Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
sebas

Współczesny patriotyzm?

Rekomendowane odpowiedzi

sebas   

W związku z postępująca integracją europejską i ogólnoświatowa coraz bardziej zacierają się granice między państwowe itp.

Myśląc o patriotyzmie i o jego przedstawiciela od razu kojarzą nam się wybitne postaci historyczne, które traciły życie dla dobra ojczyzny. Teraz przynajmniej na obecną chwilę wojnny Polska nie prowadzi. Więc jak według Was teraz należy żyć i co robić, żeby można o sobie mówić jako o Patriocie.

Czy warto kierować się w życiu patriotyzmem?

Jak według Was wygląda współczesny patriota?

Moim zdaniem wybory są dobrym przykładem na sprawdzenie patriotyzmu. Bo czy prawdziwy Patriota nie powinnien działać dla dobra państwa?

Zapraszam do dyskusji;) Pozdrawiam.

Edytowane przez sebas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Bo czy prawdziwy Patriota nie powinnien wypełniać swych obowiązków wobec państwa?

Nie ma czegoś takiego jak obowiązek wyborczy. Jest prawo wyborcze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Owszem, ale obowiązkiem wynikającym z uczuć patriotycznych jest dbanie o dobro państwa. Czy zatem wybór odpowiednich ludzi, którzy będą kreować politykę państwa nie jest dbaniem o dobro. Prawo wyborcze jest przywilejem. Jednak chciałem stworzyć pytanie czy dla patrioty udział w wyborach nie powinnien być obowiązkiem moralnym?

Rozumiem o co Tobie chodzi, ale mi chodziło o coś innego;) ale faktycznie wyszło to tak, że można innaczej to zagadnienie odebrać. Już poprawiam.

Edytowane przez sebas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Owszem, ale obowiązkiem wynikającym z uczuć patriotycznych jest dbanie o dobro państwa.

A to już zależy od tego, co dla kogo znaczy pojęcie dobra państwa. Ci co nie idą na wybory, to albo im się nie chce albo uważają, że nie mają na kogo głosować, bo nie ma takiej partii, która odpowiadałaby im. Załóżmy, że rozpatrujemy przypadek nr 2. Czy powinniśmy głosować na tego, który w pełni nam odpowiada, czy na tego, który nam odpowiada najbardziej z przedstawionych? Jeśli to pierwsze, spełnimy swój obowiązek całkowicie, zagłosujemy tak jak nam rozum podpowiada. Jeśli to drugie, też spełnimy swój obowiązek, ale nie będziemy optowali do końca za tym, na którego głosowaliśmy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Napewno masz rację. Tym bardziej, że w Polsce widać, że zainteresowanie polityką w dalszym ciągu jest niskie, a co za tym idzie podobnie i frekwencja na wyborach. Wielu ludzi nie ma kandydatów na których może oddać głos i z którymi się utożsamia politycznie hm.

Zatem jak dziś można być patriotą? Czy można w ogóle? Słyszałem kiedyś opinie z którą według mnie ciężko się zgodzić, że dziś prawdziwych patriotów już nie ma. Co o tym sądzisz ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Zatem jak dziś można być patriotą? Czy można w ogóle? Słyszałem kiedyś opinie z którą według mnie ciężko się zgodzić, że dziś prawdziwych patriotów już nie ma. Co o tym sądzisz ?

Jest ich chyba wiecej ale mniej sie o tym mowi. O ile bezproblematycznie mozna i dzis "poniesc smierc za

ojczyzne", np. rzucajac sie pod samochod ( najlepiej mercedesa albo wolge), to cala reszta dzisiejszego

patriotyzmu jest banalna i przyziemna. Rob, pracuj, zyj tak, zeby Tobie bylo dobrze i z Toba bylo dobrze.

Do wewnatrz i na zewnatrz. Jesli tym pepkiem ma byc padol nad Wisla. Na przyklad.

No i nieufnie podchodz do kazdego, kto "patriotyzm" (albo jego brak) definiowac probuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Dla mnie patriotyzmem jest dbanie o moją małą ojczyznę - nie śmiecenie wszędzie gdzie się da, gardłowanie za jej sprawami, naprawianie tego co złe. Patriotyzmem na pewien sposób jest branie udziału w każdych [autentycznie każdych] wyborach do rad, parlamentu jednego czy drugiego... w końcu jest to takie zachowanie by obca osoba nie czuła się w jakiś sposób nienaturalnie u mnie, tu gdzie mieszkam.

Patriotyzm teraz nie ma definicji "sensu stricto"; raczej można powiedzieć czym on nie jest. Na przykład nie jest to sos narodowy podlany nacjonalizmem, nie jest to tępienie wrogów politycznych czy nie jest to też próba zdobycia czegoś "za zasługi"; bo tak...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Własnie zgodzę się z przedmówcą, że często niektórzy mylą patriotyzm z nacjonalizmem. Fakt obecnie patriota nie jest taki jak chociażby w XVII wieku (czy w innych wiekach), ale można na różne sposoby udawadniać swą miłość do kraju.

Patriotyzm mozemy okazac bd poza krajem i mając odwagę nie bać się okazywać naszą narodowość, a także pokazująć w innym państwie, że Polacy to nie tylko złodzieje i alkoholicy;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.