie przepłacił, z tym że to odbije się na całym rynku.

Nie przepłacił. Zwróci mu się to, a w dodatku będzie miał 2 najlepszych piłkarzy świata ostatnich lat.

I dalej czekam na wyjaśnienie, skąd Twoje wnioski o pluciu na Crisa i tym na kogo MU zasługuje. Napisałeś, to wyjaśnij.

Na forach MU można przeczytać komentarze mówiące o tym, żeby odchodził, nie chcemy, że to zdrajca, a także komentarze mocniejsze. Oczywiście święte prawo opinii każdego, ale jednak, gdyby nie on to wątpię, by MU wygrał LM rok temu i zaszedł tak daleko w tym roku. Cris w LM strzelał mnóstwo arcyważnych bramek, niektórzy fani MU nie potrafią tego docenić. Dlatego uważam, że na najlepszego obecnie piłkarza nie zasługuje klub, którego kibice nie potrafią oddać mu należytej czci.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to niesmaczne, zwłaszcza że jeszcze niedawno ten sam Real mówił o tym, aby ustalić limit transferów na 50 mln.

To głupi pomysł. Nie lubię limitów jakichkolwiek, rynek wszystko zweryfikuje, to są prywatne pieniądze właścicieli i sponsorów i mogą z nimi robić co chcą jak inni nie potrafią dotrzymać kroku na rynku transferowym to nie problem Realu przecież.

Tylko dziwnym trafem, po całym internecie krążą podobne komentarze do moich.

Do moich też i co z tego? : >

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Na forach MU można przeczytać komentarze mówiące o tym, żeby odchodził, nie chcemy, że to zdrajca, a także komentarze mocniejsze.

Mówiłem, poczytać poważne fora, a nie takie gdzie siedzą ludzie, których zasób słów kończy się zazwyczaj na łacinie podwórkowej w różnych formach. Żaden normalny kibic MU nie obrazi byłego piłkarza tego klubu. Ale Ty oczywiście wiesz lepiej :D

Dlatego uważam, że na najlepszego obecnie piłkarza nie zasługuje klub, którego kibice nie potrafią oddać mu należytej czci.

To samo mógłbym powiedzieć o Realu, że nie zasługuje na wielu piłkarzy, bo po meczach z Barceloną i Liverpoolem ciężko było spotkać na stronach Realu komentarz, który nie zawierał w ponad 50% słów obraźliwych. Wszędzie trafią się ludzie, którzy mają skrzywioną psychikę. Wystarczyło oglądać mecze ostatniego sezonu, i widzieć poparcie jakie dostawał, mimo szopki ubiegłorocznej.

Do moich też i co z tego? : >

To chyba ja powinienem zapytać, co z tego. Nie ja pisałem, że tworzysz sztuczne problemy.

Nie lubię limitów jakichkolwiek, rynek wszystko zweryfikuje, to są prywatne pieniądze właścicieli i sponsorów i mogą z nimi robić co chcą jak inni nie potrafią dotrzymać kroku na rynku transferowym to nie problem Realu przecież.

Jak widać dla Realu był to problem, skoro jego wiceprezydent wymyślił coś takiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mówiłem, poczytać poważne fora, a nie takie gdzie siedzą ludzie, których zasób słów kończy się zazwyczaj na łacinie podwórkowej w różnych formach. Żaden normalny kibic MU nie obrazi byłego piłkarza tego klubu. Ale Ty oczywiście wiesz lepiej

Dobrze wiedzieć, że na forach MU siedzą nienormalni fani...

To samo mógłbym powiedzieć o Realu, że nie zasługuje na wielu piłkarzy, bo po meczach z Barceloną i Liverpoolem ciężko było spotkać na stronach Realu komentarz, który nie zawierał w ponad 50% słów obraźliwych.

Ja się cieszyłem, bo to oznaczało zmiany. Szybkie i radykalne zmiany. Wrócił Perez i są transfery oto mi chodziło, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Jak widać dla Realu był to problem, skoro jego wiceprezydent wymyślił coś takiego.

Teraz jest nowy zarząd. Od Pereza nie usłyszysz takich rewelacji.

Co do reszty to ciesze się, że przyjąłeś moją argumentację, że Real zarobi na transferach, a także to, że przez inflację ceny piłkarzy musiały podskoczyć. Dzisiaj Zidane by kosztował dużo więcej. Szkoda, że nie dostrzegasz prawdziwych problemów jak korupcja, rasizm, pseudokibice, brak odpowiedniej infrastruktury etc. to męczy futbol, a nie duże wydatki na transfery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Cris w LM strzelał mnóstwo arcyważnych bramek

Jeśli chodzi o ten sezon to strzelał bramki Arsenalowi, Interowi i Porto - ok, byli to groźni przeciwnicy i ważne mecze w LM, ale liczba bramek wynosi 4 przy... ponad 50 strzałach. W sezonie 2007/2008 strzelił 8 bramek, to poważna różnica, co było w następnym sezonie? 2 bramki? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dobrze wiedzieć, że na forach MU siedzą nienormalni fani...

