Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Z czego w Polsce jestem dumny?

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, iż ja także - przynajmniej od czasu do czasu - zwracam uwagę na formę i treść. Jeżeli innowacyjna forma, występująca nawet po edycji tekstu (zob. "izjestem", "mósiałem"), łącząca się ze specyficzną treścią (zob. "toważystwo krów iż świń jest dla mnie bardziej odpowiednie, niż ludzi Pańskiego pokroju") - nie ulegnie zmianie, to będziemy się z uzytkownikiem Intervojager niezwykle szybko żegnać, po odpowiedniej dawce ostrzeżeń.

Nie wymagamy tu "Wersalu", zgodności poglądów, ani umiejętności posługiwania się językiem polskim na poziomie prof. Miodka, czy Bralczyka, ale elementarne reguły i zasady postępowania wypada zachowywać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę wyedytować swojej odpowiedzi pod kątem poprawy ortografii... Jesteście dumni z naszej historii, ale czy jesteście dumni z obecnych działań sprawujących władzę w Polsce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku brzmi: "Z czego w Polsce jestem dumny?" a nie: "Czy jesteście dumni z obecnych działań sprawujących władzę w Polsce?".

Co do drugiego stwierdzenia; powodów do dumy nie ma, atoli postępowanie rządu nie jest aż tak złe by słychać było jeno powszechny "płacz i zgrzytanie zębami".

Nie jestem dumny z tego izjestem Polakiem.

(...)

dla tego iż nponad dziesięć lat byłem bz pracy,

(...)

Warto zawsze rozważyć w kontekście takiej sytuacji czy wpis nie tyle powinien brzmieć: "Nie jestem dumny z tego iż jestem Polakiem" a: "Nie jestem dumny z tego jakim Polakiem jestem".

Niestety nie mogę wyedytować swojej odpowiedzi pod kątem poprawy ortografii...

(...)

Po upływie pewnego czasu nie da się edytować postów, zwłaszcza jak padło kilka odpowiedzi.

Ale jeszcze nic straconego, proszę zajrzeć do wątku: "Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę", jeszcze zdąży użytkownik intervojager poprawić swój ostatni wpis:

"UE oznacza wzrost ubustwa Polaków".

I proszę: wcale się nie czepiam, a nawet służę życzliwą pomocą.

Czuję że mógłby być to asumpt do wpisu w temacie z czego jestem dumny w Polsce...

Bo fakt, iż znam się na ekonomii praktycznej(jednym artykułem uratowałem kilka tysięcy miejsc pracy w Polse) jest bez znaczenia.

Ależ ma znaczenie, stąd namawiałem przecież użytkownika intervojager by zaprezentował nam owe osiągnięcie jego wiedzy z zakresu praktycznej ekonomii. Nawet w tym temacie - byłby to przecież przykład z czego możemy być w Polsce dumni. Z niewiadomych jednak przyczyn użytkownik intervojager pozbawia nas satysfakcji zapoznania się z płodami jegoż umysłu.

(...)

dla udzi z podobnymi poglądami politycznymi do moich nie ma miejsca w Polsce i w Polskiej polityce. A mój dowód osobisty: wpis Republica of Poland....

A próbował użytkownik intervojager już swych sił w polityce?

Ludzie głosują nogami...

skoro jest tak źle to może czas na Wielką Emigrację, skoro kraj aż tak niesuwerenny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Niby drobiazgi, ale:

Szkoda, że większość... to jednak - nie w Polsce.

:(

Ano szkoda. Uczelnie są dosyć biedne, przynajmniej w moich czasach tak było. Przełom wieku. Przeżyłem szok w Anglii gdy zobaczyłem jak może być wyposażona szkoła wyższa. Na gliwickiej miałem naprawdę dobrych wykładowców, ludzi z chęcią i zapałem ale to zawsze była tylko teoria. Najnowszy sprzęt był nieosiągalny.

Słysząc o ostatnich sukcesach studentów z Wrocławia i Gdańska trochę serce się raduje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ja jestem dumny, ze Polacy bez kontaktów, często bez znajomości języka jadą do Londynu i wygrywają z durnymi Angolami w wyścigu po pracę!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

A ja jestem dumny, ze Polacy bez kontaktów, często bez znajomości języka jadą do Londynu i wygrywają z durnymi Angolami w wyścigu po pracę!

Spędziłem tam 2 lata. Wymiana studencka. Oprócz tego iż jeżdżą po złej stronie ulicy, mają dziwne wtyczki, dziwny układ miar, który słabo koresponduje z SI to mają Chelsea, East Side i puby jakich ze świecą szukać.

Z czego w Polsce chciałbym być dumny. To jest także dobre pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z urody kobiet , choć .... to cecha chyba wszystkim Słowiankom właściwa :o

i z polskiej kuchni , kudy tam Francuzom , Chińczykom , czy Italianerom do bigosu , czy nomen omen "ruskich "pierogów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

W sprawie urody kobiet to 100% zgoda :thumbup: . Bigos jak najbardziej ale pierogi to już słabo <_<

Południowcy mają swoje zwyczaje :B):

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Oczywiście;

Stanowczo protestuję przeciw demonizowaniu i gloryfikowaniu rasy Słowiańskiej nad jakąkolwiek inną.

;)

A tak naprawdę - Bądźmy szowinistami, ale bez dewiacji.

Zapomniałem dodać - Polacy, Białorusini i Ukraińcy winni sobie podać rączki.

Ale to temat na inny temat.

Edytowane przez poldas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kiepura - może jeden z największych tenorów swego czasu?

Właśnie obejrzałem na TVP Historia "W dowód przyjaźni - Marcel Prawy" pasjonujący dokument będący swego rodzaju hołdem dla tego śpiewaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Kiepura - może jeden z największych tenorów swego czasu?

Właśnie obejrzałem na TVP Historia "W dowód przyjaźni - Marcel Prawy" pasjonujący dokument będący swego rodzaju hołdem dla tego śpiewaka.

Pięknie śpiewał, to prawda. Nigdy mnie prywatne życie artystów nie interesowało no ale skoro mamy być dumni.

Prokurator dr Krzemuski pisał: "Jan Kiepura, syn Franciszka i Marii, w dniu 7 sierpnia 1924 roku w Sosnowcu, zmusił Piotra L. za pomocą gwałtu na jego osobie, do opuszczenia lokalu prawnie przez niego zajmowanego, czym dopuścił się występku z art. 51, 507 cz. I kk".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A Alex WS doczytał artykuł do końca?

Na marginesie: jak się cytuje cudzą wypowiedź, warto to zaznaczyć: skąd i od kogo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

A Alex WS doczytał artykuł do końca?

Na marginesie: jak się cytuje cudzą wypowiedź, warto to zaznaczyć: skąd i od kogo.

A tak, doczytał. Fakt faktem, że czytam wybiórczo, brak czasu. Interesuje mnie przesłanie a nie pochodne tego przesłania.

Jak secesjonista chyba zauważył bardzo staram się szanować prawa autorskie, więc jeżeli w jakiejkolwiek postaci coś je naruszaja to proszę o usunięcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.