Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rezz112

Euro 2012 - wybór miast

Czy UEFA podjęła słuszną decyzję wybierając miasta gospodarzy Euro 2012?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy UEFA podjęła słuszną decyzję wybierając miasta gospodarzy Euro 2012?

    • Nie.
      2
    • Tak.
      2
    • Mogliby wybrać Kraków
      7
    • Mogliby wybrać Chorzów
      2
    • Mogliby wybrać inne miasto
      0
    • Nie mam zdaania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

No dobrze. To w takim razie skoro UEFA nie chce podziału 5:3 a już na pewno 6:2, to jakie rozwiązanie proponujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ale wtedy to było by nie fair wobec tych miast. Do projektu organizacji Euro te miasta włączyły się zanim UEFA podjęła decyzję, gdzie Euro zostanie rozegrane. Chorzów i Kraków z tego co pamiętam, zaangażowały się już po decyzji. Od początku były rezerwowe. Nie widzę powodu, aby te wybrane krzywdzić kosztem Krakowa czy Chorzowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym dostać szczegółowy raport, hotele, stadion, komunikacja w mieście, drogi, lotnisko, autostrada, rozrywka, zabytki, potencjał miasta etc. i odpadłyby 2 najsłabsze i jestem pewien, że Kraków w najsłabszej dwójce by się nie znalazł.

Kraków od początku zabiegał o Euro, Chorzów chyba też. To politycy poprzedniego rządu wybrali 4 organizatorów + 2 rezerwowych, zapewne dlatego, że w Krakowie jest Prezydentem Majchrowski... a nie ktoś z PiS, bo wtedy pewnie Kraków byłby w tej 4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   
Musiałbym dostać szczegółowy raport, hotele, stadion, komunikacja w mieście, drogi, lotnisko, autostrada, rozrywka, zabytki, potencjał miasta etc. i odpadłyby 2 najsłabsze i jestem pewien, że Kraków w najsłabszej dwójce by się nie znalazł.

Chorzów i pozostała część konurbacji także.

Ale wtedy to było by nie fair wobec tych miast. Do projektu organizacji Euro te miasta włączyły się zanim UEFA podjęła decyzję, gdzie Euro zostanie rozegrane. Chorzów i Kraków z tego co pamiętam, zaangażowały się już po decyzji. Od początku były rezerwowe. Nie widzę powodu, aby te wybrane krzywdzić kosztem Krakowa czy Chorzowa.
Ale jednak Euro w Polsce to wydarzenie ogólno krajowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

To jest stan na dzień dzisiejszy, a z tego co pamiętam, Euro ma się odbyć w 2012 roku, czyli jeszcze trzy lata. Jeśli UEFA uznała, że wszystkie miasta wybrane zdążą z organizacją wszystkiego co potrzebne, to nie widzę dalej powodu dla którego takie zestawienie miałoby powstać. Powtarzam, Kraków i Chorzów były miastami rezerwowymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Były miastami rezerwowymi, bo tak zadecydował poprzedni rząd, a nie z powodu gorszości tych miast w stosunku do innych, to była decyzja subiektywna, a nie obiektywna.

Możemy zrobić zestawienie, co ma realną szansę powstać do 2012 i również porównać, też jestem niemal pewien, że Kraków nie byłby w ostatniej dwójce w tym zestawieniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jakie merytoryczne? Euro jest za trzy lata. Wybrane miasta mają trzy lata na doprowadzenie wszystkiego do wymaganego poziomu. Nie słyszałem żeby ktokolwiek z kręgu władz UEFA zgłaszał obiekcje co do stanu robót w którymkolwiek z miast. Pierwsze się zgłosiły, więc to je wybrano.

Możemy zrobić zestawienie, co ma realną szansę powstać do 2012 i również porównać, też jestem niemal pewien, że Kraków nie byłby w ostatniej dwójce w tym zestawieniu.

Czyli rozumiem, że eksperci UEFA, którzy organizują nie pierwszą taką imprezę, są wg Ciebie niekompetentni, i wybrali Warszawę, Wrocław, Poznań i Gdańsk nie mając ku temu podstaw. Jak dla mnie tyle wynika z tego co napisałeś.

Były miastami rezerwowymi, bo tak zadecydowal poprzedni rząd, a nie z powodu gorszości tych miast w stosunku do innych to była decyzja subiektywna, a nie obiektywna.

Ale przepraszam, to nasz były rząd wybierał ostateczną listę? Gdyby UEFA uznała, że z jakiegoś względu te miasta się nie nadają, to by wybrali Kraków. Skoro tak nie zrobili, to znaczy że dla nich wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kraków może mieć pretensje co najwyżej do poprzedniego rządu.

Jeszcze wywiad z Listkiewiczem: http://www.sport.pl/pilka/1,80056,6602387,...dni_rzad_i.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jakby się zgłosiły pierwsze Kielce to też by je wybrano, albo Lubin, czy inne miasto ze stadionem? Kraków i Chorzów razem z tamtą 4 na równi się przygotowywały do Euro, to tamten rząd je umieścił na rezerwie, bo mu się tak podobało, a Ty wyciągasz z tego jakieś dziwne wnioski, że z góry miały być na rezerwie...

Są kompetentni, najlepiej oceniali Kraków, ale w ostatecznym wyborze zadecydowały czynniki wg mnie pozamerytoryczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

Przede wszystkim wpływ miał na to PZPN, a jaki on jest to już pisałem.

