Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Najlepszy niszczyciel czołgów II wś

Najlepszy niszczyciel czołgów II ws to:  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Jagdpanther
      15
    • Jagdtiger
      3
    • Ferdinand-Elefant
      1
    • Hetzer
      4
    • Nashorn-Hornisse
      0
    • M18 Hellcat
      0
    • M36 Jackson
      1
    • SU-100
      0
    • SU-152
      4
    • SU-122
      0
    • Panzerjäger
      1
    • Inny jaki?
      0


Rekomendowane odpowiedzi

DiTo   
Według mnie ciężkie działo samobieżne SU-152 było najlepsze.

ISU mógł zabrać 21 pocisków. Jagdtiger - 40. Poza tym jestem przekonany, że posiadał działo o lepszym skupieniu i mniejszym rozrzucie.

Wybierając Najlepszy niszczyciel czołgów II wojny światowej kryterium powinno być to jaki był jego udział w walkach i jak się tam spisywał, a nie to czy miał najgrubszy pancerz i najcięższe działo.

moim zdaniem najlepszy był jagdtiger miał najlepsze działo i pancerz żaden aliancki czołg nie mógł przebić jego pancerza(...)

W gruncie rzeczy niszczył się sam. Był zbudowany na podwoziu Panzerkampfwagen VI Ausf. B "Königstiger" vel Tiger II alias Tygrys Królewski(Bengalski).

W skrócie - coś co psuję się na potęgę i spala dużo paliwa, a przy stanie 48 sztuk, które trafiły na front prezentuje się fatalnie.

Jestem w stanie stwierdzić, że lepiej w zestawieniu z Jagdtigerem prezentował się Ferdinand(Elefant) choć i temu psuł się silnik.

Ogólnie stawiam zdecydowanie na Jagdpanther.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Hetzer, był bardzo niski, rozsądnie opancerzony i uzbrojony, a do tego powstał niejako z recyklingu, a do tego był prosty i tani w produkcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Specyfikę mają prawię tą samą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Specyfikę mają prawię tą samą.

Właściwie to czym się różnił ?

Bo na szybko patrząc miał inny silnik, trochę inne wymiary (był na podwoziu IS-a zamiast KW), ale poza tym to właściwie taka sama maszyna, właściwie dlaczego w ogóle powstał ten pojazd ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Działo w SU znajduje się niżej niż w ISU , " środki " kół napędowych ISU są bardziej " szpiczaste " . ISU ma nad silnikiem żaluzje wylotu powietrza a na tylnej płycie dwie okrągłe pokrywy dostępu do transmisji.

SU mial nieco większą moc jednostkową i w związku z tym nieznacznie wyższe osiągi (43 km/h vs. 37km/h, choć wersja z 1945 już dorównywała SU). ISU był za to nieco lepiej opancerzony (max 90 mm, w SU do 75 mm). Uzbrojone były tak samo.

Jeśli chodzi o zasięg trochę to skomplikowane. Pojemność wewnętrznych silników na rzecz Su-152, ale widać że w późniejszych wersjach Isu-152 jest to aż 920 l + dodatkowe 360 dawały spory zapas i zasięg ponad 600 m,lecz to już nie ma znaczenia bo obie wersje powstały grubo ponad dekadę po IIWŚ.

SU:

Zasadnicze: 600-615 l, dodatkowe: 360

ISU:

560 l (maksymalnie

(wewnętrzne zbiorniki paliwa)

920 l (ISU-152K, ISU-152M)

(wewnętrzne zbiorniki paliwa)

360 l (maksymalnie)

(cztery zewnętrzne zbiorniki paliwa, nie połączone z systemem paliwowym)

Nie jestem w stanie ściśle odpowiedzieć dlaczego powstał Isu-152. Jedynymi powodami wydają mi się grubszy pancerz i zmiana podwozia na to z IS'a (lepiej opancerzonego)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.