Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Bryśka

Leworęczni czy praworęczni?

Rekomendowane odpowiedzi

Bryśka   

Tak sobie teraz pomyślałam ;) jesteście leworęczni czy praworęczni?

Ja osobiście jestem leworęczna...

Słyszałam ,że osoby leworęczne są bardzo inteligentne. ;)

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

No ja jestem w zasadzie oburęczny. Urodziłem się jako praworęczny, ale jako bardzo małe dziecko miałem operację na prawą dłoń i musiałem robić wszystko lewą - dopiero, jak miałem iść do szkoły, to zrobili mi badania i wyszło, że jestem prawo ręczny i kazali się przestawić. Lewą ręką piszą słabo i powoli, gdyż przy nauce pisania byłem już "przestawiony" ;) Ale na przykład lewą grałem zawsze w ping ponga, trzymam w lewej młotek, nóż przy obieraniu ziemniaków itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem praworęczny, ale mój dobry kolega, który jest leworęczny świetnie pisze też prawą ręką, mi pisanie lewą przychodzi z wielkim trudem, ale zapewne trening czyni mistrza i w tym przypadku także.

Bryśka wierzę, że jesteś inteligentna, ale to akurat jaką piszesz ręką nie ma znaczenia, pewnie, że można dać listę geniuszów piszących lewą reką, ale równie dobrze można dać taką listę, zapewne dłuższą geniuszy praworęcznych, myślę, że bez znaczenia jest dla naszej inteligencji jaką ręką piszemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Bryśka wierzę, że jesteś inteligentna, ale to akurat jaką piszesz ręką nie ma znaczenia, pewnie, że można dać listę geniuszów piszących lewą reką, ale równie dobrze można dać taką listę, zapewne dłuższą geniuszy praworęcznych, myślę, że bez znaczenia jest dla naszej inteligencji jaką ręką piszemy.

Ja to napisałam tak z przymrużeniem oka;).

To coś w stylu kolejnego stereotypu ,że blondynki są tępe.

Ha a ja w prawej ręce to nawet długopisu porządnie nie umiem trzymać.Jestem chyba 100% lewus ;).

Redbaronie kiedyś " mańkutów" się eliminowała..kazano się dzieciom na siłę przedstawiać na praworęczność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Leworęczna ^^

W styczniu złamałam kciuka lewej (sic!) ręki, złamanie było jakieś tam skomplikowane i w efekcie dwa miesiące (sic!) miałam całą lewą dłoń w gipsie. (pomińmy fakt, że zazwyczaj przy złamaniu kciuka gips się ma góra 3 tygd.). Dla mnie to było kompletna kaplica, szczególnie, że nauczyciele nie za bardzo chcieli wierzyć, że jestem leworęczna :D

Mimo, że przez dwa miesiące próbowałam pisać prawą ręką opanowałam tylko w miarę niekoślawe jedno słowo: Daria ;) (moje imię ;))

Więc chyba jestem całkowicie leworęczna. I lewonożna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
Redbaronie kiedyś " mańkutów" się eliminowała..kazano się dzieciom na siłę przedstawiać na praworęczność.

Wiem, ale ja aż tak stary nie jestem ;) Z badań wyszło im, że urodziłem się jako prawo ręczny. Choć z tych badań przedszkolnych to pamiętam, że mi kazali narysować człowieka i domek prawą i lewą ręką. Lewą wyszły pewne kreski, a prawą to taki slalomik. Pamiętam też, że kopałem piłkę...

Co do tej inteligencji, to leworęczność pobudza drugą półkulę mózgu i może to ma jakiśtam wpływ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

guzik prawda, bo podobno leworęczni myślą składnie i logicznie i łatwiej przychodzi im nauka matematyki czy fizyki.

A przecież to nieprawda -.-' (chyba, że mój wyjątek potwierdza regułę)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
guzik prawda, bo podobno leworęczni myślą składnie i logicznie i łatwiej przychodzi im nauka matematyki czy fizyki.

A przecież to nieprawda -.-' (chyba, że mój wyjątek potwierdza regułę)

Eee to zależy od indywidualnych możliwości człowieka ;)...

Czy ja wiem,pewnei by się więcej znalazło takich wyjątków. ;)

Wiem, ale ja aż tak stary nie jestem wink.gif Z badań wyszło im, że urodziłem się jako prawo ręczny. Choć z tych badań przedszkolnych to pamiętam, że mi kazali narysować człowieka i domek prawą i lewą ręką. Lewą wyszły pewne kreski, a prawą to taki slalomik. Pamiętam też, że kopałem piłkę...

Wybacz jak uraziłam,czyli jesteś oburęczny na to wychodzi :D tylko leworęczność nabyłeś.

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
Wybacz jak uraziłam

Ależ skądże ;) Nie było ku temu przecież żadnego powodu.

W każdym razie prawą ręką piszę, a lewą wykonuje zadania siłowe ;) Zresztą, jeżeli nie liczyć listów do żony, gdy wyjeżdżam, to prawie wcale nie piszę ręcznie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zresztą, jeżeli nie liczyć listów do żony, gdy wyjeżdżam, to prawie wcale nie piszę ręcznie...

Gdyby nie szkoła, to pisałbym ręcznie tylko w razie konieczności złożenia podpisu... Pisanie klawiaturowe jest szybsze (choć to zależy od człowieka), czytelniejsze i pozwala ćwiczyć paluchy ;) Tutaj obydwie ręce mają swój klawiaturowy obszar działań (no chyba, że ktoś pisze jedną).

Co do tematu, jestem praworęczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja jestem lewo-prawo ręczny, czyli piszę lewą ręką (aczkolwiek prawą też potrafię i to znacznie ładniej tylko wolniej, ale to kwestia treningu jak wspomniał redbaron) jednak najfajniej jest gdy coś obieram i kraję, a mianowicie obieram prawą a kraję lewą, ogólnie sporo rzeczy robię prawą ręką m.in. "steruję" myszką czy otwieram drzwi kluczem.

W moim przypadku obie półkule pracują, ale czy przekłada się to na jakiś wzrost intelektu, chyba nie ;), a do matmy to jakoś talentu nie mam (fizyka już bardziej).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Fajne, wyszło mi, że jestem prawo-półkulowy z tym, że ewidentnie z lewo-półkulowego mam racjonalny tok myślenia (bo czy ateista może myśleć w sposób holistyczny ;) ) i analityczny (cały czas coś analizuję ;p).

No i bądź tu mądry ;) .

Okej mogę zmieniać kierunek kręcenia jak tylko mi się zachce, ale czytając komentarze zgadzam się z tym, że to nieco dęte :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Odkopuję temacik.

Praworęczna, panienka na obrazku kręci się tak, jak jej kaze. :wink: ;)

Znam osobę leworeczną która z uporem maniackim cwiczy pisanie prawą łapą, rozwiazuje testy na inteligencję, czym bardzo mnie denerwuje.

Faktem jest, że osoba ta jest bardzo inteligentna, skończyła 3 kierunki studiów inzynierskich i magisterskich.

Też wracam na studia, ale bez kombinowania z lewą ręką. :wink:

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.