Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Z czego w Polsce jestem dumny?

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin   

Z czego jestem dumny? Z tego, że Polska jest. Że mimo tego iż starano się wszystkimi dostępnymi środkami ją zlikwidować - przetrwała. Przerwała wraz ze swoją historią, kulturą, literaturą. Jestem dumny też z osiągnięć naukowych. Jestem dumny z Polaków walczących w legionach polskich. Jestem dumny z lotników, którzy pomagali Anglii, a także tych, którzy rozszyfrowali enigmę. Nie jestem jednak dumny z obrazu Polaków. Obrazu na którym są namalowani sami kieszonkowcy i cwaniacy. Obrazu na tle małej wsi. Obrazu, który potwierdzają kolejne wystąpienia publiczne rządu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Powiedziałbym , że z patriotyzmu ale często ten patriotyzmy kończył się tragicznie .

Powiedziałbym , że z wielkich zwycięstw ale czsto je nie wykorzystywali

A więc wymienię :

-kulturę

-zabytki

-JP2 , Wałęsa , Miłosz, Szymborska etc.

- " Polak potrafi "

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jestem dumny z tego ze w polsce sa tanie browary, tanie wina i tanie fajki =] szkopy do nas po zapasy przyjeżdżaja - w irlandi czy w angli sa piwo najzwyklejsze trzeba zapłacic kolo 10zeta =/ a najtanszy winiak to koszt 20pln'ów a nie umywa sie do naszego za 3,40zl <lol>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zkopy do nas po zapasy przyjeżdżaja -
oj Esplendido... nawet nie wiesz jak się w tej kwestii mylisz :) Ja jako mieszkaniec pogranicza, często bywam w Berlinie, a tam wino jest kilkakrotnie tańsze niż w kraju. Mniejsza akcyza, powoduje, że dobrą "Kadarkę" można kupić za niecałe euro. Około 4zł!!! Piwo tez jest tanie, jedynie fajki drogie jak diabli, ale ja nie palę... I to nie jakieś tam jabole, tylko dobre półsłodkie specjały z Bałkanów. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

miałem kontaks z Francuzami, Irlandczykami i Anglikami, i oni okropnie narzekali na ceny fajek w ich krajach : za fajaki płacą od ok. 2euro za paczke, a reszta tak jak pisałem wyżej :) natomiast jeśli chodzi o sąsiadów zza zachodniej granicy - to oni odwiedzają nas w celu zakupu benzyny -teraz juz mniej,ale jak nasza jeszcze tak schodziłą tak w okolicy 3-3,5zł to bardzo byli nią zachwyceni =]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tusk   

Wierze w Polakow. Jak przychodzi co do czego to potrafimy sie zjednoczyc i zmobilizowac do dzialania - problem w tym ze w ostantiej chwili. I na krótko.

jestem dumna Z CD-Action, bo to przeznakomite pismo :)

Z naszych zdolnych informatyków, z naszej historii, z naszego alkoholu, z Załuckiego, z Tedeusza i takich tam. Polacy mają w sobie coś nie z tego świata :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Jak to z kogo jestem dumny? Oczywiście że z siebie :mrgreen:

A na poważnie najbardziej dumny jestem z tego że mimo tego że zaborcy chcieli nas zasymilizować lub zabić to wciąż żyjemy, jesteśmy i na wyspie koło Antarktydy i na Syberii i W Wlk, Brytanii i na ławce pod Paryżem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I niestety też na ławkach w Berlinie... swoją drogą to faktycznie twardy z nas naród. Chyba żaden kraj nie musiał tak długo i tak zaciekle walczyć o swoją niepodległość jak Polska.. zabory, germanizacje, rusyfikacje, holocaust, wojny światowe etc. chciałoby się rzec: Brawo rodacy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Chyba żaden kraj nie musiał tak długo i tak zaciekle walczyć o swoją niepodległość jak Polska..

Kurdowie walczą od kilkuset lat, wiele wycierpieliśmy, ale nie przesadzajmy że my mieliśmy najgorzej w historii, albo tym że przez to jak wiele wycierpieliśmy teraz należy nam się traktowanie na lepszych warunkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kurdowie walczą od kilkuset lat
Poprostu wiedziałem, że podasz przykład Kurdów jako kontrargument. :) Zgodzimy się chyba jednak z tym, że nam się udało a im nie. Oprócz tego, kultura muzułmańska różni się diametralnie od szeroko rozumianej chrześcijańskiej i europejskiej. Nie stać ich było na jeden duży zryw. Tam praktycznie cały czas wrze, ale oni jakby się trochę pogodzili z losem. Sensem ich życia od pokoleń jest walka a nie cel jaki ta walka miałaby przynieśc. To są różnice w mentalności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Nie rozumiem Twojego postu twierdzisz że Kurdowie walczą w ten sposób żeby nie wygrać?

Przecież to nonsens, podobnie jak stereotyp że każdy Kurd to muzułmanin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle: ale to jest w jakimś sensie ich "życiowe posłannictwo" wiem, że brzmi to głupio, ale wydaje mi się że ta ich walka jest niejako pro forma. Jak inaczej wytłumaczyć tak długi okres walki bez sukcesów?

stereotyp że każdy Kurd to muzułmanin
tego nie powiedziałem, stwierdziłem jedynie, że
kultura muzułmańska różni się diametralnie od szeroko rozumianej chrześcijańskiej i europejskiej
a na takim obszarze leżą tereny zamieszkałem przez kurdów. Dominują tam wpływy świata islamu, nieprawdaż?? W tym kontekście kulturowym niemożliwe jest utworzenie państwa kurdyjskiego bo żaden z krajów gdzie mieszka mniejszość kurdyjska nie ustąpi. (Turcja, Irak, Iran). Tylko Turcja jest krajem laickim, pozostałe to państwa muzułmańskie, a Iran nawet ekstremistycznie islamski. Kurdowie nigdy nie mieli dostatecznie dużo sił i nie sprzyjała im sytuacja geopolityczna. Stąd brak własnej ojczyzny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Lubię rozmówców którzy sami sobie odpowiadają na pytania:

Jak inaczej wytłumaczyć tak długi okres walki bez sukcesów?

Kurdowie nigdy nie mieli dostatecznie dużo sił i nie sprzyjała im sytuacja geopolityczna. Stąd brak własnej ojczyzny.

Życzę miłej dyskusji z samym sobą :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.