Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
maxgall

Quiz Moje miejsce na ziemi.

Rekomendowane odpowiedzi

maxgall   

Nie wiem jak to się stało, ale mam bardzo duże opory przed ujawnianiem swoich danych w sieci. Jednocześnie zaś zmagam się z nieodpartą chęcią pochwalenia się kawałkiem historii Mojego Miasta. W związku z tym wpadłem na pomysł zorganizowania quizu-zagadki, gdzie zaprezentuję kilka epizodów z historii Mojego Miasta, w sposób nie pozwalający na natychmiastową jego identyfikację na podstawie Wiki ;)

Oczywiście, mam nadzieję że ktoś odgadnie co to za miejsce, a następnie sam sprezentuje nam podobne „zadanie”.

Żeby nie eliminować z zabawy pasjonatów żadnej epoki, postanowiłem zaprezentować po jednej/dwóch małych ciekawostkach (przyznaję że czasami mylących ;) )z każdej epoki prezentowanej na Naszym Forum.

Zapraszam do zabawy.

Moje miasto.

1. Prehistoria:

- Na dzisiejszych terenach Mojego Miasta znaleziono kamienny toporek z okresu neolitu.

2. Starożytność:

- W tym okresie kresie istniała tu już najprawdopodobniej osada, gdyż odkryto tu fragmenty ceramiki, żużlu i polepy z okresu rzymskiego.

3. Średniowiecze:

- Moje Miasto zostało spalone przez Tatarów w 1241 roku.

4. Czasy Nowożytne:

- W roku 1587 Moje Miasto zostało splądrowane i spalone przez wojska Jana Zamoyskiego. Prawdziwa tragedia: spłonęły wszystkie dokumenty opisujące wcześniejszą historię miasta :)

5. Rewolucja Francuska i Epoka Napoleońska:

- W latach 1806-1807 stacjonowały tu wojska francuskie. Mieszkańcy zapamiętali ten fakt z uwagi na... kontrybucje.

6. Historia XIX w.:

- W czasie powstania styczniowego działał na terenie Mojego Miasta warsztat/manufaktura dostarczający szable dla powstańców.

- Na terenie Mojego Miasta istniała kopalnia o nazwie „Danzig”.

7. I Wojna Światowa:

- Na terenie Mojego Miasta znajdował się niemiecki szpital wojskowy. Dzięki temu na tutejszym cmentarzu znajduje się prawie 300 mogił żołnierzy z tego okresu.

8. Okres międzywojenny:

- Pewien „incydent” który miał miejsce w Moim Mieście, stał się sygnałem do rozpoczęcia jednego z Powstań Śląskich.

- W Moim Mieście stacjonował jeden z oddziałów 23 Górnośląskiej DP.

9. II Wojna Światowa

- Nad Moim Miastem został zestrzelony samolot Herberta Bachnika, jednego z asów niemieckiego lotnictwa.

- Na terenie Mojego Miasta istniał obóz koncentracyjny.

10. Okres powojenny:

- Po wyzwoleniu przez Bratnią Armię, obóz koncentracyjny nie został zlikwidowany, lecz działał nadal – i to tak „skutecznie” że w okresie powojennym zginęło w nim więcej ludzi niż w czasie okupacji :)

Z czego najbardziej słynie moje miasto nie powiem, gdyż rozwiązanie zagadki było by zbyt proste ;)

Zapraszam do zabawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

Czyżby było to miasto lezące pomiędzy miastami na "K" i"T" i "J" ??

Nie wiem jak to się stało, ale mam bardzo duże opory przed ujawnianiem swoich danych w sieci.

Ja przyznam, ze też nie chcę ujawniać swoich danych w sieci.

Edytowane przez giskan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

A miałem nadzieję że będzie trudniejsze ;)

Jak na to wpadłeś Krasnoludzie?

Giskan - jeżeli masz ochotę zapraszam do zabawy - czekam na Twój "zestaw podpowiedzi" ;)

pozdr

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   
Giskan - jeżeli masz ochotę zapraszam do zabawy - czekam na Twój "zestaw podpowiedzi"

Wczoraj próbowałem coś ułożyć, ale troche cieżko, to zrobić tak fachowo. Posiłkowałem sie nawet książką o moim mieście (siostra kiedyś dostała, ale już nie pamiętam za co ;P) ale jest tam dużo informacji nie tylko o moim mieście i niestety zrezygnowałem. Ale myśle, że za niedługo zrobię swoją zgadywankę. Jutro ostatni egzamin maturalny więc będe miał też więcej czasu.

aha

Z czego najbardziej słynie moje miasto nie powiem, gdyż rozwiązanie zagadki było by zbyt proste

Odp: Z zespołu

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   
Odp: Z zespołu

A ja myślałem że z Trójkąta ;)

Z niecierpliwością czekam na "zgadywankę", no chyba że Kadrinazi nam coś zapoda, i to niekoniecznie miasto na literę "G" ;)

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mam o czym zadać - Glasgow jest za proste, tak samo jak ostatnie miasto w którym mieszkałem w Polsce. A mojej rodzinnej miejscowości nie odgadniecie za Chiny Ludowe i pół Ameryki, bo nie działo się tam nic historycznego (tylko czasami jakieś wojska przemaszerowały i raz przejechał tam na rowerze wspaniały aktor Jan Nowicki ;)).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.