Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Wybory do PE  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach do PE oddam głos na:

    • UPR
      4
    • PSL
      2
    • Samoobrona
      1
    • PPP
      0
    • Libertas
      1
    • SLD-UP
      0
    • Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica
      0
    • Prawica Rzeczypospolitej
      1
    • PO
      6
    • PiS
      1
    • Nie pójdę na wybory
      3
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Na kogo oddacie swój głos w wyborach do PE.

Uwaga temat nie ma być dyskusją polityczną na temat wyższości partii X nad partią Y, bo z doświadczenia wiem, że udział w niej biorą ludzie o wyrobionym poglądzie i zmieniać go nie chcą, więc proszę tylko o czystą inf. ew. dodatkowo inf. dlaczego.

Tutaj można porównać swoje poglądy z poglądami KW: http://www.latarnikwyborczy.pl/

Osoby, które nie idą na wybory proszę zaznaczyć tą opcję, nawet jeśli macie tam jakieś swoje sympatie, co do którejś partii.

W latarniku wyszło mi:

Najpierw: PO i PSL tyle samo % : )

Potem: Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica

Potem: Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Na końcu: PiS i PR

Teraz mogę z czystym sumieniem oddać głos ; ) ^^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w ostatnich wyborach do Sejmu, będę głosował na PSL. Zdrowy korzeń ludowy ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

a potem: Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni2004)

I ja właśnie na jedną z tych partii będę głosował ;) Tylko jeszcze musze dokładnie przemyśleć którą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja, co prawda nie będę głosował na Centrolewicę, ale bardzo bym chciał by weszła ona do PE, gdyż w jej szeregach znajdują się wybitne osoby, które skutecznie i dobrze mogą działać na rzecz naszego kraju. Osoby jak pan Rossati czy Onyszkiewicz powinny się dostać do PE. Jak będzie to zobaczymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Ja właśnie chyba bliżej jestem własnie Centrolewicy.

Fakt, Pan Onyszkiewicz jest naprawdę politykiem europejskiego formatu przynajmniej jak dla mnie. Mam nadzieję, że w PE reprezentować Polskę będą godni i dobrzy politycy. Niezależnie od partii bo niewątpliwie każde ugrupowanie może wnieść coś do PE. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
ale bardzo bym chciał by weszła ona do PE, gdyż w jej szeregach znajdują się wybitne osoby, które skutecznie i dobrze mogą działać na rzecz naszego kraju. Osoby jak pan Rossati czy Onyszkiewicz powinny się dostać do PE.

Wyjątkowo bardzo będzie polskim eurodeputowanym zależało na interesie Polski. Jak zwykle.

Na wybory nie pójdę, chyba że te osoby zrezygnują z euroapanaży. Wtedy morze uwierzę, że robią to z przekonania a nie dla całkiem sporych pieniędzy, przy okazji z zerem odpowiedzialności.

P.S.

Zawsze sobie przysięgałem, ze o polityce nie będę dyskutował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ja jak już zagłosuję to zagłosuje na pierwszych z brzegu, niech będzie lista nr 1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kadrinazi są pewne osoby, które widać, że idą tam dla kasy nie będę wskazywał, ale jest wiele osób wybitnych, które potrafią zadbać o sprawę polską. Nie wierzę, że osoby takie jak Pan Rossati, Buzek, Lewandowski, Hubner, Kułakowski i wielu innych idą tam wyłącznie dla pieniędzy. Nie uogólniajmy. Co do apanaży jednak im się należą, to jest praca jak każda inna, jedynie Ci bogatsi tak jak Palikot mogliby zrezygnować z części lub całości.

widiowy7 nie ma co siedzieć w domu, idź na wybory - twórz historię : )

gregski do Sejmu w 2007 r. zrobiłeś tak samo? ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
gregski do Sejmu w 2007 r. zrobiłeś tak samo? ; )

Nie głosowałem, w morzu byłem!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Tak jak w ostatnich wyborach do Sejmu, będę głosował na PSL. Zdrowy korzeń ludowy

Ja też bym głosował na PSL, ale postanowiłem że wrzucę pusty głos z obszernym komentarzem dlaczego na nikogo nie zagłosowałem. Po jakie licho mam wybierać jakichś kandydatów jak partia może się nie ustosunkować do mojego wyboru i wybrać kogoś innego? Chcę głosować na ludzi, a nie na partie! Tak samo było w wyborach do sejmu. Niesiołowski był na trzecim miejscu w wynikach, a mimo to on poszedł do sejmu, bo tak partia chciała. I kogo on reprezentuje? Bo na pewno nie moje województwo.

A jakby tak komuniści samodzielnie startowali w wyborach, to bym im oddał głos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kazusu z Niesiołowskim? Możesz go rozwinąć?

Narya, ależ jeśli Twój kandydat uzyska w okręgu odpowiednią ilość głosów to wejdzie do PE, wybory do PE nieco się różnią od wyborów do Sejmu, tutaj Bruno będzie to potrafił lepiej wyjaśnić. W wyborach do PE jak i do Sejmu głosujesz na osobę przecież jeśli uzyska odpowiednią ilość głosów w okręgu i jego lista przekroczy próg w skali kraju Twój kandydat wchodzi dalej.

Ale dobrze, że pójdziesz, nabijesz frekwencje, ale zmarnujesz jednak głos nie skreślając nikogo, a i ludzie z komisji będą mieli mini-przerwę podczas liczenia ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
widiowy7 nie ma co siedzieć w domu, idź na wybory - twórz historię : )

Niestety , tylko ciepłe posadki. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
Po jakie licho mam wybierać jakichś kandydatów jak partia może się nie ustosunkować do mojego wyboru i wybrać kogoś innego?

Tak się zastanawiam, skąd się wzięło to mniemanie, że to partia będzie wybierała, kto z listy ma pójść do PE. I słyszałem to u siebie nawet od ludzi z habilitacją. Przecież w ordynacji stoi jak wół, że z listy idzie ten, kto ma najwięcej głosów na liście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.