Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Vissegerd

Ukraina i jej dążenia niepodległościowe

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Popatrz na pierwsze strony tematu: rannywucho twierdzi tam, że nie istnieli Ukraińcy, bo nie istniało państwo Ukraina. I byli to Polacy(!!!).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż, musisz dyskutować o tym już ze wspomnianym rannymwucho Andreas. Może uda Wam się dojść do konkluzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napisalem, ze takie panstwo nie istnialo w miedzynarodowym znaczeniu. Ukraicow natomiast sam zdefiniowalem chyba tak: Ukraincy - Rusini pozbywajcy sie Polskosci. Nie napisalem mieszani Rusini, bo wszyscy byli wymieszani. W mojej definicji Rusini okresleni sa obrzadkiem grecko-katolickim a nie przynaleznascia do grupy etnicznej, jedno pokolenie moglo byc polskie, nastepne ukrainskie, wladali dwoma jezykami conajmniej. Nie uzylem pojecia depolonizacja, z tego powodu, ze spolonizowani nie byli i depolonizacja nie polega zagladzie narodu polskiego.

Edytowane przez rannywucho

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

''Don Pedrosso, prosze sie nie podniecac, panstwa ukrainskiego nie bylo, wiec i ludnosci ukrainskiej nie bylo, czonkowie upa czy oun byli Polakami bo posiadali polskie obywatelstwo, nazywano ich Rusinami ale Rusini tez nie mieli swojego panstwa, ale mieli polskie dokumenty. ''

To Twój post, rannywucho, post nr 6 tego tematu, na jego pierwszej stronie. Nie czujesz, że sam sobie zaprzeczasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Andreas, wyrwales ten cytat z kontekstu. Don Pedrosso, chcial mi pokazac podloze historyczne, czyli wcisnac do jednego gara Rus Kijowska, Kozakow itp. Ja twierdze, ze nie bylo takiego panstwa. Ludnosc Kresow (Ukrainy) podlegala polskiej arystokracji niezaleznie od tego czy byli katolikami czy grekokatolikami czy tez wyznawali prawoslawie. Polski pan trzepal wszystkich rowno. Rodzacy sie nacjonalizm w XIX wieku nie dokonal ostatecznie podzialu podczas Drugiej Wojny Swiatowej, podzial zostal dokonany za sprawa wyznania. Kosciol greckokatolicki swiecil siekierki, sama ludnosc wiejska nie byla przygotowana ideologicznie do nacjonalizmu, wiekszosc byla analfabetami. Z Sowieckiej Ukrainy byly inne glosy bo Sowieci sie rozprawili z kosciolem greckokatolickim zaraz po rewolucji, dlatego tez tej czesci Ukrainy nie da sie zindentyfikowac z tym co dzialo sie na Kresach. Nasi mordowali naszych. Rowniez naszych Zydow, ktorzy wczesniej tak meznie bronili Lwowa.

O nacjonalizmie mozna natomiast mowic od ostatnich zmian w Europie.

Przez dziesięciolecia holokaust Polaków podczas II wojny światowej z rąk nacjonalistów ukraińskich był przemilczany i zakłamany, a popełnione zbrodnie nienazwane i nieosądzone. Wydawało się, że po uzyskaniu niepodległości Ukraina dokona rozliczenia z historią i odetnie się od zbrodniczego nacjonalizmu, który oddzielił oba narody morzem niewinnej krwi Polaków. Niestety, trwa proces odwrotny, na Ukrainie postępuje coraz wyraźniejsza rehabilitacja zbrodniczych formacji, co pokazały w ubiegłym roku obchody 60. rocznicy powstania UPA. Wzięli w nich udział m.in. były premier Wiktor Juszczenko i była wicepremier Julia Tymoszenko. W obecności Juszczenki odsłonięto pomnik kata Wołynia "Kłyma Sawura" (Dmytro Klaczkiwśkij). Byli upowcy otrzymują świadczenia kombatanckie. Nic dziwnego, że to odwoływanie się niepodległego państwa ukraińskiego w poszukiwaniu swej tożsamości do najciemniejszych kart własnej historii budzi najwyższy niepokój Polaków.

http://www.ji-magazine.lviv.ua/dyskusija/volyn/rutkowska.htm

Edytowane przez rannywucho

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Rannywuch, przypominasz mi nieco zachowanie państw z 'Roku 1984' Orwella. Zmianiasz poglądy jak rękawiczki. Ja mogę znaleźć więcej takich cytatów. Po prostu: albo masz rozdwojenie jaźni albo jesteś oszustem. Bo wciskasz najpierw, że nie ma Ukraińców bo Ukrainy nie było.

A ten kwiatek?

''atrix, nie myl pojec. Ukraina nigdy nie istaniala. Polska istniala historycznie i politycznie, byla uznana przez reszte swiata. Ukraincow przed wojna nie bylo na teranach Polski. Byli Rusini.''

I czytam post Pedrosa, a tu nic. Gdzie ty tam masz wciskanie do jednego gara? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz rannywucho o Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej? Może podług Ciebie tam nie było Ukraińców tylko byli nie wiem, np. sami Rosjanie?

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dyskutuje z polskiego punktu widzenia. Nie zaprzecze istnienia sowieckiej republiki. Naszych Ukraincow okreslilem definicja co nie znaczy, ze uzalem ich suwerennosc terytorialna bo dzialali na terytorium Polski, wiec byli nasi tak samo jak Slask jest nasz i nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Rannywucho, czemu uciekasz od odpowiedzi na mój post?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

NRohirrim, powiedzialbym, ze raczej to byli Rusini, ktorzy nie byli zmuszeni pozbywac sie Polskosci, bo wladze radzieckie nie tolerowaly nacjonalizmu i religii "proletariusze wszystkich krajow laczcie sie". A, ze tak ich Sowieci nazwali, nie ma zadnego znaczenia.

Andreas moze w innym temacie zostal.

Edytowane przez rannywucho

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Rannywucho, jesteś wybiórczy, jak PKF i Politbiuro. Boisz się odpowiedzi, na te bzdury, coś je sam napisał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Andreas, napisalem, ze chodzilo mi o nacje, nie bylo dlatego, ze takiego panstwa nie bylo. To, ze byly organizacje i ruch, nie kwestionuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Znów zaprzeczasz sam sobie: napisałeś, że istnieli Ukraińcy, teraz znów, że nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No istnieli, to ci ktorzy wyrabywali polskie korzenie.

Dopasuj sobie tylko do czasow.

Edytowane przez rannywucho

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.