Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubione polskie miasto

Moje ulubione polskie miasto to:  

107 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Kraków
      27
    • Wrocław
      4
    • Warszawa
      9
    • Gdańsk
      2
    • Poznań
      3
    • Lublin
      1
    • Moje miasto...
      7
    • Inne jakie?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Swoją drogą obdrapane kamienice na Krakowskim Przedmieściu,

Które są odnawiane.

sypiący się Pałac na Wodzie

Aż tak źle to z nim jeszcze nie jest.

Dworzec Centralny, który lepiej, aby go nie było...

Tutaj muszę się zgodzić. Jak człowiek patrzy na zdjęcia Dworca Głównego sprzed wojny, a na to co teraz stoi... różnica jest.

Wybacz Jarpenie ale to co teraz piszesz, to są w dużej mierze utarte hasła wygłaszane przez gro ludzi spoza Warszawy. To nie jest miasto, które oszałamia swoim pięknem na pierwszy rzut oka. To miasto ma duszę, w którą trzeba się wczuć. Przespacerować się bocznymi uliczkami na Woli, Pradze, w Śródmieściu. Pooglądać stare przedwojenne kamienice, kościoły których w Warszawie nie brakuje, a nie są to byle jakie kościoły. Żeby to miasto zrozumieć i mieć pełen jego obraz trzeba je poznać, i to dokładnie.

I nie wiem skąd biorą się Ci wszyscy ludzie opowiadający jacy to nie są Ci warszawiacy... W prawie całym kraju panuje opinia że warszawiak = buc, cham itp. A tak wcale nie jest. Czego zazdroszczą ? Wielkości miasta :lol:

Niestety coś w tym jest. Bardzo często jednak ludzie, którzy przyjeżdżają do Warszawy tylko po to, aby znaleźć pracę i zarobić dobrze, z czasem zaczynają uważać się za Warszawiaków, i swoim zachowaniem psują opinię reszcie miasta. Chociaż i wśród rodowitych Warszawiaków znajdzie się prostactwo. Smutne ale prawdziwe. Chociaż boli mnie to, że ludzie tak to strasznie uogólniają, powoli zaczynam ignorować takie uwagi. Sam nie mam nic ani do mieszkańców Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Szczecina etc. Znam wiele osób, które swoim miastom psuje opinie, a jednak staram się nie wydawać opinii o całym mieście na podstawie 3-4 poznanych osób. Bo jest to dla mnie po prostu nie fair w stosunku do reszty.

Jedyna dzielnice gdzie obok "menelka" usiądzie schludna, ładna Pani i nikomu nic nie przeszkadza.

Nie zgodzę się, zdecydowanie nie. Na Woli jest identycznie. Mieszkałem tam blisko 17 lat, klimacik jest naprawdę niepowtarzalny.

Mi w Warszawie brakuje dzielnicy wieżowców

W Europie raczej nie buduje się miast z wieżowcami w centrum. Warszawa z tego co wiem, jest tutaj jednym z nielicznych przypadków budowania wieżowców skupionych w centrum. To miasta amerykańskie i azjatyckie mają takie dzielnice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
warszawiak = buc, cham itp.

stereotyp... To samo powiem o Niemcach co zaatakowali Polskę w 1939. Albinosie mogę się spytac co było jakbyś się urodził np: w Zamościu? Uważałbys , że twoje miasto jest najładniejsze. To po prostu patriotyzm lokalny. Nic innego. Nie mówię , że Warszawa jest brzydka ale pieknem nie grzeszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Chciałbym sprostować że nie dodałem znaku zapytania na końcu i stąd taki komentarz Jarpena :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinosie mogę się spytac co było jakbyś się urodził np: w Zamościu?

Nie wiem co by było. Niemniej mieskzam tu prawie 20 lat, czuję się związany z tym miastem i podoba mi się. Gdańsk też mi się podoba, a byłem tam zaledwie parę razy. W tym przypadku też patriotyzm lokalny się we mnie odzywa?

Uważałbys , że twoje miasto jest najładniejsze. To po prostu patriotyzm lokalny. Nic innego.

Widzę że znasz mnie lepiej niż ja sam siebie :roll: . Pogratulować umiejętności analizy psychiki, i to już po krótkim pobycie na forum.

Nie mówię , że Warszawa jest brzydka ale pieknem nie grzeszy.

Kwestia gustu. Dla mnie jest najładniejsza... a nie sorry, to tylko patriotyzm lokalny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a nie sorry, to tylko patriotyzm lokalny.