Teraz pytanie. Jak długo śledziłeś sagę z Crisem i ile meczów MU z poprzedniego sezonu widziałeś?

Ja się cieszyłem, bo to oznaczało zmiany. Szybkie i radykalne zmiany. Wrócił Perez i są transfery oto mi chodziło, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Czyli rozumiem, że jesteś reprezentantem wszystkich kibiców Realu? Bo wybacz, ale Twój argument "że ktoś coś tam napisał na forum MU", jest śmieszny. Jeśli na onecie przeczytam, że Tusk jest głupi, to znaczy że wszyscy Polacy tak myślą? Ja np. jestem wdzięczny Crisowi za lata w MU, czyli na podstawie tego powinniśmy uznać, że sprawa krytykowania Crisa nie ma miejsca, czy tak?

Teraz jest nowy zarząd. Od Pereza nie usłyszysz takich rewelacji.

Teraz zagadka: kto powiedział o tym limicie?

Co do reszty to ciesze się, że przyjąłeś moją argumentację, że Real zarobi na transferach, a także to, że przez inflację ceny piłkarzy musiały podskoczyć.

Akurat to, że Real zarobi wiedziałem zanim założyłem ten temat :D

Szkoda, że nie dostrzegasz prawdziwych problemów jak korupcja, rasizm, pseudokibice, brak odpowiedniej infrastruktury etc. to męczy futbol, a nie duże wydatki na transfery.

Tak się składa, że ten temat był o czymś innym. Więc nie wmawiaj mi, że nie dostrzegam, bo znowu uzurpujesz sobie prawo do wygłaszania opinii na temat tego co myślę. Jakoś nie zauważyłem, abyś założył temat o tych problemach, wiec co? Też mam uznać, że nie widzisz w tym problemu?

Jeśli chodzi o ten sezon to strzelał bramki Arsenalowi, Interowi i Porto - ok, byli to groźni przeciwnicy i ważne mecze w LM, ale liczba bramek wynosi 4 przy... ponad 50 strzałach. W sezonie 2007/2008 strzelił 8 bramek, to poważna różnica, co było w następnym sezonie? 2 bramki? tongue.gif

Akurat tutaj wszystko jest ok. Strzelał bramki w najważniejszych momentach, czyli wtedy kiedy tego od niego oczekiwano. Dotąd zarzucano mu, że nie strzela silnym rywalom. Pokazał że jest inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie zauważyłem, abyś założył temat o tych problemach, wiec co? Też mam uznać, że nie widzisz w tym problemu?

Jeśli dla Ciebie korupcja, rasizm, burdy, pseudokibice etc. nie są związani z moralnością i zasadami to nie widzę sensu kontynuowania dalszej dyskusji. Problemem futbolu nie są ceny piłkarzy, to jest piękno, że w jednej drużynie może być tyle wybitności to niemalże gwarantuje emocje, może nie sukces, ale emocje i widowiskową grę z pewnością. Oczywiście możesz nadal szukać problemu w komercjalizacji, ja bym jednak wolał zwalczać zjawiska wymienione wcześniej niż zaniżać transfery. Z jednej strony krytykujesz za jakieś tam słowa o limitach, a z drugiej nie podoba Ci się to, że kogoś stać na kupienie gwiazd. To trzeba wybrać. Na koniec tak wysokie ceny są wynikiem ceny zaproponowanej przez drugi klub, MU mógł sprzedać Crisa za 40 milionów, więc nie wiem kto tu zawyża (przyjmując, że takie zjawisko ma miejsce) ceny. Cris chciał do Realu, Real chciał Crisa, Real wiedział, że zarobi na nim fortunę, więc MU to wykorzystało i dało taką cenę, a że Real i tak wyjdzie na swoje to ją zaakceptował, więc skoro już zauważasz jakiś problem to może lepiej go analizować wielopłaszczyznowo, a nie jednowymiarowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeśli dla Ciebie korupcja, rasizm, burdy, pseudokibice etc. nie są związani z moralnością i zasadami to nie widzę sensu kontynuowania dalszej dyskusji.

Bronił Ci ktoś poruszyć to tutaj? To Ty zszedłeś na temat Realu. Wcześniej rozmawialiśmy o pieniądzach i problemie dopingu. Po Twoim tekście o krytyce Realu wszystko skupiło się na nim, więc Twojego oburzenia nie rozumiem, bo sam doprowadziłeś do takiego stanu rzeczy. Poza tym o korupcji kiedyś już rozmawialiśmy, jest nawet chyba temat na forum. Ale lepiej zwalić na mnie. Gratuluję pomysłu.

