Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Iwan Iwanowski

Znane wypowiedzi dowódców Regia Marina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę powieść i potrzebuję kilku jakichś znanych powiedzeń, czy fragmentów wypowiedzi dowódców Regia Marina z okresu II wojny światowej. Ew. mogą to być cytaty należące do dowódców Regia Aeronautica. Chodzi mi o ludzi będących w czasie wojny w czynnej służbie, dość znanych i wysokich rangą, jak np. Yamamoto, Nagumo i Yamaguchi w marynarce japońskiej. Sprawa jest pilna i proszę o szybką pomoc!

Pozdrawiam,

Iwan!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Spokojnie ;) Myślisz, że tutaj każdy nie ma co robić, tylko zbierać wypowiedzi dowódców Regia Marina? Jak widać nie ma na forum osoby, która by je znała, albo nie zauważyła tego tematu. Poprosisz o pomoc w czym innym, chętni może się znajdą. Tutaj naprawdę nikt nie robi nikomu na złość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
http://www.regiamarina.net/

Jest anglojęzyczna więc coś powinieneś znaleźć.

Na pierwszy rzut oka nie wiedzę, ale przeszukam dokładniej, jak będę miał czas. Ale ogólnie strona ciekawa i wartościowa, a więc dzięki serdeczne!

Albinos - nie mówię, że na złość, tylko że się nie chce, albo nikt już tu nie wchodzi. KSO nie cieszy się ostatnio zbytnią popularnością. A tak się składa, że to najpopularniejszy i najbardziej chwalony przez administrację i moderację dział. No i moje pytanie nie dotyczy poglądów Stefana Batorego na temat istnienia cywilizacji pozaziemskiej czy inne tego pokroju pytanie, Dlatego jestem bardzo zawiedziony takim brakiem odpowiedzi. Na małym OT mówiąc, pogorszyło się to forum po mojej kilkumiesięcznej nieobecności. Zamiast ciekawych dyskusji i ogromu wiedzy są teraz psute tematy, zwracanie wszystkim uwagi za byle co i jednoczesna totalna niemożność zwrócenia uwagi za poważne naruszenie przez "zwykłego" użytkownika, jest też powszechna niesprawiedliwość. nieegzekwowanie regulaminu i jakaś "dziwność". Ale cóż...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Iwan, jak widać po forum brak tu specow od włoskiej marynarki wojennej, poza tym trudno wymagać żeby tak okrutnie bici Włosi wygłaszali jakieś mądre sekwencje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KSO nie cieszy się ostatnio zbytnią popularnością.

Normalne że KSO jest najbardziej ożywione w czasie roku szkolnego, gdy zadania trzeba robić na historię ;) Niemniej jednak mieliśmy ostatnio kilka interesujących tematow, związanych przede wszystkim z wszelakimi wykopkami, więc jakoś zastoju nie widać. Trudno żeby forumowicze odpowiadali na każdy temat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Iwanie, specjalnie dla Ciebie przejrzałem - kilka dni temu - "Żołnierzy Mussoliniego" (R. Trye) i "Włoskie samoloty wojskowe 1936-1945" (W. Bączkowski). Oprócz cytatów z relacji żołnierzy i jednego generała wojsk lądowych - nic nie znalazłem. Nie obraź się, ale do biblioteki nie pójdę ;) .

Weź też pod uwagę, że trwa sesja i kończy się rok szkolny, zatem istotna część forumowiczów ma nieco inne tematy na głowie niż Regia Marina i jej dowódcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niemniej jednak mieliśmy ostatnio kilka interesujących tematow, związanych przede wszystkim z wszelakimi wykopkami, więc jakoś zastoju nie widać. Trudno żeby forumowicze odpowiadali na każdy temat...

Temat ten sam, co powyżej...

trudno wymagać żeby tak okrutnie bici Włosi wygłaszali jakieś mądre sekwencje

Mądre sekwencje wygłaszali tak naprawdę tylko pokonani, bo tylko oni wiedzieli, co właściwie znaczy wojna; tak jak tylko pokonani widzieli jej koniec (Platon?). Problem w tym, że przygrzanych nikt nie słucha, a ich słowa nie mają rozgłosu. I w tym jest sęk.

Normalne że KSO jest najbardziej ożywione w czasie roku szkolnego, gdy zadania trzeba robić na historię

Akurat ja historie zdawałem jakieś 20 lat temu i cytaty mi do czego innego potrzebne.

Oprócz cytatów z relacji żołnierzy i jednego generała wojsk lądowych - nic nie znalazłem.

A jak brzmiał tenże cytat "szczura lądowego" ;) ? Zawsze się może do czego innego przydać.

