Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Z czego w Polsce jestem dumny?

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Mój wniosek jest inny od Twojego. Nie obraź się ale Twoje rozumowanie nie trzyma się kupy. Z jednej strony piszesz że Kurdowie walczą po to że walczyć a nie zwyciężyć, a drugiej przyznajesz że nie mieli szans na wywalczenie samodzielności z powodu potęgi sąsiadów.

To tak jakby powiedzieć że Polacy w 1831 i 1863-4 nie starali się wywalczyć niepodległości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie obrażam się, ciężko mnie wyprowadzić z równowagi jeśli twoim zdaniem moja argumentacja jest niewystarczająca to trudno. Nikogo na siłe do niej nie zmuszam.

To tak jakby powiedzieć że Polacy w 1831 i 1863-4 nie starali się wywalczyć niepodległości.
inne czasy, inna sytuacja geopolityczna, inna mentalność kulturowa ludzi. W życiu nie powiem, że Polacy nie chcieli wywalczyć niepodległości. Wskaż mi proszę w4w kilka naprawdę znaczących powstań kurdyjskich. Nie drobnych potyczek, ale naprawdę zorganizowanych, odpowiednio rozgłoszonych na arenie międzynarodowej. Jak dla mnie te ich walki są prowadzone troche na odpi.. to tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
W latach 1826-1885 w Imperium Osmańskim doszło do wielkich powstań Kurdów.Odpowiedzią były kolejne powstania, które wybuchały w latach 1925, 1930 i 1936

W 1946 roku irańscy Kurdowie w porozumieniu z irackimi proklamowali w Mahabadzie Republikę Kurdyjską. Próba ta została krwawo (15 tys. ofiar) stłumiona przez armię irańską przy udziale wojsk brytyjskich i pomocy amerykańskiej.Powstania w Iraku wybuchały już w latach 1922 i 1924 w czasie brytyjskiego panowania.powstanie w 1961 roku, które skończyło się w 1970 ugodą z Bagdadem. W latach 1987-1989 na terenach zamieszkałych przez Kurdów reżim bagdadzki, pod kierunkiem kuzyna Saddama Husajna, Alego Hassana al Madżida, przeprowadził plan Anfal. Była to planowa, systematyczna eksterminacja ludności kurdyjskiej zamieszkałej na wsi. Zniszczono 4 tys. wsi i osiedli kurdyjskich, zabito około 100 tys. mieszkańców. Po raz pierwszy Bagdad użył broni chemicznej przeciw własnym obywatelom 15 kwietnia 1987 roku. 16 marca 1988 w czasie ataku chemicznego na położone w północnym Iraku miasto Halabdża zginęło 5 tys. Kurdów.

Po planie Anfal pozostały masowe groby, zniszczone wioski. W okresie po ataku na Halabdżę w okresie późniejszych 17 miesięcy zaatakowano aż 280 kurdyjskich wiosek i miast. Ocenia się, że na działanie broni chemicznej zostało wystawionych blisko 400 tys. ludzi, czyli 10 proc. populacji irackiego Kurdystanu.

za wiki

Który naród wywołał tyle powstań, i który naród stracił tylu ludzi w powstaniach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dembi   

Oczywisci Jan Paweł II (patron mojej szkoły)

Reprezetacja Polski w siatkówke.

i ich srebnych medali.

Pozatym fajnyhc zabytków na terenie polskich najbardziej uwielbiam Malbork i Wawel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Za naród, który przetrzymał wojny, zabory i liczne okupacje. Przez lata Polacy pokazali, że z nami lepiej nie zaczynać. Przy okazji jeszcze duch historyczny i dziedzictwo... ech popadam w nacjonalizm, ale naprawdę takie są moje odczucia. Powinniśmy być "radzi" (omijał bym słowa dumni), że jesteśmy Polakami. Że to z Polski pochodzą gromady naukowców, wybitnych ludzi i pisarzy.

Za piękno natury i krajobrazy. Polska potrafi być piękna sama w sobie. Nasz kraj nadal w połowie (wbrew pozorom) jest dziki i niemal pierwotny, a duch natury unosi się ponad polami i połaciami lasów. Polska jest piękna, jednak siedząc w domu przed kompem i pisząc posty na forum, nie można tego dostrzec :mrgreen: Do tego piękne kamienice, zamki, katedry, niewielkie kapliczki czy stare kościółki. Może większość z nas nie potrafi tylko odnaleźć duszy i cieszyć się z misternego uroku szczegółów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Heinz   

No ja praktycznie to ze wszystkiego :arrow:

Jestem zagorzałym patriotą, czasem zwanym również nacjonalistą, kocham Polskę za to jaka jest i za bardzo wiele spraw. Cholera tak wymieniać to by ciężko było w 24 godziny się uwinąć. Ale w maksymalnym skrócie jestem dumny z :

-naszej historii, i honoru który zawsze cechował Polaków ( Poland, first to fight)

-niesamowitych ludzi w naszej historii

-naszego pięknego hymnu, uznawanego za ścisłą światową czołówkę, i pięknego godła(czyż to austriackie pod loginem nie zdaje się być spauperyzowane? :razz: )

-naszej kuchni ( ha ha! Gdzie znajdziecie takie kiełbasy?? A Bigos, pierożki? )

