Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
bavarsky

Motyl i Skafander

Recommended Posts

bavarsky   

Umysł uwięziony w niefunkcjonującym ciele...

Opowiada on prawdziwą historię redaktora francuskiego czasopisma ELLE, Jean-Dominique?a Bauby, który w wieku 43 lat został sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż objął całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.

Wyobraźcie sobie że ta osoba, mogąca mrugać tylko jednym okiem napisała książkę!, wykorzystując zmyślny system przekazywania liter... jedno mrugnięcie oznacza literkę A, dwa B itp, spisał nowy świat w jakim się znalazł, uwięziony we własnym ciele niczym więzień w ciemnej ciasnej celi.

Film zmroził mnie do szpiku, jak i zwrócił uwagę na wiele istotnych niuansów z których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy.

Opis na filmweb: http://motyl.i.skafander.filmweb.pl/

Pozdr.

Edited by bavarsky

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo mi sie podobało choć rzeczywiście smutno. wyobrażacie sobie miec tak jak on? zdrowi, zadowoleni z życia, a tu nagle bum.... oj chyba wolałabym umrzeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.