Np. gdyby wokół tych 5 miast (poza Warszawa, bo nie konkuruje) zrobić okrąg o promieniu 100km to na stadion śląski przypadało by najwięcej osób czyli potencjalnych kibiców, potem bodajże Kraków, najmniej w Gdansku, ale uważam ze w Gdańsku należy zorganizować ME, żeby zachować równowage z rozmieszczeniem stadionów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
To jakby się zgłosiły pierwsze Kielce to też by je wybrano, albo Lubin, czy inne miasto ze stadionem? Kraków i Chorzów razem z tamtą 4 na równi się przygotowywały do Euro, to tamten rząd je umieścił na rezerwie, bo mu się tak podobało, a Ty wyciągasz z tego jakieś dziwne wnioski, że z góry miały być na rezerwie...

Przecież wyraźnie napisałem, że skoro zgłosiły się pierwsze i spełniają wg UEFA wszystkie wymagania na ten moment, to dlatego są w gronie wybranych. Nie napisałem, że jedynie z tego powodu, że się pierwsze zgłosiły. Naprawdę proszę, nie przekręcaj moich wypowiedzi, bo taka dyskusja nie ma sensu. Poza tym, i o tym się mówiło od kilku dni, cztery wybrane miasta w projekt zaangażowały się przed wyborem organizatora. Kraków i Chorzów dopiero gdy było wiadomo, że Polska będzie w 2012 roku organizować Euro. Może ja mam jakieś dziwne podejście, ale skoro tamte wcześniej się angażowały, to w świetle aktualnego stanu przygotowań, i oceny UEFA, która z tego co wiem, nie ma zarzutów do wybranych miast, to w rankingu stoją wyżej niż Kraków. Właśnie za to podejście na początku.

Są kompetentni, najlepiej oceniali Kraków, ale w ostatecznym wyborze zadecydowały czynniki wg mnie pozamerytoryczne.

Jakie konkretnie?

Przede wszystkim wpływ miał na to PZPN, a jaki on jest to już pisałem.

Czyli co, Kraków i Chorzów padły ofiarą spisku?

I jeszcze jeden, bardzo ciekawy artykuł: http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,80199,618...abrac_Euro.html

Chorzów natomiast ma swoich orędowników w gronie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. A to on sugeruje UEFA listę miast-organizatorów. Największymi zwolennikami kandydatury Chorzowa są wiceprezesi Rudolf Bugdoł i Antoni Piechniczek. Wystarczy przytoczyć ich wypowiedzi cytowane w ostatnich tygodniach przez katowicki dodatek "Gazety Wyborczej". - Wytypowanie czterech miast to był tylko formalny wymóg UEFA. Teraz mamy nową sytuację i to europejska federacja będzie decydowała, gdzie odbędą się mecze mistrzostw - to słowa Bugdoła. Antoni Piechniczek mówił: - Podczas Euro 2012 Stadion Śląski powinien być numerem jeden w Polsce, a reszta obiektów powinna zostać do niego dopasowana. Dziwię się, jak można było zrobić z niego stadion rezerwowy do organizacji meczów Euro 2012. To uwłacza godności kibiców, których tysiące przychodzą oglądać na nim mecze. To jest jakieś kuriozum, które mogło wydarzyć się chyba tylko w Polsce. Ta decyzja nie wytrzymuje żadnej krytyki.

Dalej za odpadnięcie Chorzowa winny jest PZPN?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak było to raz, a dwa być może Krakowa nikt nie zaprosił do zaangażowania, tylko powiedział to, to, to i to miasto i tyle. Odkąd pamiętam Kraków mówił o Euro 2012. Jakby minister sportu był z Krakowa to na pewno by nie odpuścił sprawy i za wszelką cenę by to miasto bronił tym bardziej, że przemawiają za tym konkretne i obiektywne argumenty - do Drzewieckiego nie ma zarzutów, ale jakby się uparł, że Kraków ma być to by zapewne był. Powinny być jasne kryteria, jakaś tabelka kryteriów i punktacja, podliczyć i 4 najlepsze wchodzą, UEFA nie podała żadnej punktacji, a musiała mieć jakieś kryteria wyboru, bo to chyba nie było jakieś widzi mi się, chyba, że było to nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

PZPN to nie tylko tych parę osób ze Ślaska. W Polsce do wszystkiego miesza się polityka, a władze Warszawy i nie tylko, są zazdrosne o stadion narodowy w Chorzowie, spodek w Katowicach, Częstochowę, Kalwarie Zebrzydowską, Wawel, itd. (takie moje zdanie).

Przecież wyraźnie napisałem, że skoro zgłosiły się pierwsze i spełniają wg UEFA wszystkie wymagania na ten moment, to dlatego są w gronie wybranych. Nie napisałem, że jedynie z tego powodu, że się pierwsze zgłosiły. Naprawdę proszę, nie przekręcaj moich wypowiedzi, bo taka dyskusja nie ma sensu. Poza tym, i o tym się mówiło od kilku dni, cztery wybrane miasta w projekt zaangażowały się przed wyborem organizatora. Kraków i Chorzów dopiero gdy było wiadomo, że Polska będzie w 2012 roku organizować Euro.
Do mnie to nie przemawia, bo ME jak pisałem to wydarzenie ogólno-krajowe, więc czemu południe ma być poszkodowane. Wiadomo, że nigdy nie będzie "całkowitej" sprawiedliwość, ale nich ona przynajmniej jest jak największa. Jest możliwość aby stadiony były dosyć równomiernie rozmieszczone, więc należy ją wykorzystać! Edytowane przez Vissegerd
Ort.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.