Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Perak

Domowe wykopaliska

Rekomendowane odpowiedzi

Perak   

Witam. Jestem nowy. Mieszkam w Policach. Jest to zachodniopomorskie miasteczko obok Szczecina. Ale nie o tym. Wczoraj będąc w ogródku mój pies zaczął kopać. Nie dało się odciągnąć się z tamtej dziury. Dobrze wiedzieliśmy że mamy tam jakieś puste rury i tego rodzaju rzeczy. Potem wyszedł stamtąd i "kazał" iść za nim. Dla zabawy rozkopaliśmy tą "dziurkę" (mój pies nie ma metra długości dziura ma ponad 2 metry). Znaleźliśmy ściankę z cegieł taką 1mx1m. Kopaliśmy dalej, wykopywało się dużo cegieł i nagle się skaleczyłem. Wyjąłem kawałek rozbitej porcelany. Wyjęliśmy także jakiś kręg z kręgosłupa. Najprawdopodobniej nie jest ludzki ale strasznie zadziwiło nas to (nas ja czyli ja i brat). Spytaliśmy się ojca co z tym zrobić a on powiedział: Zakopać, nikogo nie wołać przyjadą z pędzelkami i będą siedzieć 10 lat dadzą jakieś krocie i tylko rozkopią cały ogródek. Teraz sie chciałbym spytać was co z tym zrobić?? Tu jest troszkę zdjęć: TU!. Tego jest pełno, najprawdopodobniej na tym miejscu była tam jakaś piwnica. Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ceramika jest jak najbardziej współczesna. Terminu post quem to moim zdaniem dwudziestolecie międzywojenne, chociaż obstawiał bym czasy powojenne. Kręg świński lub krowi. Fajnie było by dostać jeszcze zdjęcia tego co wykopałeś.

Edytowane przez chaemuaset

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cheamuaset ma całkowitą rację, "nikt z pędzelkiem" nie przyjedzie ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fajnie było by dostać jeszcze zdjęcia tego co wykopałeś.
Ah!
Zdjęcia są jest przecież link dam jeszcze raz : ZDJĘCIA
Przepraszam za skrót myślowy: chodziło mi o wykop.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Podejrzewam, że są to szczątki tego, co zakopali właściciele Twojego domu w 1945-46r. Też na Pomorzu mieszkam, się znajduje takie odłamki porcelany i szkła.Czasem złocone kawałki drewna albo płotno.

Mało warte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Perak   

Teren mieszkalny. Kiedyś była tutaj w pobliżu fabryka benzyny syntetycznej. Była bombardowana kilkakrotnie przez aliantów. W promieniu 50m jest budynek stacyjny (kolejowy). Najprawdopodobniej jest to zasypana piwnica lub coś w tym stylu. Należy chyba dodać że ciągną się tutaj jakieś puste rury. Weszło w nie ok 18 metrów węża ogrodowego. A co dotej dziury była ona głęboka na około 1.5 metra. Kształtu kwadratu 1mx1m.

Edytowane przez Perak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.