Jeśli Cię uraziłem to sorry . Nie chce sie upodabniać do Pani Kempy... ale te KDT mogli by wyburzyc . Są plany. Ale ciekawe kiedy te wszystkie plany się urzeczywistnią... :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wiecie, Warszawa brzydka nie jest, ba, jest jednym z ładniejszych miast.Ta brzydota, o której ja myślę, to na przykład stare, odrapane bloki z PRL-u, stojące obok ładnych przedwojennych kamienic.Ale konieczność po wojnie taka była, bo z miasta zostało zaledwie 15%.Ja mioeszkam w takim miasteczku o nazwie Słupsk.U mnie to wstrętne bloki, popisane graffiti, stoją obok kamieniczek sprzed wojny.U mnie dużo jest ładnych, przedwojennych, poniemieckich kamieniczek, mamy parę ładnych kościółków, zameczek-dwór...Ale obok kościołów stoją bloki, koło zamku stoi blok-hotel, rodem z lat 70., na Rynku główne miejsce zajmujue kino z lat 70., obok blok ''peerelowski'', kamieniczki odmalowane na cukierkowe kolory, szklany, malutki biurowiec i eks-klasztor z XVw., zamieniony na bibliotekę.Wokół ani jednej kawiarni, nie można usiąść przy herbacie i odpocząć.Ja na ten przykład, bardzo zazdroszczę mieszkańcom Poznania, Krakowa, Zamościa, Lublina i ...Wilna.Je też uznaję za polskie miasto, bo stamtąd się wywodzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Kocham Wrocław, ma swój klimat. Gmach Uniwersytetu, te piękne uliczki koło rynku... Strasznie lubię tam spacerować, jak jest ładna pogoda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Hmm... i jakby o to mi chodzi :] Wrocław mi się podoba - ale tylko rynek :lol: Tam jest to coś. A w Warszawie wszędzie czuję ten klimat ! :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bermudka   

Kraków. Jasne, że Kraków.

Po pierwsze- miasto mojego dzieciństwa.

Po drugie- to wszystko co zostało już tutaj powiedziane.

Po trzecie- taka knajpka na Kazimierzu. Nazywa się Studnia Życzeń. To najpiękniejsze miejsce na ziemi, tam moi rodzice po raz ostatni jedli wspólnie pizze. I ja tam przyjeżdżam tak często, jak tylko mogę. Żeby posiedzieć. I zjeść najlepszą hawajską pizze pod Słońcem.

Po czwarte- ten klimat. Uliczni artyści, mnóstwo gołębi, muzea i wystawy. Bajeczka.

(Może ten ostatni punkt odnosi się też do wielu innych miast, ale Kraków przoduje w liczbie ulicznych artystów:). Nawet w Warszawie tylu ich nie wiedziałam)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeszcze tak odnośnie Warszawy: Nie masz cwaniaka nad warszawiaka , Piosenka o mojej Warszawie , Warszawa , Sen o Warszawie .

Warszawa jest jak nieśmiała dziewczyna. Początkowo niedostępna, ciężko złapać z nią idealny kontakt, ale jak da się poznać, okaże się być prawdziwym cudem, którego człowiek nie chciał by zamienić na nic innego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Warszawa jest jak nieśmiała dziewczyna. Początkowo niedostępna, ciężko złapać z nią idealny kontakt, ale jak da się poznać, okaże się być prawdziwym cudem, którego człowiek nie chciał by zamienić na nic innego.

Sama prawda :) Dzisiaj miałem wyjątkowo zły humor po treningu, ale mówię szczerze że jak znalazłem się w Centrum Warszawy jakim dla mnie jest wyjście z metra i podziemia pod rotundą, to humor poprawił mi się od razu. I jeszcze była ta kapela złożona z samych dziadków :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kraków najatrakcyjniejszym miastem w Polsce - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Uważa tak co trzeci mieszkaniec kraju. Drugie w kolejności jest "inne miasto" - a więc żadne z największych - typuje je co piąty Polak. Warszawa jest dopiero trzecia zdobyła 14 proc. głosów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie ma co o Zamościu wspominać, bo to bardziej lokalny patriotyzm ;) nie uważam Zamościa za najpiękniejsze miasto w Polsce i wyjadę stąd bez specjalnych emocji. Głos swój oddaję na Warszawę, gdzie mam zamiar za rok i trochę się udać i zapewne, jeśli się poszczęści, zamieszkać na stałe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co o Zamościu wspominać, bo to bardziej lokalny patriotyzm ;) nie uważam Zamościa za najpiękniejsze miasto w Polsce i wyjadę stąd bez specjalnych emocji. Głos swój oddaję na Warszawę, gdzie mam zamiar za rok i trochę się udać i zapewne, jeśli się poszczęści, zamieszkać na stałe.

Czy w Warszawie są w ogóle Warszawiacy od 10 czy więcej pokoleń?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.