Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Perak

Domowe wykopaliska

Recommended Posts

Perak   

Witam. Jestem nowy. Mieszkam w Policach. Jest to zachodniopomorskie miasteczko obok Szczecina. Ale nie o tym. Wczoraj będąc w ogródku mój pies zaczął kopać. Nie dało się odciągnąć się z tamtej dziury. Dobrze wiedzieliśmy że mamy tam jakieś puste rury i tego rodzaju rzeczy. Potem wyszedł stamtąd i "kazał" iść za nim. Dla zabawy rozkopaliśmy tą "dziurkę" (mój pies nie ma metra długości dziura ma ponad 2 metry). Znaleźliśmy ściankę z cegieł taką 1mx1m. Kopaliśmy dalej, wykopywało się dużo cegieł i nagle się skaleczyłem. Wyjąłem kawałek rozbitej porcelany. Wyjęliśmy także jakiś kręg z kręgosłupa. Najprawdopodobniej nie jest ludzki ale strasznie zadziwiło nas to (nas ja czyli ja i brat). Spytaliśmy się ojca co z tym zrobić a on powiedział: Zakopać, nikogo nie wołać przyjadą z pędzelkami i będą siedzieć 10 lat dadzą jakieś krocie i tylko rozkopią cały ogródek. Teraz sie chciałbym spytać was co z tym zrobić?? Tu jest troszkę zdjęć: TU!. Tego jest pełno, najprawdopodobniej na tym miejscu była tam jakaś piwnica. Czekam na odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceramika jest jak najbardziej współczesna. Terminu post quem to moim zdaniem dwudziestolecie międzywojenne, chociaż obstawiał bym czasy powojenne. Kręg świński lub krowi. Fajnie było by dostać jeszcze zdjęcia tego co wykopałeś.

Edited by chaemuaset

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cheamuaset ma całkowitą rację, "nikt z pędzelkiem" nie przyjedzie ;)

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie było by dostać jeszcze zdjęcia tego co wykopałeś.
Ah!
Zdjęcia są jest przecież link dam jeszcze raz : ZDJĘCIA
Przepraszam za skrót myślowy: chodziło mi o wykop.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Podejrzewam, że są to szczątki tego, co zakopali właściciele Twojego domu w 1945-46r. Też na Pomorzu mieszkam, się znajduje takie odłamki porcelany i szkła.Czasem złocone kawałki drewna albo płotno.

Mało warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Perak   

Teren mieszkalny. Kiedyś była tutaj w pobliżu fabryka benzyny syntetycznej. Była bombardowana kilkakrotnie przez aliantów. W promieniu 50m jest budynek stacyjny (kolejowy). Najprawdopodobniej jest to zasypana piwnica lub coś w tym stylu. Należy chyba dodać że ciągną się tutaj jakieś puste rury. Weszło w nie ok 18 metrów węża ogrodowego. A co dotej dziury była ona głęboka na około 1.5 metra. Kształtu kwadratu 1mx1m.

Edited by Perak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.