Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2009

Recommended Posts

Fanaa   

Ja tam idę spać... bo muszę o 6 wstać, żeby się jeszcze trochę podenerwować przed tą maturką :huh:

Powodzenia wszystkim, którzy piszą rozszerzoną - będzie dobrze ;)

Fanaa   

Wiecie co... NO WIECIE CO?! Jakie to było... dziwne? :| Jak z każdego polecenia uzbieram 1pkt to będę najszczęśliwszą kobietą na ziemi.

Ale wydaje mi się, że mniej było średniowiecza, a więcej z okresu pod zaborami. Taka osobista refleksja.

Fanaa   

Ale ja pisałam podstawową... Głupie te pytania były ;/

Jedno z łatwiejszych to o królową Bonę, co mi się zapomniało - skąd dokładnie pochodziła, pamiętałam tylko, że z północy Włoch. Była też mapka pokazująca rozwój Turcji w początku XV wieku. A... i pytanie z drzewkiem genealogicznym, a niektóre były... cóż, z dupki?

Było o coś w okolicach powstania warszawskiego... Odnośnie 1848 roku... ale nie pamiętam jakie :|

Fanaa   

Tak, ale miałeś do wyboru, Florencję, Neapol (odpada), Wenecję i Mediolan... i z tego co właśnie wyczytałam to właśnie Mediolan, ach... przynajmniej wiedziałam, ze północ Włoch...

A który z polskich generałów został odznaczony Orderem... Łaźni? Jeśli dobrze pamiętam :|

Edited by Fanaa

Fanaa   

Dziwne? A co powiesz na pytanie o to kto rozpylał jakiś syf nad Etiopią i w jakiej organizacji zaprezentowano przemówienie jakiegoś władcy z Etiopii?

Ucio   

No to wszystkie modlitwy o Kamerun, Zimbadwe i Rosję poszły w niepamięć :huh:

Niestety, prawie cała matura to sprawy gospodarcze - zarówno źródła jak i wypracowanie.

Jestem zniesmaczony nieco, bo tego przy moich powtórkach nie brałem za bardzo pod uwagę.

Ale nie było tak źle.

Teraz tylko czekam na odp na onecie ;)

Jak wam poszło maturzysty kochane?

Fanaa   

Źle! :)

Ale... w sierpniu się poprawi :huh: A jak nie... to w przeciągu 5 lat ;)

CKE postanowiła kryzysem w Was uderzyć ; ) Jeśli pamiętacie jakieś pytania to napiszcie, możecie między sobą je wymienić i porównać.

Na temat wypracowania o wypowiedzi proszę w temacie, który linkowałem wyżej.

Wołodia   

Częśc testowa była dosyc prosta:

1 pytanie dotyczące państw na podstawie krótkich fragmentów dotyczyło Egiptu Persji i Rzymu

2) do podpisania monety - kolejno grecka (ateńska), rzymska i arabska

3) bitwy:

najwczesniejsza z zestawu: Maraton

bitwa Macedończyków z Grekami - Cheroneja

bitwa Rzymian z Kartaginą - Zama

4)wydarzenia z historii Anglii w średniowieczu: bitwa pod Hastings i początek parlamentaryzmu

x) tytuły kolejknych rozdziałow dotyczyły wojny 30-letniej, a charakteryzowanym państwem moim zdaniem były Czechy

y) fałszywe było zdanie dot. papieża ogłaszajacego się więźniem Watykanu po zajęciu Państwa Kościelnego przez Niemcy (gdyż to Włochy zajęły PK)

Reszty nie pamietam

Z wyrazami szacunku

Wołodia