Z jednej strony krytykujesz za jakieś tam słowa o limitach, a z drugiej nie podoba Ci się to, że kogoś stać na kupienie gwiazd.

I znowu Twoja interpretacja, nie mająca nic wspólnego z moimi intencjami. Pisząc o limitach (tak na marginesie, słowa te powiedział członek obecnego zarządu, w-ce prezydent Fernando Fernández Tapias, i to ledwie tydzień temu, wiec albo Perez nie panuje nad swoimi ludźmi, albo jednak obecny zarząd jest w stanie coś takiego powiedzieć) chciałem pokazać, że jednak te sumy dla Realu wcale nie muszą być takie normalne, skoro jego w-ce prezydent mówi o limitach na transfery.

Na koniec tak wysokie ceny są wynikiem ceny zaproponowanej przez drugi klub, MU mógł sprzedać Crisa za 40 milionów, więc nie wiem kto tu zawyża (przyjmując, że takie zjawisko ma miejsce) ceny.

Wybacz, ale już pisanie o tym, że powinni sprzedać niżej, jest niepoważne. To Real chciał kupić, to Real kasę wydał. Manchester raczej nie wciskał im Crisa na siłę. Rok temu wyraźnie mówił Ferguson, że nie sprzeda im go za żadną cenę. Ale jeśli się uparli, czemu miał nie skorzystać? Gdyby Real nie chciał dać takiej kasy, nie dałby. Jeśli już rozdzielać winę między oba kluby (choć to dla mnie istne kuriozum, winić kogoś za to, że chce zarobić), to Real przejmuje większą jej część.

Cris chciał do Realu, Real chciał Crisa, Real wiedział, że zarobi na nim fortunę, więc MU to wykorzystało i dało taką cenę, a że Real i tak wyjdzie na swoje to ją zaakceptował, więc skoro już zauważasz jakiś problem to może lepiej go analizować wielopłaszczyznowo, a nie jednowymiarowo.

O tym że wydawanie takich sum przez MU też mi się nie podoba (o płacach nie wspominając), pisałem już parę razy. Więc pudło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kluby podwyższają ceny za zawodników, którymi zainteresowany jest Manchester United. Wiedzą, że po transferze Cristiano Ronaldo do Realu Madryt za 93 mln euro, "Czerwone Diabły" nie mogą narzekać na brak pieniędzy

To już wiem skąd ta złość wszystko jasne ; ) W każdym bądź razie mnie to tylko cieszy. Mam nadzieje, że teraz MU będzie musiał kupować bardzo, bardzo drogo. Real i tak każdego przebije jeśli tylko kogoś zechce mieć u siebie, a zawodnicy widząc co się w Realu szykuje, bardzo chcą tam iść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To już wiem skąd ta złość wszystko jasne ; ) W każdym bądź razie mnie to tylko cieszy. Mam nadzieje, że teraz MU będzie musiał kupować bardzo, bardzo drogo. Real i tak każdego przebije jeśli tylko kogoś zechce mieć u siebie, a zawodnicy widząc co się w Realu szykuje, bardzo chcą tam iść.

Jarpenie, ale to nie tylko dla MU podwyższają ceny. Odbije się to na całym rynku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jak dla mnie trafna wypowiedź: http://www.sport.pl/pilka/1,96012,6798593,...nia_limitu.html

Nie zgadzam się tylko z jednym. Futbol nie straci w oczach, on już traci... Dlatego m.in. lubię te wszystkie turnieje młodzieżowe, jak choćby Tulon. Tam przynajmniej widać radość z samej gry, a nie z zarabiania 150 tys. funtów na tydzień.

Swoją drogą ciekaw jestem, kto ogląda Tour de France;) Trwa już kilka dni, i po raz kolejny stwierdzam, że warto obejrzeć chociażby dla widoków i najlepszego w polskiej tivi komentarza (o powrocie Lance'a Armstronga nie wspominam, bo to osobna historia, ale zadziwiające jest, że facet znowu walczy o zwycięstwo).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oby w rewanżu było lepiej: http://www.sport.pl/pilka/77,65057,6826071...dia_Tallin.html

Swoją drogą, coraz mocniej zbroi się w Anglii ManCity. Santa Cruz, Tevez, Adebayor, Barry... Trzeba przyznać, że w ofensywie siła mordercza wręcz. Ciekaw jestem, kto będzie kolejny. Big Four jak na razie w zasadzie bez specjalnych wzmocnień (Chelsea- Żyrkow; MUFC- Owen, Valencia i Obertan; Arsenal tylko stracił Adebayora; Liverpool- Johnson). Wychodzi na to, że poza Arsenalem reszta uzupełnia niezbędne luki. Ciekawe jak to wyjdzie za rok, wobec zakupów szejków... Do tego niewiadoma w postaci Villi i Evertonu. Podejrzewam, że za miesiąc zacznie się najbardziej wyrównany sezon na Wyspach od lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.