Nie obraź się, ale do biblioteki nie pójdę

Wcale tego nie wymagam. Sam w bibliotekach byłem już trzech - i nic nie znalazłem. Tak, jak tutaj...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To nie jest forum młodzieżowe, ani nauczycielskie, jakbyś tego nie zauważył...

Ale jak widzę, istotna część forumowiczów to ludzie młodzi. Z czego się wypada cieszyć, biorąc pod uwagę ogólny stan wiedzy historycznej naszej młodzieży. Poza tym - już tak nie narzekaj ;) . Wiem, że potrzebujesz informacji i może to Cię irytować, ale każdemu zdarza się założyć temat bez większego odzewu. Nie wyciągałbym z tego jakichkolwiek daleko idących wniosków, poza tym, że nie zajrzeli tu jeszcze ludzie znający dokładnie życiorysy admirałów włoskich.

A jak brzmiał tenże cytat "szczura lądowego" tongue.gif ? Zawsze się może do czego innego przydać.

Nic specjalnego. W książce R. Trye, "Żołnierze Mussoliniego", Warszawa 2000, są co jakiś czas zamieszczone krótkie wspomnienia, czy relacje żołnierzy (przeważnie włoskich, ale także alianckich i niemieckich).

Na s. 27 jest np. relacja gen. E. Bastico (odnosząca się do zamieszczonych wcześniej wcześniejszych uwag "Lisa pustyni" o Włochach):

"Obrazek nakreślony przez generała Rommla w kwestii zdolności bojowych naszych jednostek niewątpliwie pokrywa się z prawdą. Niemniej jednak zwróciłem Rommlowi uwagę, że pierwszorzędna przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi nie w braku ducha walki u naszych ludzi, lecz w deficycie - jakościowym i ilościowym broni, w którą są wyposażeni, w przeciwieństwie do wojsk angielskich. (...) "

A na s. 31 jest fragment jego raportu:

"Dowódcy dywizji donieśli mi jednomyślnie, że jakkolwiek młodsi oficerowie, poza paroma wyjątkami, dobrze spełniają swoją służbę - nawet jeśli rekrutują się z pomocniczych formacji - to nie da się powiedzieć tego o majorach i kapitanach powołanych z rezerwy (...)".

I tak dalej w ten deseń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Iwan - zapomniałeś o kierowcach z kat. "C"; budowlańcach, ekonomistach, pracownikach fizycznych i osobach "grzebiących" w ustawach...

Co do bibliotek to powinno paść pyatnie nie "czy" i "ile" - a do jakich. Czasem domowa biblioteczka niejednego pasjonata jest więcej warta niż tuzin "specjalistycznych" a publicznych.

Co do KSO - milo jest jak się człowiek u jakiegoś speca czegoś dowie, bo ów spec to wie, ale ja się nie denerwuję, jak zapytany o taką czy inną sprawę powie : "przepraszam - nie wiem", "nie pomogę niestety" proszę szukać dalej.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Iwanie, Twoja irytacja jest na prawdę niezrozumiała. Jak już koledzy wyjaśnili, zadałeś pytanie z bardzo wąskiej dziedziny, jest wysoce prawdopodobne, że nikt po prostu nie ma pojęcia, więc nic nie pisze. Tak to właśnie działa, więc do nikogo, nie można mieć pretensji. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi...

Popatrz jeszcze tutaj, może coś znajdziesz: http://digilander.libero.it/planciacomando/

Niestety, strona jest po włosku...

I może jeszcze warto przejrzeć włoskich admirałów na włoskiej Wiki: http://it.wikipedia.org/wiki/Categoria:Ammiragli_italiani

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nic specjalnego.

A mi się jednak wydaje, że coś tam to jest. Obala mit Włocha-tchórza i jest nieco krytyczny do Rommla. Odpowiednio oprawiony może się przydać, toteż wielkie dzięki, Bruno!

Iwan - zapomniałeś o kierowcach z kat. "C"; budowlańcach, ekonomistach, pracownikach fizycznych i osobach "grzebiących" w ustawach...

Gdzie zapomniałem?

Niestety, strona jest po włosku...

A od czego mamy translatory?

I może jeszcze warto przejrzeć włoskich admirałów na włoskiej Wiki

Wikipedia, z tego co mi wiadomo, nie jest zbiorem cytatów. Ja linki, to do Wikicytatów. Poza tym tam też szukałem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Wikipedia, z tego co mi wiadomo, nie jest zbiorem cytatów. Ja linki, to do Wikicytatów. Poza tym tam też szukałem...

Wikipedia nie jest, ale pod określenie Wiki kryje się cały projekt, do którego Wikiquote również należy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wikipedia nie jest, ale pod określenie Wiki kryje się cały projekt, do którego Wikiquote również należy

Zaiste, wydawało mi się, że napisane było "wikipedia", a nie "wiki".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.