Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubione polskie miasto

Moje ulubione polskie miasto to:  

107 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Kraków
      27
    • Wrocław
      4
    • Warszawa
      9
    • Gdańsk
      2
    • Poznań
      3
    • Lublin
      1
    • Moje miasto...
      7
    • Inne jakie?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie tym miastem jest Kraków, a nie Warszawa. Uwarzam, że Kraków jest miastem nie tylko piękniejszym od Warszawy, ale to właśnie Kraków powinien być stolicą Polski 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
kraków kiedys był Stolicą =/// powinien być dalej - tylko ze gdyby był tą stolicą w latach 39-45 XX wieku to wyglądał by dzisiaj jak ta Warszawa =///

Nie mówiąc o tym , że zbierałby się cyrk tzn. Sejm .

Ale trzeba przyznać , że po wojnie Warszawa szybko się rozrosła . To przez Warszawiaków , którzy kochali swoje miasto i nawet do ruin wróciło . Szkoda tylko , że tak mało zostało tych prawdziwych Warszawiaków.

A co do samego Krakowa to nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . Najwięcej turystów przyjeżdża przecież do grodu Kraka . Ma wspaniałe zabytki , kulturę , dobre ośrodki sportowe . Więc tak jakby te porównie wychodzi na remis . Ale z racji tego , że mam więcej doczynienia z Krakowem stawiam właśnie na to miasto. 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dembi   

Uwielbiam swoje miasto Ozorków... może jest troche małe ale zato niezwykle fajne. Znajduje sie niedaleko Łodzi jak by ktos niewiedział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
W sumie żeby oceniać miasto powinno się w nim najlepiej pomieszkać z 2 tygodnie, ale niestety ani ja nie mieszkałem tyle w Gdańsku, ani ty tyle w Krakowie.

Ale ja mieszkam już tyle w Krakowie i mam skalę porównanwczą.

Kocham, Kraków mnóstwo zabytków, klimatyczne knajpki, największy rynek wokół, którego jest mnóstwo sklepów, wspaniałe teatry - Słowacki czy genialne sztuki - Mayday w Bagateli, do tego Wisła i możnośc spacerowania wzdłuż niej z ukochaną osobą. Lokacja na niemieckim prawei czyli typowe stare miasto z mnóstwem kamienic i uliczek.

Mnie te zabytki nie uwiodły.

Klimatyczne knajpki znam dwie - Pub Tower i Pub Still Gotyk.

Rynek nie ma mi do zaoferowania nic poza bankomatem BZ WBK i Empikiem. A słowo "mnóstwo" rozumiemy chyba nieco inaczej.

W teatrach nie byłem, nie wypowiem się.

Wisła nie jest dla mnie żadną wielką atrakcją, choć z braku ukochanej osoby nie spędzałem nad nią czasu w ten sposób.

Teraz o tym co zaobserwowałem w Krakowie.

To miasto jest brudne. I nie mam tu na myśli jakichś zascianków, a centrum, nie wyłączając rynku.

To miasto nie ma absolutnie żadnego klimatu - chodzę po nim i nie czuję absolutnie nic, ba, nie mogę się dogadać porządnie z tutejszymi ludźmi.

To miasto tak stara się być atrakcyjne dla wszystkich, że nie jest atrakcyjne dla nikogo

Jedyne co mnie tu trzyma to UJ i grawitacja.

Ah, moim ukohanym miastem jest najbardziej nasycone zabytkami i najpiękniejsze miasto w Polsce - Łódź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Z racji mojego miejsca zamieszkania zdecydowanie Warszawa. Tutaj się wychowałem, moja rodzina mieszka tutaj już od kilku pokoleń. Zawsze gdy wyjeżdżam na dłużej tęsknię za jej klimatem. Może i nie jest najpiękniejsza, ale swój charakter ma, jest oarę takich miejsc gdzie można spędzić naprawdę bardzo mile czas.

Natomiast tak obiektywnie patrząc to zdecydowanie całe Gdańsk. Zawsze gdy tam jestem czuję się fenomenalnie. Starówka chyba najpiękniejsza w całej Polsce. Ostatnio jak tam byłem w marcu tegoż roku, o zmroku wyglądało to magicznie. Gdybym miał wyprowadzać się z Warszawy to chyba właśnie do Gdańska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk, Gdańsk i jeszcze raz Gdańsk - czuję się tam trochę tak, jakbym był w XVI czy XVII wieku, może w jakichś północnych Niemczech czy Niderlandach, wszystko piękne, monumentalne. Zaraz za nim, na 2 miejscu, Toruń (wybieram się tam na studia :P ), na 3 ex aequo Warszawa i Wrocław, dalej Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Kołobrzeg, Poznań, Warszawa, Kraków, który rozczarował mnie - byłem tam kilka lat temu i nawet mi się podobał, ale za ten czas zwiedziłem inne duże polskie miasta, i ostatnio będąc w Krakowie uświadomiłem sobie, że nie jest tak piękny, jak sądziłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Trajanus   

Skoro mówimy tylko o Polskich to zdecydowanie Kraków. Jak jestem na rynku czuję się jakoś wyjątkowo, magicznie do tego ta nowa galeria dla mnie miodzio w jednym miejscu robie wszystkie. Do tego Wawel i kilka cudownych pubów tworzą świenty klimat dla tego miasta, czuję się tutaj bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

No Kraków niby ma swój klimat, ale jak tam przyjechałem, to byłem niestety rozczarowany również w kwestii nastroju. No niby nie najgorzej, ale odnoszę ciągłe wrażenie, że takie miasta jak Gdańsk (uczciwie) tworzy lepszy nastrój. Byłem też mile zaskoczony Krynicą Górską (być może dlatego, że za górami przepadam). Ale to tylko moje subiektywne uczucie.

BTW jednak nic nie umywa się do miast takich jak np. ST Andrews, gdzie klimatu z pewnością nie brakuje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Kiedyś bardzo podobał mi się Kraków (te obowiązkowe, tygodniowe wycieczki z historii sztuki, i noclegi na Oleandry, obok "Rotundy" :D ), oraz Gdynia (a wszczególności jej plaże - od Orłowa, poprzez Sopot Kamienny Potok, do mola). Lokalny patriotyzm przemawia, żebym zagłosował też na stolicę mojego województwa - Lublin.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gdynia (a wszczególności jej plaże - od Orłowa, poprzez Sopot Kamienny Potok, do mola)

Aktualnie mieszkam własnie w Gdyni. Bardzo ładne miasto, ale jak dla mnie brakuje trochę historii :D W Gdyni najładniejszy jest moim zdaniem Skwer Kościuszki i Bulwar Nadmorski:) A Sopot Kamienny Potok to już Sopot a nie Gdynia :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo oczarował mnie Poznań- zawsze chętnie tam wracam :D

szczególnie na piękny poznański rynek... i te koziołki :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grocal   

Zagłosowałem na miasto z duszą, czyli Kraków. Choć gdybym był typowym ksenofobem zagłosowałbym na swoje, bo Łomża się prężnie rozwija. Ale mam duży, i jak widzę nie jestem odosobniony, sentyment do miasta Kraka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Ja mieszkam w Łodzi, ale nie podoba mi się miasto, głosuję na Kraków, najwspanialsze miasto w Polsce!

[ Dodano: 2007-02-16, 09:42 ]

Ej, ktoś był w Zaościu, bo chciałbym się tam wybrać, ale się zastanawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.