Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii - giełda pytań

Rekomendowane odpowiedzi

McHeir   

Jeśli byłaby Czechosłowacja to w pierwszym temacie byłyby Czechy. Ulala. Fajniutko.

Ale i tak stawiam na Rosję.

A co do książki to może być z najnowszej Roszkowski. Podstawa.

Edytowane przez McHeir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Nie ma co liczyć, że dadzą coś związanego z którąkolwiek z rocznic.

Tak samo było na wosie - pewniakiem miał być temat związany z Unią, a dali o szkolnictwie ;] Może na czyjejś pracy się oprą i poprawią system polskiej oświaty, byle by nie bazowali się na Wielkiej Brytanii :huh:

Co do tematu, jeśli będzie odnośnie Polski, obstawiam: scharakteryzowanie polityki księcia mazowieckiego Siemowita III, a ze świata... opisz jak powstało "koło", gdzie, kto je wynalazł i oblicz ile "koło" ma lat ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   
Nie ma co liczyć, że dadzą coś związanego z którąkolwiek z rocznic.

Tak samo było na wosie - pewniakiem miał być temat związany z Unią, a dali o szkolnictwie ;] Może na czyjejś pracy się oprą i poprawią system polskiej oświaty, byle by nie bazowali się na Wielkiej Brytanii :)

Co do tematu, jeśli będzie odnośnie Polski, obstawiam: scharakteryzowanie polityki księcia mazowieckiego Siemowita III, a ze świata... opisz jak powstało "koło", gdzie, kto je wynalazł i oblicz ile "koło" ma lat ;p

Bardzo interesujące. Ja mimo wszystko obstawiam: Stosunki chińsko - mongolskie w II połowie XIII wieku :huh:

A tak na serio jakiś temacik o zabarwieniu polityczno - wojennym, najlepiej w średniowieczu.

Gospodarka, społeczeństwo precz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Będzie coś z sfery gospodarczo-społecznej. Teraz to staje się coraz popularniejsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A może dadzą coś z Napoleona, zaborów lub II RP nigdy o tym nie było, a to spory kawałek materiału..., który zwłaszcza jeśli chodzi o Polskę pod zaborami do ulubionych nie należy wielu uczniów. Tematów rocznicowych bym się nie spodziewał, bo pewniaki najczęściej nie są na maturze. Rocznice mamy I wś, II wś, wyborów czerwcowych, okrągłego stołu, Powstania Warszawskiego, zamachu majowego etc. jeśli by mieć pewność, że ten trend nadal się utrzyma to, aż tyle materiału pod wypracowanie by odpadło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Przekonamy się za nockę i chwil kilka.

Martwię się trochę pytaniami, bo kto wie co tam sobie znów wymyślili?

Już wolę żeby zadawali po raz któryś z kolei pytanie o organizację społeczeństwa w Sparcie i charakterystykę helotów niż o filozofów i dobytek kulturalny, te wszystkie budowle, style... Tak to jest jak się miało wok z cudowną babcią cudownej Oli Szwed :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z architektury zawsze jest z tego, co pamiętam : ) Albo jakieś budowle, rzeźby, czy obrazy dopasować do epok : ) Tyle, że wypracowania o sztuce to bym się nie spodziewał, bo jest matura z historii sztuki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
McHeir   

Tylko nie Napoleon..

Jak coś o nim będzie to z przyjemnością opiszę go tak jakby to zrobił król W. Brytanii Jerzy IV ;) /znaczy źle/.

Już się nie mogę doczekać, niech to mam już za sobą :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   
Pytanie z architektury zawsze jest z tego, co pamiętam : ) Albo jakieś budowle, rzeźby, czy obrazy dopasować do epok : )

To o czym piszesz - to loooz, ale jak Ci dadzą kilku słynnych filozofów albo lepiej - artystów innych niż Michał Anioł czy da Vinci i każą wpisać każdego do tego co robił... o matko i córko!

Z architekturą u mnie nie najgorzej - umiem rozróżnić trzy porządki architektoniczne ;)

Tylko nie Napoleon..

Jak coś o nim będzie to z przyjemnością opiszę go tak jakby to zrobił król W. Brytanii Jerzy IV biggrin.gif /znaczy źle/.

Nie radzę, napisałam wypracowanie z wosu totalnie po mojej myśli i teraz liczę na to, że egzaminator będzie apolityczny :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
McHeir   

Cóż, dlatego drugiego tematu, czyli czasy najnowsze, nie tknę. Bo jak ja wejdę w politykę to egzaminatorowi w pięty pójdzie jeśli się nie będzie ze mną zgadzał. A nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Dokładnie tak... Te matury są tylko za długo i za wcześnie... :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

No tak, północ mija, za kilka godzin zaczną pisać, wyspać się powinni, a Ty im o przywilejach... a sam to na piwo poszedł dzień przed :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem, ale dlatego, że demokracje i przywileje miałem nauczone wcześniej ; ) Tylko II RP się bałem ^^, ale nie wiem, czy miałem w ogóle jakiekolwiek pytanie z tego okresu u siebie.

Co do demokracji tak mi się skojarzyło, z okrągłym stołem i wyborami czerwcowymi, że może tak pośrednio właśnie zafundują temat dt. demokracji szlacheckiej w Polsce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tylko II RP się bałem ^^

To się trzeba było uczyć o zamachu majowym chociażby ;)

A tak poza tym, powodzenia życzę Wszystkim, i czekamy na Wasze relacje i wrażenia :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.