Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubione polskie miasto

Moje ulubione polskie miasto to:  

107 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Kraków
      27
    • Wrocław
      4
    • Warszawa
      9
    • Gdańsk
      2
    • Poznań
      3
    • Lublin
      1
    • Moje miasto...
      7
    • Inne jakie?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Kocham, Kraków mnóstwo zabytków, klimatyczne knajpki, największy rynek wokół, którego jest mnóstwo sklepów, wspaniałe teatry - Słowacki czy genialne sztuki - Mayday w Bagateli, do tego Wisła i możnośc spacerowania wzdłuż niej z ukochaną osobą. Lokacja na niemieckim prawei czyli typowe stare miasto z mnóstwem kamienic i uliczek. Dla mnie bomba ; ) W temacie o ulubionym mieście, a nie o tym, które jest lepsze : P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Wybor wydaje sie oczywisty, miasto z ktorym kojarzy sie Polske na arenie miedzynarodowej, kolebka panstwowosci, symbol potegi Piastow i Jagiellonow - Krakow. Mialo miast w Polsce ma charakter naprawde miedzynarodowy i reprezentacyjny a Krakow jest z nich najlepszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lex87   
Kocham, Kraków mnóstwo zabytków, klimatyczne knajpki, największy rynek wokół, którego jest mnóstwo sklepów, wspaniałe teatry - Słowacki czy genialne sztuki - Mayday w Bagateli, do tego Wisła i możnośc spacerowania wzdłuż niej z ukochaną osobą. Lokacja na niemieckim prawei czyli typowe stare miasto z mnóstwem kamienic i uliczek. Dla mnie bomba ; ) W temacie o ulubionym mieście, a nie o tym, które jest lepsze : P

Dlatego często mówie " Kraków Duma Polski " i jestem dumny z tego , że mieszkam tu od zawsze i żal będzie z niego wyjeżdżać kiedyś i udać się w zagranice ,ale cóż takie życie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Kraków.Cuż tu więcej gadać.Po prostu znalazło się na 5 miejscu na liście najatrakcyjniejszych miastach europy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

można zwiedzać Warszawe,Gdańsk,Toruń,Łódż,Katowice ale tylko w Krakowie poczuje sie ten specyficzny klimat...tylko Kraków jest cudowny nocą (oczywiscie stare miasto) :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kraków to klimat niepowtarzalna atmosfera i duch historii, a raczej jej oddech na plecach :) Co tu dużo gadać piękne miasto. Jeśli się uda na 3 roku most i Kraków stanie przede mną otworem :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Patrzę tak po wypowiedziach szanownych kolegów i widzę; Kraków, Kraków i jeszcze raz Kraków. Dlaczego. Byłem tam ze trzy razy (w różnych porach roku) i to co widziałem nie było jakoś specjalnie urzekające. jako standardowy turysta zwiedziłem naturalnie Wawel i "smoczą jamę". Pierwsze jest największą atrakcją tego miasta, a drugie chyba najgorszą. W jamie nie było smoka, a jak juz go znalazłem, to odkryłem, że muszę czeka, żeby łaskawie zionął (było to jeszcze przed erą "ognistych" SMS'ów). Ta było warte zobaczenia, a reszta... Na cóż. Faktycznie ten ryneczek ładnie się prezentuje, a sukiennice z zewnątrz wyglądają ładnie (żeby tylko jeszcze wewnątrz było coś ciekawego...). Oczywiście poszedłem też do Wierzynka na filiżankę "doskonałej herbaty" (jak można było wyczyta w menu). Zatem zaparzyłem sobie tego Lipton'a (narzekając na cenę) i poszukałem cukru. Tak jest! Tylko dwa stoliki dalej była cukierniczka. Cały szczęśliwy położyłem mój skarb na stole, zdjąłem pokrywkę, pociągnąłem za łyżkę pragnąc nabrać cukru i razem z łyżeczką podniosłem wspomnianą cukierniczkę. Zaskoczony obróciłem cukierniczką kilka razy w powietrzu (obsługa była zajęta dyskutowaniem na temat chłopaków jednej z dziewczyn) i przyjrzałem się czemuś co kiedyś mogło uchodzi za cukier drugiej klasy. Doszedłem do wniosku, że albo ta cukierniczka stała tam dobrych parę lat (wszak wilgotność powietrza nie była oszałamiająca) i służyła, za np. wystawę 100 letniego cukru, albo ktoś uznał za zabawne, aby do środka wlać odrobinę letniej wody. Zadowolony moim odkryciem opuściłem lokal i udałem się do pobliskiego "Chłopskiego Jadła", gdzie dostałem kubek gorącej herbaty z cukrem w stanie sypkim za połowę ceny.

