Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
elfo

Dlaczego Mieszko I nie został świętym?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca było tak, że świętym zostawał władca niesamowicie pobożny. Liczyły się wpływy Rzymie. Oczywiście taką kandydaturę dobrze było podeprzeć licznymi fundacjami itp. Mieszko nie był wzorem pobożności, nie unikał grzechu… Jednak czy inni władcy wyniesieni na ołtarze istotnie byli tacy święci?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Jest rzeczą oczywistą, że wielu świętych trudno nie uważać za zbrodniarzy, a wyniesienie ich na ołtarze to jakaś pomyłka, dlatego przewinienia Mieszka musiałybyc cięższego kalibru, albo nie miał kto się za Mieszkiem wstawić u papieża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

gdyby Mieszko został świętym, to w zasadzie zostałyby rozwiane wszelkie wątpliwości, jak Mieszko się właściwie nazywał. Zapewne słyszeliście wszelkie hipotezy, że był Skandynawem i nazywał się nie Mieszko, lecz Dagobert lub Bjoern. A szkoda, bo ja wciąż mam wątpliwości, czy oprócz tego, że jestem Polakiem, to jestem też Skandynawem, Wikingiem. Hehe :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

No nie wiem. Nigdy nie mów "obalona", gddy nie masz 100 procentowych dowodów. Jasne, też uważam, iż jest nieprawdziwa, ale nie wyklaczyłbym jej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Totalny absurd. Wiecie, z jaką prędkością przemieszczały się wtedy informacje? Na Boga, dziś takie proces trwa latami, wtedy niejeden święty mąż lub niewiasta nie doczekiwali się swojej bulli papieskiej i umierali jako grzesznicy. Proponowałbym najpierw zdobyć trochę wiedzy z dziedziny technologii i logistyki Polski Piastów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ether   
Proponowałbym najpierw zdobyć trochę wiedzy z dziedziny technologii i logistyki Polski Piastów.

Czy dysponujesz jakimiś szczegółowymi danymi? To bowiem szalenie interesujący temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Totalny absurd. Wiecie, z jaką prędkością przemieszczały się wtedy informacje? Na Boga, dziś takie proces trwa latami, wtedy niejeden święty mąż lub niewiasta nie doczekiwali się swojej bulli papieskiej i umierali jako grzesznicy. Proponowałbym najpierw zdobyć trochę wiedzy z dziedziny technologii i logistyki Polski Piastów.

Możesz uściślić co jest totalnym absurdem, bo nie wiadomo do czego się odnosisz.

A co ma technologia Piastów do uznania za świętego, możesz wyjaśnić?

Na Boga, dziś takie proces trwa latami

Tak rzeczywiście... wystarczy przywołać Św. Antoniego z Padwy.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tompo79   
No nie wiem. Nigdy nie mów "obalona", gddy nie masz 100 procentowych dowodów. Jasne, też uważam, iż jest nieprawdziwa, ale nie wyklaczyłbym jej

No sorki, ale kim jesteś, by podważac wybitnych polskich historyków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.