-z miast ( Kraków-5 najcześciej odwiedzane miasto świata, no i inne perły architektury)

-w historii najnowszej z naszych sportowych osiągnięć

i z wielu innych spraw, ale za dużo by wymieniać :arrow:

Polecam się "HeinzPL" na YouTube.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ja jestem dumny z tego, że mieliśmy w swej historii ludzi, którzy zadziwiali cały świat. Nasunął mi się tu przykład lisowczyków oraz szwoleżerów. Pierwsi dokonywali wielkich rzeczy swą dywersją pod Gniewem (zadziwiali też swoim okrucieństwem), drudzy pokazali, że Polak potrafi stanąć przeciwko kilkakrotnie liczniejszemu wrogu, lecz nie silniejszemu, bo jak głosi stara prawda, zawsze my byliśmy silniejsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Przede wszystkim z tego, ale jestem też dumny z takich komentarzy:

- "Leć Adam, leeeeeeć!!! Jeeeeeeeest!!!!!!!!"

- "Krzynówek, podanie, Ebi, Ebi, Ebiiii!!!!!!"

Jestem też dumny z takiego: "Jak się nie ma lubi, tego co się lubi to się lubi co się ma" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z HOnoru Polaków. Z tego że przez tyle lat zaborów nie zapomnieli o swojej kulturze. Ze walczyli o nią w licznych powstaniach. Nie do końca jestem dumny z Histori ale jest w niej taka rzecz z której jetem dumny - tą rzeczą jest honor

Mi się podoba komentarz " Haaajto, Hajtooo puścił bokiem Bąka, Bąąąąąkk........"

Nie podoba mi się hymn ponieważ deerwują mnie słowa " Co nam obca przemoc wzięła szablą ODBIERZEMY" dlaczego "odbierzemy" skoro rzeźmy odebrali. Albo może co nam obca przemoc by wzięła to szablą odbierzemy. Wg. mnie mała korekta by się przydała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mi się podoba komentarz

A ja wolę taki komentarz: „Nieważne są nogi ale serce, które między nimi bije”. To chyba Szpakowski w czasie meczu piłki nożnej kobiet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Firma kosmetyczna Wojciecha Inglota opracowała pierwszy lakier do paznokci mogący podbić świat islamu, właśnie ich produkt uzyskał opinię jednego z teologów, że jest halal.

I Polak potrafi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dumny z tego izjestem Polakiem. Dla tego iż mósiałem założyć wątek https://forum.historia.org.pl/topic/10553-traktat-lizbonski-czyli-utrata-suwerennosci-przez-polske/ , dla tego iż nponad dziesięć lat byłem bz pracy, dla tego iż zgodnie z prawem nie mam dojazdu do swoich działek budowlanych. Teraz przrzejęłem gospodarstwo rolne, ale przy obecnej sytuacji ekonomicznej w Polsce nie wiem, czy uda mi się na nim utrzymać i rozwinąć, gdy nasz rzad lezie Niemcom i zagranicznemu kapitałowi w tyłki bez wazeliny. Bo fakt, iż znam się na ekonomii praktycznej(jednym artykułem uratowałem kilka tysięcy miejsc pracy w Polse) jest bez znaczenia. Jestem nikim, i nikt płakać po mnie nie będzie, a dla udzi z podobnymi poglądami politycznymi do moich nie ma miejsca w Polsce i w Polskiej polityce. A mój dowód osobisty: wpis Republica of Poland....

Edytowane przez intervojager

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może warto zaprezentować ów artykuł - trzeba promować dobre rozwiązania.

Cóż, każdy sam odpowiada sobie z czego czuje się dumny... proszę się jednak

nie zniechęcać.

Na przykład może być pan dumny z nader nieszablonowego podejścia do polskiej

gramatyki i ortografii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na przykład może być pan dumny z nader nieszablonowego podejścia do polskiej

gramatyki i ortografii.

To nie jest powód do dumy. Ale już drugi dzień wywalam obornik i już nie mam sił bawić się w sprawdzanie ortografii, a sZanowny kolega jak zwykle wiekszą uwagę przywiązuje do moich byków, niż do merytoryki w swoich wypowiedziach, tak iż czasem mi się wydaję iż toważystwo krów iż świń jest dla mnie bardziej odpowiednie, niż ludzi Pańskiego pokroju....

PS Co do mojego artykuły, proszę kolegę o zrobienie kolejnych zakupów w sklepie wielkopowierzchniowym lub w dyskoncie najlepiej z logiem biedronki, a następnie nie rozpaczanie iż żywność jest droga i marnej jakości, ludzie mało zarabiają lub nie mają pracy.... Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi?

Edytowane przez intervojager

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ależ zwracam uwagę nie tylko na formę ale i na treść, stąd me pytanie o artykuł który uratował tysiące ludzi przed bezrobociem - toż to powód do dumy.

Jak rozumiem w Polsce co prawda nie ma miejsca dla ludzi z pańskimi poglądami politycznymi, ale nikt za nie pana nie represjonuje?

Czyż to nie jest powód do dumy z obecnej Polski?

Bo drzewiej to różnie z tym bywało.

JA akurat często robię zakupy w Biedronce, nigdy nie wychodzę z tego dyskontu rozpaczając.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.