Moje ulubione miasto to rodzinny Gdańsk, w którym nie oszczędza się na cukrze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wierzynek to miałeś przygode : P i po co było tam iść na herbate ; ) Mogłeś iśc na Floriańskiej do restauracji Pod Różą jeśli mówimy o tym standaradzie lokali. Do tego cudowny jest teatr J. Słowackiego, piękne jest Zoo w Krakowie. Tak Zoo, kto był powinien potwierdzić moje słowa. Zadbane, w lesie, dużo zwierząt i zakochany ; ) Sukiennice z zewnątrz są ok, a w środku to nastawione są na turystów raczej obcokrajowców, którzy kupią te szachy na pamiątke ; ). Jeszcze wracając do lokali jest kilka urokliwych pubów w okolicy. Mogłeś też wybrać się do centrum Manggha, albo Muzeum Czartoryskich. Niedawno też wyremontowali Floriańską wygląda zdecydowanie lepiej. Jeśli chodzi o Gdańsk to byłem 2x. W sumie miasta podobne bo tu i tu kamienice, urok długowiecznego miasta. Podobał mi się wasz rynek, z tą fontanną mały, bo mały ale naprawdę urokliwy. Jednakże nie podobał mi się dworzec, słabo oznakowany, a informacja nie działała i kasy biletowe też były zamknięte. W sumie żeby oceniać miasto powinno się w nim najlepiej pomieszkać z 2 tygodnie, ale niestety ani ja nie mieszkałem tyle w Gdańsku, ani ty tyle w Krakowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Jeśli chodzi o Gdańsk, to rynek mamy wąski, ale za to długi. Kiedyś był nawet węższy przez "takie śmieszne małe ganki" jak to niektórzy nazywają, więc nie narzekaj. Trzeba było popatrzeć na słynną Panienkę z okienka. Zauważ, że właściwie każda uliczka w Starym Mieście jest taka sama, więc po co robi typowy kwadratowy plac? Od placów jest Plac Węglowy. Co do dworca, to może słabo oznakowany, ale jeśli chociaż raz widziałeś jego zdjęcie, to nietrudno go zapomnieć. Takie wielkie coś, które, według niektórych przewodników, przypomina... pociąg. Specjalnie oglądałem nawet zdjęcia lotnicze, ale podobieństw nie znalazłem... Tacy są przewodnicy. Jeden w Malborku twierdził, że w średnich wiekach, w fosie odbywały się corridy młodych krzyżaków. Chyba o pająki mu chodziło, bo inaczej zgłupieć można. A niby licencję PTH ma.

Co do Sukiennic, to ile można mieć pamiątek typu kolejna pogodynka z napisem [tu wstaw nazwę miasta w którym to kupiłeś], czy ciupaga. Gdzie te słynne sukna, pytam się?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ZwieRZak   

a ja powiem, że Warszawa...

przyjdzie Stasiu z wąchocka powie że Wąchock wiadomoże w 90% każdy powie swoje misto... proponował bym ankietę:

Ulubione polskie miasto z wyłączeniem tego w którym mieszkasz będzie obiektywniej :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.